0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Tamir Servisi

Klima Tamir Servisi

Klima Tamir Servisi En Sık Karşılaşılan Klima Sorunları ve Çözümleri

Özellikle son zamanlarda birçok neden dolayı klimalar yaşam kalitemizi artırmaktadır. Peki, ciddi maliyet gerektiren klima arızaları nelerdir. Klima Tamir Servisine ihtiyaç duymamak için yapılması gerekenler nelerdir? Klima kompresörü tamiri Nasıl Yapılır. En sık karşılaşılan Klima sorunlarını sizler için sıraladık…

klima tamir servisi
klima tamir servisi

Tüm klimaların belirli ısıtma ve soğutma kapasiteleri vardır. Klimalar seçimlerimde de çalıştırılacağı ortam göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Kapasitesinden fazla ya da az seçilen klimalar gereğin fazla çalışmakta ya da sürekli girip çıkmaktadır. Bu durum en başta kompresörün yıpranması ve arızalanmasına ve çok fazla elektrik tüketmesine neden olmaktadır. Ev Tipi Klima Kompresör Tamiri ciddi maliyet gerektiren bir işlemdir. Klima motoru tamiri için detaylı bilgiyi servisimizden talep edebilirsiniz.


Diğer etkenlerde ise yanlış klima seçimi, profesyonel olmayan Klima Montajı, yetkili olmayan kişilere yaptırılan klima temizleme işlemi, klimaların gazsız çalıştırılması, yüksek veya alçak gelen elektrik akımı elektronik aksamı en fazla olan klima kartlarına zarar verebilmektedir. Ehil olmayan kişilere yaptırılan klima tamirleri çok daha büyük tamir gerektiren işlemlere neden olabilmektedir. Başta Ankara olmak üzere tüm il ve ilçelerden bizlere ulaşabilirsiniz. Ankara Klima Tamiri için bu noktada yanlış klima seçimleri yapmadan ücretsiz olarak klima seçimlerinizde yardımcı olabilir.


Klima Montajı basit gibi görünse de ciddi bilgi birikimi gerektiren bir işlemdir. Yanlış yapılan Klima iç ünite ve dış ünite montajı başta performans düşüklüğü yukarıda belirtiğimiz gibi kapasite, elektrik tüketimi, kompresör arızaları, gürültülü çalışma, klima motor tamiri, klima gaz kaçağı tamiri, klima bakır boru tamiri gerektiren işlemlere neden olmaktadır. Klima Tamiri Ankara için bu sorunları karşılaşmamak için ücretsiz olarak klima montajı için yardım alabilirsiniz.

İşinin ehli olmayan kişilere yaptırılan klima filtre temizliği, klima dış ünite temizliği, klima petek temizleme işlemi cihaza birçok zarar verebilmektedir. Klimaları temizlemede kullanılan kimyasal yeterince seyreltilmez ise klima peteklerinin delinmesine neden olur. Ayrıca kullanılan kimyasallar ve su klimanın kartına gelerek klima kart tamiri gerektiren durulamada neden olur. Klima kros fanı temizlenirken fana ve klima fan motorunu zarar verilebilmekte bu durumda klima fan motoru tamiri gerektirebilir. Klima bakım onarımı için zamanın da klima temizliği yapılmalı.

Klima Virüs Temizliği Nasıl Yapılır? Detaylı Bilgi…

Gaz klimanın yakıtı olarak düşünülebilir. Klima da ısıtma ve soğutma işlemini yapan gaz eğer olmazsa klimanın en başta kompresörüne zarar verebilir. Bu durumda dediğimiz gibi Klima Kompresörü Tamiri gerektiren işleme neden olur. Klima gazı yanlış montaj başta olmak üzere klima bakır borusunun kırılması delinmesi, ezilmesi ve kırılması ve yanlış müdahale bağlantı vanalarının sıkılmaması, havşalar da ki problemlerden dolayı gaz kaçabilir. Klimanın gaz eksikliği manometre belirlenebilir. Bu durumda klima gaz kaçağı tamiri yapılır. Gaz kaçağının en önemli sebebi ise klima bakır borusudur. Boruda kaçağın yeri bulunun klima bakır boru tamiri yapılır. Bu durumda sizlere en yakın klima tamircisi olarak yardımcı olmaktayız.


Şehir şebekesinden gelen düşük akım veya yüksek akım klimanın elektrik giren kartına zarar verir. Klima elektronik kartı klimanın beyni gibi adlandırılabilir. Klimanın tüm çalışma sistemi bu klimanın ana karttan alınan komutlarla çalışmasına neden olur. Bu Durumun klima kart tamiri işleminin gerçekleşmesine neden olur. Klima anakart tamiri gerektirecek ve bu durumu karşılaşmamak için öncelikli olarak klimanın elektrik bağlantıları akım koruyucular takılması gerekir.


Bilinmesi gereken durumlardan en önemlisinden bir tanesinde yaklaşık tüm klimalar analog veya dijital fark etmez klima arıza kodu verir. Bu arıza kodları bazıları basit klima kullanıcıları tarafından çözülebilecek sorunlar olsa da bazı arıza kodları ise klima tamiri gerektiren servisi çağırmanız gereken kodlarıdır. Kodları klimanın arızası konusunda çoğu zaman net bazı zamanlar da is yaklaşık olarak fikir vermektedir. En yakın klima tamircisine başvurulması gerekir.

Klima Montajı Tüm Bilinmesi Gerekenler…

Klima Tamiri İçin Servisi Çağırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler


Yukarıda belirtiğimiz gibi klima tamir servisi çağırmadan önce klima arıza kodları bakılabilir ya da aşağıda sıraladığımız nedenleri deneyebilirsiniz. Klimalar en ufak bir problemde arıza gerebilir bu durumda sizlerde servis çağırmadan bu sorunları çözebilirsiniz. En sık Karşılaşılan klima sorunları sizleri için sıraladık. Bu durumlarda gereksiz müdahaleden çok sizlere en yakın klima tamircisine bizlere başvurabilirsiniz.


Klima çalışmıyor
Klimanın dış ünitesi su akıtıyor
Klima motoru çalışmıyor
Klima kumandası çalışmıyor
Klima ic üniteden su akitiyor
Klima kumandası çalışıyor klima çalışmıyor
Klima sıcakta çalışmıyor
Klima iç ünite buzlama


Klima Tamir Servisi, Klimanın çalışmamasının birçok nedeni vardır. Bunlar ilk klimaya elektrik gelmiyordur. Klimanın elektrik bağlantılarının kontrol edilmesi gerekir. Klimaya elektrik geldiğinden emin isek kumandanın çalışıp çalışmaması kontrol edilmesi gerekir eğer klima kumandası arızası ise klima kumanda tamiri gereklidir. Klima iç fan çalışıyor ama ısıtma soğutma yapmıyorsa dış motor kontrol edilir. Dış motor çalışmıyorsa klima motoru tamiri gerekli olabilir.

Klima tamir servisi
Klima Temizliği

Klimanın dış ünitesinden iki sebepten dolayı su akıtır. Klima çalışma prensibinden dolayı su üreten cihazlardır. Yazın iç üniten su üretir bağlı olan drenaj hattından dışarıya verir. Eğer montaj sırasında iç ünite drenaj hattı dış ünitenin içine verilmişse yazın su akıtma sebebi budur. Kışın su akıtma sebebi ise çalışma prensibinden dolayı klimanın dış ünitesi su akıtıyor olur. Bu durumda klimanın dış ünite uygun sekil de klima tamir servisinden yardım alabilir ya da kendinizde halledebilirsiniz.

Klimanın motoru çalışmıyor. Bu durumun birçok sebebi olabilir. Klima kompresörün ömrü dolmuş olabilir. Klima sinyaliz yon hattında problem olabilir. Özellikle inverter klimalar da elektrik beslemesi dış üniteden kartında problem olabilir. Son olarak klima motoru çalışmamasından sebeplerden bir tanesi de klimalar ilk kalkışta yüksek elektrik çeker bu sebepten olabilmektedir. Klimanın motor kısmında arızasında ev tipi klima kompresör tamiri gereklidir. Klima Tamir Servisini aramanız gerekir


Klima kumanda çalışmıyor, genel olarak pilleri ve genel olarak sağlamsa klimanda alıcı gözünde problem olabilir. Bilinçsizce yapılan klima temizliğinde klimanın alıcı gözüne su gelip oksitlenme yapılmış olabilmektedir. Klima kumanda tamiri gerekli olabilir. Klima Tamir Servisi başvurmanız gerekir.


Klima İc üniteden su akıtmasının sebebi iç ünitenin buzlanmasından, klimanın drenaj tavasını kirlilikten dolayı tıkanmasından ve yanlış klima montajından dolayı kaynaklı olabilmektedir. Bunların tüm nedenlerinden klima tamir servisin yararlanması gerekmektedir.


Klima kumandası çalışıyor klima çalışmıyor, bu yukarıda belirtiğimiz gibi yanlış yapılan klima bakımından dolayı kaynaklı olabilmekte ayrıca klimanı kartından dolayı da kaynaklı olabilmektedir. Bu durumda klima kart tamiri gerekli olabilmektedir. Bu durumda klima tamiri için servisinden yardım alabilirsiniz.


Klima sıcakta çalışmıyor, klimanın sıcakta çalışmamasının sebeplerinde biri klima motoru ( kompresör ) çalışmamasından kaynaklı olabilmektedir. Klimanın gazının olmaması ve klimanın kirli olması gibi sebeplerden dolayı klima sıcak üflemez. Sorunun tam kaynağı için klima tamir servisinden yarım alınması gerekir. Klima kompresörü tamiri gerekli olabilir, ya da klima gaz kaçağı tamiri, işlemleri gerekli olabilmektedir. Klima tamir servisi müracaat etmeniz gerekir.


Klima iç ünite buzlama en genel olarak klima gazından kaynaklı olabildiği klima fan motoru çalışmamasından dolayı kaynaklı olabilmektedir. Eğer klima buzlama yapıyorsa klimanın gazı kontrol edilmesi gerekir. Ya da Klima fan motoru tamiri gerekli olabilmektedir.


Göktürk Klima Servisi olarak klima tamir servisi çağırmadan önce bilmeniz gerekenler. Klima arıza ve tamiri için gerekli en çok karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri için sizleri sıraladık. Öncelikle olarak klima da karşılaşılan sorunlar için bu konuda yeterince bilgi ve birikimi olan servislerden yararlanmanızı tavsiye etmekteyiz. Yanlış yapılan bir müdahale klimanın çok daha fazla arıza açmasına ve tamir masrafının yükselmesine denen olur. Bu sebeple klima tamir fiyatları için uygun firmalardan yardım alabilirsiniz. Kaynak:www.klimavekombiservisi.com

Yorumlar: 56

  1. […] def roza geçerek bekler. Klima ısıtma yapamaz ve yaz ayarında ki gibi klima da arızalara ve klima tamir gerektiren işlemlere neden olur. Klima gazı doldurma […]

Yorumunuzu ekleyin