0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Çalışırken Birden Durdu

Klima Çalışırken Birden Durdu

Klima Çalışırken Birden Durdu


Çok büyük ya da küçük olan alanların soğutulması ya da ısıtılması için, klimalardan yardım alınır. Klimalar ne kadar iyi çalışırlarsa, kullanıcılar için o kadar iyi sonuçlar verirler. Klima çalışırken birden durdu konusuyla, klima kullanıcıları zaman zaman karşılaşabilirler. Bu sorunu yaşayanlar ilk olarak elektrik tesisatlarının kapanıp kapanmadıklarını kontrol etmelidir.


Eğer ki elektrik kesilirse, böyle bir durumla karşı karşıya kalınabilir. Fakat kullanıcıların yaptığı kontrolde herhangi bir kesinti söz konusu değilse, bu durum klima arızalarının belirtilerinden olabilir. Eğer ki ilk belirtide müdahale edilmezse var olan sorun daha da büyüyebilir. Bunun için kullanıcıların konuyu yetkili servislere aktarması gerekir.


  • Çalışma ilgili daha detaylı bilgi ve fiyatlandırma için Klima Tamiri yazımızı okuyabilirsiniz.
klima tamir servisi
klima tamir servisi


Klima Çalışırken Birden Durdu Nedenleri Nelerdir?


Klima çalışırken birden durdu durumuyla karşı karşıya kalanlar, ilk anda ne yapacaklarını bilemezler. Fakat bu durumla karşılaşılmasının farklı nedenleri vardır. Klima çalışırken durdu sorunun yaşanmasının nedenlerinden bazıları şunlardır;


• Termistöre ayarıyla alakalı bir sorun olabilir, ayar yapılmalı ve yeniden takılmalıdır.
• Oda sıcaklığıyla ilgili sorun olabilir.
• Montaj yeriyle alakalı bir sorun olabilir.
• Hava emişinden kaynaklanan bir sorun olabilir.


Bunlar klimanın kendi kendine çalışırken birden durmasına neden olan sebeplerdendir. Bu durumları yaşayanların teknik servis ile iletişim kurması ve uzmanlardan yardım alması gerekir. Bu sorun ortadan ancak bu şekilde kaldırılabilir.

ev tipi klima kompresör tamir fiyatları
ev tipi klima kompresör tamir fiyatları


Klima Çalışırken Birden Durdu Çözümleri Ne Olabilir?


Klima elektrikle çalışan ve son derece profesyonel olan teknolojik bir cihazdır. Bu cihazı kullananlar yaşadıkları sorunlardan dolayı servis hizmeti almak zorunda kalabilirler. Bunun nedeni ise, klimaların kullanılmaya devam edilebilmesidir.


Klima çalışırken birden durdu şikâyeti kullanıcıların günün herhangi bir saatinde alabilecekleri şikâyetlerdendir. Özellikle klimaların en sık kullanıldığı zamanlarda, bu şikâyetin ortaya çıkması kullanıcıların mağdur olmasına neden olabilir. Bunun olmaması için, kullanıcılar ilk şikâyetlerinde yetkili servise ulaşmalıdır. Bu şekilde gerekli olan müdahaleler en kısada sürede yapılırlar.


Bazı kişiler bu sorunu yaşadıklarında kendileri müdahale etmek isteyebilirler. Fakat bu durumun çözülmesi yerine, sorunun daha da büyümesine neden olabilir. Klimaların ortaya çıkabilecek arızalarının da habercisi olan bu durum yetkili servislerin müdahale etmesini gerektiren bir konudur.

klima kart tamiri
klima kart tamiri

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin