0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Temizliği Nasıl Yapılır

Klima Temizliği Nasıl Yapılır

Klima Temizliği Nasıl Yapılır? Basit ve En Etkili Yöntemleri


Klimalar evlerin ve iş yerlerinin sıklıkla kullanılan ve mevsimlere uyum sağlamaya yarayan cihazlardır. Bu cihazların zaman zaman bakımdan geçirilmeleri uzun ömürlü olmaları açısından önem taşımaktadır. Özellikle yaz mevsimlerinin kurtarıcıları olarak görülmeleri bu cihazların belirli periyotlarda temizlenmesini gerekli hale getirmektedir. Klima temizliği nasıl yapılır sorusu da bakım sürecinde en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.


Klimalarınızın temizlenmesi sürecinde dikkat edilmesi gereken nokta bu süreçte mutlaka profesyonel hizmet almaktır. Firmamız Klima Temizliği konusunda en iyi hizmet desteğini sağlamaktadır. Bu süreçte periyodik olarak bakım zamanı geldiğinde de firmamızı rahatlıkla arayabilirsiniz.

klima temizliği nasıl yapılır
klima temizliği nasıl yapılır
klima temizliği nasıl yapılır
klima temizliği nasıl yapılır


Klima Temizliğinin Yapılma Nedenleri


Klima Temizliğini yapılmasın birçok nedeni bulunmaktadır. Bu etkenler ciddi anlamda hem klimanızın performansı hem de klimanızın ömrü ve sağlığınız açısından oldukça önem taşımaktadır. Profesyonel kişiler ve servislerden yapılacak olan klima bakımı tüm bu etkenlere etmektedir. Fakat bilinçsiz yapılacak olan bir klima temizliği ise klima sahiplerine maddi manevi olarak ciddi zararlar verebilmektedir. Klima bakımı gerektirecek bu etkenleri sıralamak gerekirse:


• Klima Kullanıcılarının sağlığı açısından
• Klimanın uzun ömürlülüğü
• Klima elektrik tasarrufu
• Klima performansı
• Klima kötü kokular
• Çıkabilecek arızaların önceden tespiti


Tüm bu yukarıda saydığımız nedenler Klima Temizliği Nasıl Yapılır? sorusunun gerekliliğini artırmaktadır.Klima temizleme işi basit gibi görünse de ciddi bilgi ve tecrübe gerektirmektedir.

klima bakım servisi
klima bakım servisi


Klima Nasıl Temizlenmelidir?


Klima bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtını her klima sahibinin bilmesi gerekir. Ancak bakım işlemi sırasında işin ehli olan kişilerden hizmet almak önemlidir. Ev tipi klimalar temizlenirken birçok önemli noktaya değinilmektedir. Klima nasıl temizlenir sorusuna şu şekilde yanıt vermek mümkündür:


• İlk olarak klimaların temizlenmesi için sigorta kutusundan şarteli indirilir.
• Elektrik kapandıktan sonra klimanın kapandıktan sonra kapak kısmı açılır ve klima filtreleri yerinden çıkarılır.
• Bu işlem klima modellerinden modellerine değişim gösterebilir. Filtrenin cihazın neresinde olduğunu mutlaka klima kullanma kılavuzundan öğrenmeniz gerekiyor.
• Çıkarılan filtreler detaylı olarak temizlendikten sonra kurumaya bırakılır.
• Sonrasında ise filtreleri çıkarılan alanlara tekrar takmak gerekir.


Bu işlemler sonrasında klimaların kullanımı sağlanabilir. Filtre temizliği klima bakım sürecinin en önemli işlemlerinden biridir. Böylece hem temiz hem de daha iyi hava alabilme imkanı bulabilirsiniz. Klima Bakım Servisimizden Tüm bu süreçte daha detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Klima Temizliği
Klima Temizliği

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin