0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Üflüyor Ama Soğutmuyor

Klima Üflüyor Ama Soğutmuyor

Klima Üflüyor Ama Soğutmuyor


İnsanlar için serinlemek yaz aylarında daha değerlidir. Bunun için de büyük bir çoğunluk klima kullanmayı tercih eder. Klimalar soğutma ya da ısıtma konusunda çok başarılı performans gösteren cihazlardır.


Firmamıza sıklıkla klima üflüyor ama soğutmuyor şikâyetleri yönlendirebilir. Bu şikâyeti yaşayanlar yaz ya da kış ayı gelmeden konuya mutlaka müdahale etmelidirler. Fakat bunu kendileri değil uzman kişiler aracılığıyla yapmalıdırlar. Klima üflüyor fakat soğutmuyorsa bunun mutlaka bir sebebi vardır.

klima tamir servisi
klima tamir servisi


Eğer ki klima uzun süre temizlenmediyse filtresi tıkanmış olabilir. Bunun sonucunda da bu şekilde sorunlar yaşanabilir. Bu sorunun yaşanmasının altında farklı nedenlerde yatabilir. Bu da ancak uzmanların anlayabileceği bir durumdur. Klima Soğutmama ve diğer konularda daha detaylı bilgi ve ayrıntı için Klima Tamir yazımızı okuyabilirsiniz.


Klima Üflüyor Ama Soğutmuyorsa Nedenleri Nelerdir?


Klima üflüyor ama soğutmuyor şikâyeti klima kullanıcıları tarafından yaz aylarında daha fazla olabilir. Klimalar yaz ve kış aylarında kullanılan cihazlar olması nedeniyle çok avantajlıdırlar. İnsanların ısınma ve serinleme ihtiyacını da aynı anda karşılamalarını sağlar. Bazı klima modellerinde hava kalitesini artırma özelliği de vardır. Bu şekilde de rahat bir kullanım elde edilebilmesi mümkündür. Klima üflüyor fakat soğutmuyorsa nedenlerinden bazıları şunlar olabilir;


• Soğutma konumu açılmamış olabilir.
• Yanlış bir konumlandırma yapılmış olabilir.
• Filtresi yüksek oranda kirlenmiş olabilir.


Bu gibi nedenler klimaların soğutmama nedenlerinden olabilir. Kullanıcılar bu konuda uzman olan ekibimizden hizmet alarak sorunu ortadan kaldırabilirler. Klimalar için farklı hizmetler firmamız tarafından verilir. Bu hizmetleri alarak daha verimli bir klima kullanımı elde edebilirsiniz.

Klima Üflüyor Ama Soğutmuyor
ankara klima gaz dolumu


Klima Üflüyor Ama Soğutmuyor Nasıl Engellenebilir?


Klima kullanıcılarının zaman zaman rastladıkları sorunlardan olan soğutmama sorunu klima verimini düşürür. Klimaların bu şekilde uzun süre kullanılması klimaların ömrünü azaltır. Bu nedenle fark edildikten sonra bilgilendirme yapılması gerekir. Klima üflüyor ama soğutmuyor sorunun ortadan kaldırmanın en iyi yolu, bu sorunun ortaya çıkmasına neden olan durumların ortadan kaldırılmasıdır.


Bu şekilde klimalar daha iyi bir şekilde hava üflemeye devam edebilirler. Klima bakımlarının periyodik olarak yapılması bu sorunların ortaya çıkmasını engeller. Dolayısıyla ansızın böyle bir durum yaşanmasında da aceleci davranılmasına gerek kalmaz.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin