0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Kompresörü Devreye Girmiyor

Klima Kompresörü Devreye Girmiyor

Klima Kompresörü Devreye Girmiyor


Klima kompresörü devreye girmiyor sorunu klima kullanıcıların karşılaşacağı en ciddi problemlerden bir tanedir. Bu problemin giderilmesi için mutlaka profesyonel düzeyde klima servisi hizmeti almanız gerekiyor. Bu noktada Klima kompresörü devreye girmiyor probleminde klima servisi olarak sizlere profesyonel düzeyde bir hizmet vermekteyiz. Bu problemin giderilmesinde her zaman yüksek standartlarda sizlere hizmet veriyoruz. Klimanın kompresör hatalarında gereken durumlarda mutlaka profesyonel bir şekilde yedek parça değişimi yapmak gerekir. Klima kullanıcılarını genel olarak kompresörün devreye girmeme sebepleri sıralamak gerekirse ve bu süreçte klima servisi çağırmadan önce mutlaka şunları yapması gerekmektedir


• Klimanın elektrik akışını kontrol etmelisiniz. Klimalar iç ünite elektrik bağlantısı olabildiği gibi bazı klimalar dış ünite elektrik beslemelidir.


• Klima kumandasını kontrol etmelisiniz.


• Klimanın mevsimine göre ısıtma da yeteri kadar ısıtıp ısıtmadığını ya da soğutma modunda yeterince soğutma yapıp yapmadığı kontrol etmelisiniz.


• Özellikle eski sistem R22 gaz kullanan klimalar da klimanın y kalkması sağlayan aksamları kaynaklı olabilmekte


• Klimanın fanının yeterince ısıyı atamamasından kaynaklı olarak veya klimanın sargılarının aşırı ısınmasından kaynaklı olabilmekte


• Klima ilk kalkışta yüksek amper elektrik çekmesinden dolayı sigorta attırması


Bu yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı klima kompresörleri devreye girmeyebilir kullanıcıların mutlaka doğru mevsim ayarında çalıştırması ve uygun derece çalıştırması çok önemlidir. Kontrolleri tamamladıktan sonra hala klima soğutma ya da ısıma yapmıyorsa mutlaka profesyonel bir teknik servis hizmetinden yararlanabilirsiniz. Klima kompresörü ve diğer konularda daha detaylı bilgi ve ayrıntı için Klima Tamir Servisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Klima Kompresörü Devreye Girmiyor
Klima Kompresörü Devreye Girmiyor


Klima Kompresörü Devreye Neden Girmez?


Klima kompresörü devreye girmiyor problemini yaşıyorsanız ilk olarak kompresörün ne olduğu hakkında bilgi edinmelisiniz. Kompresörler soğutma sistemlerinin kalbi olarak görülen cihazlardır. Eğer klima kompresörü çalışmıyor ise klima hiçbir şekilde ısıtma veya soğutma yapmamaktadır.


Klima kullanıcılarının yanlışa düştüğü noktalardan bir tanesi iç ünitenin fanın çalışması klimanın kompresörünün çalıştığı anlamına gelmez. Ayrıca dış ünitenin fanının çalışması klima motoru çalıştığı anlamına gelmez. Bunu anlamanın bir yolu ise eğer klima da gaz problemi yok ise klimanın borularının mevsimine göre sıcak ya da soğuk olmasından anlayabilirsiniz. Yukarıda belirtiğimiz gibi kompresörü çalışmayan klima hiçbir şekilde ısıtma ya da soğutma yapmaz.

klima tamir servisi
klima tamir servisi


klima motoru devreye girmiyor


Klima motoru yukarıda belirttiğimiz noktalardan dolayı nedenlerden ve nadirde de olsa klima kompresör bağlantılarının aşırı ısıya maruz kalması ve kompresörün ömrünü doldurmasıyla çalışma sağlayamaz.


Klima motoru devreye girmiyor sorunu yaşıyorsanız bu sorunun giderilmesinde her anlamda kaliteli bir hizmet gerekiyor. Firmamız bu alanda sizlere yüksek standartlarda bir hizmet vererek cihazlarınızın tamir işlemlerini yapıyor.


Kalite standartları yüksek bir tamir desteği sayesinde klimalarınızın da ömrü uzamış oluyor. Her konuda sizlere destek veren bir firma olarak bu süreci çok daha kolay bir şekilde geçirmenize yardımcı olmaktayız. Beklentilerin karşılanması konusunda firmamızdan 7/24 hizmet alabilirsiniz. Bu süreçte sizlere en iyi hizmet desteğini vermeye özen gösteriyoruz. Firmamız sektörün en iyileri arasında yer almaktadır. Klima kompresörü konusunda her türlü arızada sizlere en iyi şekilde destek veriyoruz.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin