0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Arıza Servisi

Klima Arıza Servisi

Klima Arıza Servisi; En Sık Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri


Klima kullanımı her geçen gün biraz daha yaygınlaşmaktadır. Ev ve iş yerlerinde insanlara temiz ısınma ve soğutma olanağı sunması klimaları en büyük avantajlarından biridir. Aynı zamanda yeni nesil teknolojiler ile üretilen bu cihazlar elektrik tasarrufu konusunda da insanlara en iyi fırsatları sunmaktadır. Tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi klimalarda çeşitli sebeplerden dolayı arıza yapmaktadır. Klima Arıza servisi olarak marka ve model fark etmeksizin tüm klimalar sorunlarınız. Uygun fiyat ve parça ve işçilik garantili olarak yapmaktayız.


Klimalar bazen basit bazen de ciddi arızalar verebilmektedir. Bunları zamanında yapılmayan Klima Bakımlardan, doğru yapılmayan klima montajından, Klima Gazının eksik ve bitmiş olması gibi sebeplerden yapabilir. Bu arızaları bazen dijital göstergeli klimalarda kodla verebilmektedir. Diğer klimalarda ise duruma göre kesik kesik ışıkla, belirli süre yanan ışıklarla tüm ışıklar yanıp sönerek gösterebildiği gibi bazen de bu durumu ses olarak da verebilmektedir.


Örnek olarak vermek gerekirse Vestel Klimaların bazı modellerinde 4 ışığının da yanıp sönmesi cihazın filtrenin dolduğu göstermektedir. Bu durumda filtre temizliği yapılarak sorun çözüme kavuşturulur. Bu durumda servis çağırmayı gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Farklı bir durum ise Arçelik Klima Ch 05 Hatası Bu Arçelik klimalar için iletişim hatası demektir. Mutlaka klima servisinden yardım alınması gerekmektedir.

klima arıza servisi
klima arıza servisi

Klima arıza servisi olarak klima kullanıcıları tavsiyemiz klimaları arıza verdiği zaman mutlaka klima arıza kodu araştırılmasıdır. Servis olarak markalara göre yazmış olduğumuz klima arıza kodları detaylı olarak inceleye bilirsiniz. Diğer bir tavsiye ise klimalarda en sık karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileriyle ilgili yazımı okumanız. Belki de bu sayede servis çağırmanıza gerek kalmayacaktır. Yazılarımız tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilinçsiz bir müdahale klima ya gereğinden fazla zarar verebilmektedir.

Boru klima arıza
klima arıza


Klima arıza kodları konusunda müşterilerimize her zaman profesyonel destekler sunmaya özen gösteriyoruz. Hizmet standartlarımızın yüksek olması bu süreçte klimalarınızın hızlı bir şekilde tamir edilmesini sağlamaktadır. Ancak klima arızası konusunda önce bir ön araştırma yapıyor ve sizlere ortaya çıkabilecek maliyetler hakkında bilgi veriyoruz.


Sonrasında profesyonel klima tamir servisi olarak sizlere en Yüksek kalitede hizmetler sunuyoruz. Klima arıza servisi olarak müşteri memnuniyetini her zaman önem veren bir firmayız ve bu süreçte daima hızlı ve garantili bir şekilde hizmet sunuyoruz.

klima tamiri
klima tamircisi


En Çok Karşılaşılan Klima Arızaları Nelerdir?


Günümüzde klimalarının kullanım alanlarının çok yaygın olması bu cihazların farklı modellerde üretilmelerini sağlamaktadır. En ünlü markalar tarafından üretilen klimaların kullanımı son derece kolaydır. Aynı zamanda mekânlarda yer kaplamaması da klimalarının önemli avantajları arasında yer almaktadır. Ancak klima kullanımının yaygınlaşması ile birlikte bu cihazlarda birtakım sorunlar da ortaya çıkmaktadır. Sürekli olarak çalıştırılan ve bakımı ihmal edilen klimalar çok daha hızlı bir şekilde bozulma belirtileri gösterebilmektedir. Klimalarda en çok karşılaşılan Klima Arızalar içerisinde şunları saymak mümkündür:


• Klimalarınızın iç ve dış ünitesinde fan arızaları
• Motor ( kompresör ) arızaları
• Klima gazının bitmesi
• Klimanın yüksek gürültü ile çalışması
• Filtrelerin aşırı tozlanmasın dan kaynaklı olarak ısıtma ve soğutmamanın gerçekleşmemesi
• Klima elektrik aksamlarında bozukluklar olması
• Klimanın borularının su akıtması
• Klimanın içeriye su akıtması
• Klimanın hiç su akıtmaması
• Klima sensör arızaları
• Klima gaz borularının kırılması, ezilmesi ve delinmesi
• Klimanın mevsime göre hiç ısıtmaması veya hiç soğutmaması
• Klima iç anakart arızası ya da dış ünite kart arızası
• Klimanın sigorta attırması
• Klimanın dış ünitesinin çalışmaması
• Klimanın üflüyor ama soğutmuyor


En çok karşılaşılan arızalar arasındadır. Klima arıza servisi olarak sizlere bu süreçte profesyonel bir hizmet sunuyor ve cihazlarınızın kısa bir süre içerisinde tamir edilmesini sağlıyoruz.

Göktürk Klima Servisi
Göktürk Klima Servisi


Klima Arıza Servisi Fiyatları


Göktürk Klima Servisi Firmamız klimalarınızın tamir edilebilmesi için mutlaka profesyonel hizmetler sunmaya özen gösteriyor. Bu süreçte cihazlarınızın güvenli ve parça ve işçilik garantili bir şekilde tamir edilebilmesi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Müşterilerimize her zaman klima tamir fiyatları konusunda yüksek standartlarda hizmetler sunuyoruz.


Kaliteli ve hızlı bir tamirat işlemi sayesinde cihazlarınızı gün içerisinde yeniden kullanmaya devam edebilirsiniz. Klima tamiri konusunda her zaman profesyonel hizmetler sunan firmamız bu süreçte en iyi tamir hizmetini vermektedir. Klima Arıza Servisi olarak fiyatlarımız konusunda müşterilerimize her zaman bütçe dostu teklifler sunmaktayız.

klima tamir servisi
klima tamir servisi

Yorumlar: 9

Yorumunuzu ekleyin