0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Montajı Nasıl Yapılır

Klima Montajı Nasıl Yapılır

Klima Montajı Nasıl Yapılır? En Etkili Yöntemleri


Klima her mekânda kullanılmaya uygun bir şekilde üretilen cihazlardır. İç ve dış ünite olmak üzere en temelde iki parçadan oluşan klimaların motor kısmını dış ünite kısmı oluşturuyor. İç ünite ise evlerin iç kısımlarına monte edilen ve oda içerisinde ki hava değişimini sağlayan kısımdır. Klima montajı nasıl yapılır sorusu kullanıcıların en merak ettiği konular arasında yer alır.


Klima montajının yapılabilmesinde profesyonel bir firmadan hizmet almanız gerekiyor. Bu süreçte hem mekânın hem de cihazların zarar görmemesine önem verilir. Firmamız sizlere klima montajı konusunda profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Bu işlemler yapılırken hem iç ünite hem de dış ünite montajında dikkat edilen önemli noktalar vardır.

Klima Montajı Nasıl Yapılır
Klima Montajı Nasıl Yapılır


Klima İç Ünite Montajı Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?


Klima iç ünite montajı ciddiyet isteyen bir iştir. Bu süreçte montajın uygun bir şekilde yapılabilmesi için iç ünitenin en uygun yerin tespit edilmesi gerekiyor. Klima iç ünite montajı yaparken dikkat ettiğimiz noktalar şunlardır:


• Klimanın iç ünite kısmının yanında ya da yakınlarında hava akışını engelleyen bir nesne bulunmaması önemlidir.
• Aynı zamdan ocak ya da fırın gibi bir eşya yakınına montaj yapılmamalıdır.
• İç ünite hava akışının çok rahat bir şekilde olabileceği bir yere montaj yapılmalıdır.
• Üç ünitenin düz bir zemine yapılması gerekiyor.
• Pencere ya da kapıya yakın yere yapılmamalıdır.
• Klima verimliliğinin yüksek olması açısından yerden en az 2 metre yüksek bir yere monte edilmelidir.


Bunların yanında iç ünitenin sağında ve solunda 5 cm boşluk bulunmasına da önem verilmelidir. Bu detaylara dikkat etmek montaj işleminin verimli olmasını sağlar.

Klima dış ünite montajı nasıl yapılır
Klima dış ünite montajı nasıl yapılır
Klima dış ünite montajı
Klima dış ünite montajı


Klima Dış Ünite Montajı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Klima dış ünite montajı yapılırken mutlaka kondenser sıcaklığının rahatlıkla atılabileceği bir yer seçilmelidir. Eğer bu işlem yapılmaz ise sıcak havalarda cihazın soğutma kapasitesi ciddi anlamda düşer ve enerji tasarrufu elde edilemez.


Dış ünitenin etrafında sıcaklık yayacak bir kaynak bulunmamalıdır. Verimliliğinin yüksek olması için mutlaka güneş ışığı az alan yere monte edilmesi gereklidir. Dış ünite montajı yapıldığında bulunulan alanda bitki bulunmaması da önemli bir noktadır. Firmamızdan dış ünite ve iç ünite montaj hizmeti alabilirsiniz. Daha Detaylı Klima Montajı Nasıl Yapılır? sorusunun cevabı detaylı olarak servisimizle iletişime geçip, bilgi alabilirsiniz.

Klima İç Ünite Montajı
Klima İç Ünite Montajı

Yorumlar: 3

Yorumunuzu ekleyin