0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Kompresör Tamiri

Klima Kompresör Tamiri

Klima Kompresör Tamiri


Klimalar yılın belli dönemlerinde en çok kullanılan araçlar arasında yer almaktadır. Son derece işlevsel olmalarına rağmen zaman zaman arızalar meydana getirebilmektedir. Klima kompresör arızası da en çok rastlanan problemlerinden biridir. Ciddi maliyetler getirebilmektedir. Klima Tamir Servisi olarak kompresör arıza meydana geldiğinde klima kompresör tamiri hizmeti vererek arızanın kısa sürede giderilmesini sağlıyoruz.

ev tipi klima kompresör tamiri
ev tipi klima kompresör tamiri

Klima İçin Kompresör Nedir? Klima da Kompresör Nasıl Çalışır?


Klima motoru tamiri çok dikkat gerektiren bir işlemdir. Kompresör klimanın kalbi de denebilir? Isıtma veya soğutma işini bu kompresör sayesinde sağlamaktadır. Klimayı çalıştırdığınız da soğutma modunda sadece klimanın iç fanı çalışarak pervane görevi görür fakat soğutma işlemi kompresör çalışınca başlar. Bu durumda dış üniteden ses gelir. Isıtma modunda klimayı açtığınızda ise klima önce kompresörün bulunduğu dış ünite çalışır belli bir süre ısınma devresini tamamladıktan sonra iç ünitedeki fan dönere ısıtma işlemi başlamış olur.


Klima hava durumunu ve dereceye göre devreye girdiğinde boruların içerdeki basınç artmaya başlayacaktır. Klima kompresörüne bağlı olan biri ince ve biri kalın borular kompresörün sistemde ki gazı emme ve basması sağlamaktadır.


Tam olarak gazın emilesi ya da basılması başladığında klimanın içerisinde bulunan gaz çalışma durumuna göre hareket etmeye başlar. Isıtma ve soğutma durumuna göre kompresör ortam derecesi ile hızı arttırır veya azaltarak tasarruf sağlanmanıza yardımcı olur.

ev tipi klima kompresör tamir fiyatları
ev tipi klima kompresör tamir fiyatları


Klima Kompresörü Neden Devreye Girip Çalışmaz? Arıza Belirtileri Nelerdir?


Mevsimine göre klimayı ısıtmada ya da soğutmada çalıştırdığımızda klima çok kısa sürelerde devreye girmektedir. Kompresörün devreye girdiğini dış üniteni sesinden anlama mümkündür. Fakat çeşitli nedenlerden dolayı klima devreye girmez. Klima Arıza Servisi olarak tüm bu durumda soğutma modun da klima sadece iç fan çalışır fakat gerektiği kadar soğutma işlemi yapmaz. Isıtma modunda ise klima hiçbir şekilde devreye girmemektedir. Ev Tipi Klima Kompresör Tamirini Gerektirecek ,Klimanın devreye girmemesin nedenleri şu şekilde sıralamak mümkündür


• Klimanın elektrik soketlerinde yanma kopma ve erime
• Klimaya ilk devrini veren kapasitör arızası
• İç ünite ve dış ünite bulunan elektronik kartların arızası
• Klimanın sinyalizyon kablolarında ezilme, kompma ve deformasyon
• Klimanın gazının bitmesi
• Klima gaz borularının ezilmesi, delinmesi,
• Kompresörün ömrünün bitmesi
• Kompresörün iç aksamında arızalar
• Klimaya bağlandıysa veya evde ki hatta bulunan şar telin sürekli atması


Yukarıda saydığımız nedenlere istinaden kompresör çalışmaması durumunda yukarıda da belirttiğimiz gibi klima hiçbir şekilde ne ısıtma nede soğutma yapmayacaktır. Bu durumda yapılacak ilk işlem klimanın dış ünitesini kontrol etmektir. Burada dikkat edilecek bir unsur ise klimanın dış ünite fanı kompresörden bağımsız olduğu için çalışabilmektedir. Fan çalıyorsa kompresörün sesi dikkatlice dinlemelidir. Ayrıca ulaşılacak bir durumda ise dış ünitenin üzerinde bulunan kalın ve ince borunun ısınmış ya da soğuk olması klimanın kompresörünün çalışıp çalışmadığını da gösterebilir.

klima tamir servisi
klima tamir servisi


Klima Kompresör Tamiri Nasıl Yapılır?


Klimalar kişilerin düşündüğü kadar basit sistemler değildir. Aksine birçok elektronik cihazdan çok daha karmaşık bir yapıya sahiptir. Birçok parçası olan klimaların en önemli parası klimanın kompresör bölümüdür. Bu aparatlar sistemin içerisinde bulunan gazın içeride bulunan devreye pompalanmasını sağlamaktadır. Ancak zamanla kompresörler aşınabilir ya da bakımsızlık nedeni ile çalışmayı durdurabilirler.


Klima motoru tamiri hizmeti ile meydana gelen arızadan kolaylıkla kurtulabilme imkanı bulabilirsiniz. Bu hizmet verilirken öncelikle klima kompresörleri dışarıya çıkarılır. Sonrasında dışarı alınan parçanın nasıl çalıştığına dair bir test yapılır ve sorunun asıl nedeni saptanır. Ortaya çıkabilecek sorunun maliyeti ve nasıl tamir edileceği gibi konular detaylı olarak belirlenir ve sizlere bilgi verilir.


Firmamızın deneyimli personelleri sizin onayınızı aldıktan sonra gerekli klima tamir işlemlerini gerçekleştirir. Eğer parça değişimi gerekiyor ise mutlaka parça değişiminde orijinal parçaları tercih ediyoruz. Ev Tipi Klima Kompresör Tamiri işlemi gerçekleştikten sonra aparatları yerine takıyor ve klimayı tekrar çalıştırıyoruz. Tamir edemediğimiz tüm parçalar için en uygun parçanın temin edilmesi de yine klima motoru tamiri firmamızın görevleri arasında yer almaktadır. Firmamızdan profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Boru klima arıza
klima arıza


Klima Kompresör Tamir Fiyatları


Klimalar da kullanılacak motorların fiyatları klimanın marka ve model durumuna göre değişiklik gösterse de bir başka değişiklik ise klimanın kapasitesi göre de değişmektedir. Klimanın modeline göre işçilik fiyatları da ayrıca artış göstermektedir. Kullanılan parçaların markanın orijinal yedek parçası olması bile fiyatı farklılaştıran bir başka etmendir. Klima Kompresör tamiri Fiyatlarını etkileyen bir başka durum ise klimanın 410 inverter ya da r22 on/off son olarakta R32 olması klima kompresör fiyatlarını değişiklik göstermesine neden olmaktadır


Servis olarak Firmamız Klima kompresör fiyatları konusunda yaklaşık olarak 1000 ila 3000 TL arasında değişim yapmaktadır. Yapmış olduğumuz kompresör değişimlerinde isteğe bağlı olarak ürünün orijinal yedek parçasını kullanmaktadır. Ayrıca yapmış olduğumuz ev tipi klima kompresör tamirinde 1 yıl parça ve işçilik garantisi vermektedir. Firmamıza tüm Ev Tipi Klima Kompresör Tamiri ve Fiyatlarını ayrıca diğer Klima Tamiri için her zaman telefon ve diğer iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi ve randevu oluşturabilirsiniz.

klima tamiri
klima tamircisi

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin