0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klimaya Gaz Basma

Klimaya Gaz Basma

Klimaya Gaz Basma Nedir? Gaz Basma Nasıl Yapılmalıdır?


Klimalar beklenilenden çok daha işlevsel cihazlardır. Bu cihazların en iyi şekilde çalışabilmesi için mutlaka belirli periyotlar da bakımlarının yapılması gereklidir. Klimaya gaz basma işlemi de bu bakımlardan biridir. Bir klimanın gazı tükendiğinde ya da eksildiğinde yeterli miktarda ısıtma ve soğutma yapamaz. Bu durum da cihazın performansının düşmesine neden olur.


Ayrıca bu performans düşmeleri hem cihazın daha fazla çalışıp daha fazla elektrik tüketmesine neden olur. Klimanın gerektiğinden fazla çalışması cihaz yıpranmasına neden olmaktadır. Yıpranan cihazlar hem klimanın ömrünü azaltmakta hem de ciddi maliyet gerektiren klima tamirlerine yol açmaktadır. Özellikle uzun yıllar kullanılan, bakımı eksik bırakılan cihazlarda klima gazı bitmesi sorunu çok fazla karşılaşılan sorunlardan biridir.

Ev tipi klimaya gaz basma
Ev Tipi klimaya gaz basma


Klimaya gaz basma konusunda profesyonel olan firmamız bu sorunun giderilmesinde son derece detaylı çalışmalar gerçekleştirmektedir. Ancak öncesinde sorunların gerçekten klima gazından kaynaklandığının bilinmesi gerekiyor. Gaz sorunu ortaya çıktığında kendini farklı şekillerde gösterebilmektedir.


Klima gazları biranda biten ürünler değillerdir. Klimanın gazında problem varsa bunun öncelikli olarak nedeni tam olarak bulunmalıdır. Gazın eksilmesi ya da kaçma nedenleri bulunmadan yapılacak olan klimaya gaz basma işlemi klimanın tekrar gazını tüketmesine neden olacaktır. Klimanın gazının eksilmesi ya da bitmesine neden olan etkenleri şu şekilde sayabilmek mümkündür. Doğru yapılmayan klima montajı, zamanında ve düzenli olarak yapılmayan klima temizliği, klimaya bilinçsiz müdahale, gaz borusunu kırma, klima sökerken gazının toplanmaması, klimanın gazının yeterince bilinçli olarak toplamaması gibi etkenleri sayabiliriz.


Zamanın Yapılan klima temizliği sırasında cihazın gaz kontrolü de sağlanarak, klimada oluşabilecek gaz sorunlarının önüne geçilebilmektedir. Gerekli durumlarda klimaya gaz basılarak cihazın arıza ve tamir masraflarının önceden önüne geçilmiş olunacaktır.

klima gaz dolum ücretleri
klima gaz dolum fiyatları


Klima Gazı Bitmesinin Tespiti


Klima gazı bittiğinde düzgün bir şekilde müdahale edilebilmesi için öncelikle sorunun tespit edilmesini sağlıyoruz. Son derece yüksek standartlarda hizmet veren firmamız gaz bitme durumunda dış üniteyi kapsamlı olarak incelemeye alıyor. Dış ünitede meydana gelen karlanma ya da buzlanma varsa bu durum yüksek oranda klima gazının bittiğine işaret ediyor.

Bununla birlikte bu sorunlar boruların tıkanması nedeniyle de ortaya çıkabiliyor. Tek yapılması gereken nokta profesyonel destek almaktır. Uzun yıllardır sorunsuz çalışan bir klima aniden ısıtma ve soğutma gerçekleştirmiyorsa yine klimanın gazından kaynaklı olduğu düşünülebilir. Bu durumda firmamız sizlere en iyi klima gaz basma hizmeti vermektedir. Bizlere arıza kaydı bıraktığınız takdirde cihazın bulunduğu yere ulaşıyor ve kısa süre içerisinde gerekli hizmetleri veriyoruz.

ankara klima gaz dolumu
ankara klima gaz dolumu


Klimaya Gaz Basma Nasıl Gerçekleştirilir?


Klimaya gaz dolumu işlemi duruma göre sıralama değişebilmektedir. Montajdan sonra ve klimanın gazı tamamen bitmişse mutlaka gaz basma işleminden önce klimanın vakumlanması gerekmektedir. Diğer bir durum ise klimanın gazı çeşitli sebeplerden önce toplanmış ise yine gaz vermeden önce klimanın boru hattının vakumlanması gerekmektedir.


Klimaya gaz basmak için öncelikli olarak doğru ekipman gereklidir. Klimanın dış üniteye bağlanacak kısmının hortum manifoltun gaz basma apartının uygun olması gereklidir. Gaz saati, tartı, klimanın kullandığı gazın çeşidi bilinmesi ve buna uygun tüpün olması gereklidir. Klima uygun miktarda gazın verilmesi gaz saati kontrol edilerek uygun barda olduğunda Klimaya gaz basma işlemi gerçekleşmiş olur.


Göktürk Klima Servisi olarak tüm klimaya gaz basma işlemi uygun fiyatlarla garantili olarak yapmaktayız. Yanlış yapılacak bir işlem cihazınıza ciddi zararlar verebilmektedir. Servis olarak tüm klima gaz dolumu ve klima gaz dolum fiyatları konusunda telefon numaralarımızdan, yorum ve mail yolu ile daha detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Klima Gaz Dolumu
Klima Gaz Dolumu

Yorumlar: 1

Yorumunuzu ekleyin