0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Etimesgut Klima Servisi

Etimesgut Klima Servisi

Etimesgut Klima Servisi: Bakım, Arıza, Tamir, Gaz Dolumu ve Sökme Takma


Ekstrem hava koşullarında oldukça pratik kullanılabilen klimalar, günümüzde ısı değişiminde en çok tercih edilen cihazlar arasındadır. Klimaların çalışma randumanları; son bakım zamanı, gaz seviyesi ve makine durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. En sık görülen klima arızalarının arasında; klima kompresörünün kalkış yapmaması, sigorta attırması, ısıtma ya da soğutma yapamaması ve ses çıkartması, yukarıda bahsettiğimiz nedenlere bağlı olabilir. Ankara Etimesgut bölgesi başta olmak üzere bütün Ankara içerisinde hizmet sağlayan firmamız, size ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak destek sağlamaktadır.

Etimesgut Klima Servisi
Etimesgut Klima Temizliği


Etimesgut Klima Bakımı


Etimesgut Klima Servisi Klima bakımı ve tamiri basit olarak algılansa da ne yazık ki sanıldığı kadar kolay değildir. Klimanızdan uzun süreli verim almak için rutin bakımlarını aksatmadan yaptırmanız gerekmektedir. Uzman teknik servis elemanlarınca klimaya bakım yaptırmak performans düşüklüğünü önleyecektir. Etimesgut klima servisi, uzman kişilerden oluşan sağlam ve güvenilir bir ekip içermektedir. Müşteri memnuniyeti göz önünde bulundurularak optimum sürede en kaliteli servis hizmeti sunulmaktadır.


Etimesgut Klima Servisi Soğutma veya ısıtma işlemini gerçekleştirmeyen klimaların ses de çıkarması bozulduğu anlamına gelmemektedir. Arıza var ise giderilmesi için firmamız detaylı çalışmalar yapmaktadır. Ankara klima servisi hizmeti veren firmamız, bölgedeki klima servis alanlarıyla ilgilenmektedir. Hafta içi her gün ve hafta sonu cumartesi günü çalışma saatleri içerisinde bizlere ulaşabilirsiniz. Klimaların aktif kullanıldığı mağaza, ev, fabrika, şirket gibi faal alanlardaki arızalarda hızlı ekibimiz yardımcı olabilmektedir.


Klimanın Bakım İhtiyacı Nasıl Anlaşılır?


Etimesgut Klima Servisi Klimanın bakım zamanı geldiğini belli eden basit birkaç adım vardır: Soğuk ve sıcak hava üflememesi, ses çıkarması bu belirtilerden bazılarıdır. Özel ve deneyimli ekibimiz tarafından tespit edilen arızalı veya bakım zamanı gelmiş klimalar profesyonel bir şekilde düzeltilmektedir. Gaz dolumu gibi genel bakım ihtiyacı gerektirmeyen alanlarda da profesyonel bakım yaptırılması önemlidir. Klimadaki çeşitli gazlar havayı ısıtma ya da soğutma göreviyle meşguldür. Gaz miktarı azaldığı takdirde üfletilen hava miktarı da azaltılmaktadır.

Diğer teknik bakım ve arızada olduğu gibi gaz dolumu da yetkili kişilerce yaptırılmalıdır. Klima ömrünün uzun olması ve temiz bir hava solunumu gerçekleştirmek için Etimesgut klima teknik servis firmasından gaz dolumu hizmeti alınılmalıdır. Teknik servise ihtiyaç duyulduğu takdirde bizleri iletişim bilgilerimizden bize her zaman ulaşabilirsiniz.


Klimalara Neden Bakım Yaptırmalıyız?


Klimaların içeriğinde bilindiği üzere gazlar yer almaktadır. Bu gazların azalması sıcak veya soğuk hava akışını hafifletmesine neden olmaktadır. Gaz akışından ileri gelen sorun düzeltilmezse, zaman içerisinde hasara neden olabilmektedir. Öyle ki, klimaların daha fazla enerji harcamasına rağmen yeteri kadar verim alınmaması gibi durumların meydana gelmesi söz konusudur. Buna ek olarak hava filtreleri de toz kalıpları ile tıkandığında da temizlenmesi gerekmektedir. Bu sebeplerden ötürü kullanıcılar klima bakımlarını aksatmamalıdırlar.

Bakım esnasında sadece klimayı dikkate almanız yeterli olmayacaktır. Etimesgut klima servisi elemanları olarak, siz değerli müşterilerimizin sağlığını da dikkate almaktayız. Bu anlamda alerjik reaksiyonlara neden olması muhtemel çeşitli polenleri önleyip, sizlere ferah bir yaşam alanı sunmayı hedeflemekteyiz.


Klimanın çalışmaması, klimaya enerji gelmemesi anlamına gelebilmektedir. Bu noktada şebekenin bağlandığı priz hattındaki gerilim kontrol edilmektedir. Elektrik kaçağı, çarpılma ve yangın gibi durumları engellemek adına bu çalışmaların yapılması önem teşkil etmektedir. Arızalı olan çalışma anahtarı var ise yenisiyle değiştirilmektedir. Fan motoru ya da ekovat gibi alanlardaki arıza tespiti sonrasında, gereken onarım çalışmaları yapılmaktadır.


Klima Gaz Dolumu Nedir?


Gazı biten ve iyi çalışmayan klimanın ömrünün bittiği ya da bozulduğu düşüncesi halk içerisinde doğru bilinen yanlışlardandır. Klima gazlarının bitmesi sanıldığının aksine olağan bir durumdur. Gaz dolumu bakımı aynı filtre temizlemede olduğu gibi rutin bir şekilde yapılmaktadır. Gaz seviyesi gerekli konuma ulaştığında klimadaki oluşması muhtemel arızaların önüne geçilebilmektedir.


Sıcak ve soğuk hava akışının sağlanması adına klimaların içeriğinde kimyasal bileşenlerden oluşan gazlar bulunmaktadır. Bu gazların azalması halinde, yetkili servis tarafından klimaya takviye gaz yüklemesi yapılmaktadır. Aksi takdirde, klimada geri dönüşü olmayan arızalar meydana gelebilmektedir.


Gaz dolumu ve kontrolleri için tecrübeli, bilgi sahibi ve güvenilir teknik servislere başvurmanız en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır. Etimesgut klima servisi olarak uzman ve deneyimli ekibimizle siz müşterilerimize 7/24 hizmet sunmaya hazırız. Bizimle istediğiniz her an iletişime geçebilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.


Klima Gaz Dolumu Nasıl Yapılır?


Klimalar çalışma mekaniği gereğince gaz ile dolu olmalıdır. Fakat uzun veya zorlu kullanımlarda gazda azalmalar meydana gelmektedir. Gazın geçtiği borularda çatlak olacağı gibi gaz deposunun boşalmış olması da olasıdır. Deponun boş olması dışındaki olumsuz etkenler giderildikten sonra gaz dolumu işlemi gerçekleştirilebilmektedir.


Gaz basıncı ölçülerek buna uygun değerde bir basınç dolumu yapılmaktadır. Belirlenen değerden yüksek ya da alçak basınç ile gaz yüklemesi yapılırsa daha büyük sorunlara yol açılabilmektedir. Gaz basıncı manometre veya manifolt ismi verilen ölçüm aletleri ile tespit edilmektedir. Bu aletlerin doğru değerler vermesi ve arızanın giderilmesi noktasında son derece önemlidir. Ardından eski gazın tamamını boşaltmak için vakum işlemi uygulanır. Basınç değeri sıfır olana dek işlem devam eder. Bu süreçte yüklenecek gazın basınç değeri ve gaz miktarı hazırlanmaktadır. Etimesgut Klima Servisi Uzman ekibimiz ile gaz tüpünden klimaya doğru aktarım sağlanmaktadır.


Gaz dolumu işlemleri kullanıcıların tek başına halledebilecekleri bir sorun değildir. Uzman ekipler tarafından teknik destek alınmadan uzun vadede problemleri girebilmeniz mümkün değildir. Etimesgut klima servisi elemanlarınca profesyonel bir şekilde bu sorunun giderilebileceğinden emin olabilirsiniz.


Klima Gaz Dolumu Fiyatları

Klima bakım ve arıza çözümleri, teknik servislerce klima modeline göre fiyatlandırılmaktadır.Ancak klima gaz dolumu fiyatları normal bakım fiyatlarına göre biraz daha yüksek olabilmektedir. Bunun nedeni ciddi maliyet ve iş gücü gerektirmesidir. Basınç oranın ayarlanması, dolumda kullanılan son model araçlar ve usta elemanlarımız ile fiyatlarımız şekillenmektedir. Nitelikli ve sadık bir teknik servisten yardım almanız iyi bir sonuç elde etmeniz için önemlidir.


Klima gaz dolum fiyatları aşağıdaki faktörler referans alınarak düzenlenmektedir:
• Klima modeli
• Klimanı depo durumu
• Klimadaki teknik aksaklık ve olası arızalar
En uygun fiyatlarda ve kaliteli hizmeti sunan teknik servisimizle, iletişim bilgileri üzerinden görüşme talep edebilirsiniz.


Etimesgut Klima Tamiri


Etimesgut Klima Servisi Düzenli aralıklar ile klima bakımı yaptırmanız gerekir. Klima bakımını aksattığınız durumlarda klimanızın arıza vermesi kaçınılmaz olacaktır. Özellikle klimanın ısı transfer noktasında meydana gelen kirlenmeler ile klimanızın performansı düşecektir. Klimanızın performansının düşmesi maddi olarak da sizi zorlayacaktır. Bu tarz aksaklıklar yaşamamak için deneyimli bir firma tarafından klima temizli işlemi yapılması gerekir. Bu noktada, yılda en az 2 kere klima bakımı gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Etimesgut klima tamiri hizmeti verdiğimiz firmamız ile klimanızı uygun fiyatlar ile tamir etmekteyiz. Deneyimli teknisyenlerimiz tarafından gerçekleştirdiğimiz Etimesgut klima tamiri hizmetlerimizde her marka klimanızı tamir etmekteyiz.


Etimesgut Klima Montajı

Evinizde veya işyerinizde klima kullanmak için klima montajınızın en uygun konuma yapılması gerekir. Aksi taktirde, klimanızın zaman içerisinde arızalanması ve veriminin düşmesi kaçınılmaz olacaktır. Klima montajının deneyimli bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir. Etimesgut klima montajı hizmeti veren firmamız, klimanızın en uygun noktaya montajını gerçekleştirecektir. Etimesgut Klima Servisi olarak Aynı zamanda, bütçe dostu fiyatlarımız ile klima bakımı ve klima tamiri hizmetlerini de vermekteyiz. Daha detaylı bilgi için sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin