0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Bakım Onarım

Klima Bakım Onarım

Klima Bakım Onarım


Klimalarda daha rahat bir kullanım elde edebilmek için, düzenli olarak bakım onarım işlemlerinin yapılması gerekir. Klimaların verimli bir şekilde kullanılmaya devam edilebilmesi için bakım ve onarımları çok önemlidir. Yapılmadığı takdirde, klimalardan beklenen verim alınamaz. Bu da kullanıcıların ürünlerden şikâyet etmesine neden olabilir. Klima bakım onarım aynı zamanda klimaların uzun süre kullanılabilmesi içinde gereklidir.


Bakım ve onarım işlemleri düzenli olarak yapılan klimalar, daha uzun süreli kullanılırlar. Klima bakımları sırasında hem klimaların iç kısmı, hem de genel durum kontrol edilir. İç kısmıyla alakalı sorunlar büyümeden müdahale edilirse, herhangi bir sorun yaşanmaksızın klimalar kullanılmaya devam edilebilir. Bakım onarım için daha detaylı bilgi ve fiyatlandırma için Klima Tamir Servisi yazımızı okuyabilirsiniz.

klima tamir servisi
klima tamir servisi


Klima Bakım Onarım Neden Önemlidir?


Klima bakım onarım konusu hem kullanıcıları hem de klimayı ilgilendirir. Eğer ki kullanıcılar klimalarına gerekli olan bakımları yaptırmazlarsa, klimalar bundan etkilenir ve belli bir süre sonunda verimi düşmeye başlar. Sonucunda da bozularak kullanıcıların ekonomik sorunlarla karşılaşmasıyla sonuçlanır. Klima bakımları aynı zamanda hijyenik açıdan da önemlidir. Klimalar için gerekli olan bakımları yapılmadığında klimalar kötü bir hava oluştururlar.


Kullanıcıların havalarının kalitesi düşer ve sağlıklarının zarar görmesine neden olur. Klimalarda farklı hava filtreleri vardır ve bakımlarının yapılması gerekir. Hava filtrelerinin temizliği uzman kişiler tarafından yapılacağı gibi, kullanıcılar tarafından da yapılabilir. Bu işlem sonunda hava sirkülasyonu daha kaliteli bir hale gelir.

Klima Temizliği
Klima Temizliği


Klima Bakım Onarım Yapılmazsa Neler Olur?


Klimalardaki bakım ve onarım işlemleri periyodik olarak yapılmalıdırlar. Periyodik olarak yapılmadığı zaman klimalar zarar görürler. Klima bakım onarım süreleri düzenli olarak takip edilmelidir. 15 gün arayla hava filtrelerinin mutlaka temizlenmesi gerekir. Bunun yanı sıra bakım işlemleri sırasında, klima içerisinde bulunan gaz seviyesinin de kontrol edilmesi gerekir. Az olduğu durumlarda bunların eklemesi yapılmalıdır.


Klimalar yapılacak olan yanlış müdahaleler sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bunun için mutlaka uzman kişilerden yardım alınması gerekir. Klimaların bakım ya da onarımları yapılmadığında zaman içerisinde bozulmalar meydana gelebilir. Klimaları daha uzun süre kullanmak isteyenler bakım ve onarımları düzenli hale getirmelidirler. Bunun için bu konu dikkate alınmalı ve buna uygun olarak önlemler alınmalıdır.

Klima Bakım Onarım
Klima Bakım Onarım