0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Çalışıyor Ama Soğutmuyor

Klima Çalışıyor Ama Soğutmuyor

Klima Çalışıyor Ama Soğutmuyor


Uzun süredir klima kullananlar, mutlaka klima çalışıyor ama soğutmuyor sorununu yaşayabilirler. Klimalar için belirli zamanlarda yapılması gereken bakımlar vardır. Eğer ki bu bakımlar zamanında yapılmıyorsa, kullanıcıların sorun yaşamasına neden olabilirler. Bu sorunu çözebilmenin en kolay yolu ise, kontrol yapmaktır.


Gerekli olan kontroller gerçekleştirildiği zaman problemler çözülebilir. Klima sorunlarından bazıları teknik anlamda da olabilir. Bu gibi durumlarda uzman kişi bakımı gerekir. Sorunsuz olarak kullanılan klimaların bir anda bu hataları vermesi, bazı durumların yolunda gitmediğini gösterir. İç ve dış bakım sonrası bu durum tamamen ortadan kaldırılabilir. Fakat bunun periyodik olarak tekrarlanması da çok önemlidir. Şikâyet alınmaması adına bakım tekrarlarının yapılması gerekir.


• Klima Çalışmama ve diğer konularda daha detaylı bilgi ve fiyatlandırma için Klima Tamir Servisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Göktürk Klima Servisi
Göktürk Klima Servisi


Klima Çalışıyor Ama Soğutmuyor Nedenleri Nelerdir


Klima çalışıyor ama soğutmuyor sorunuyla karşılaşmayan klima kullanıcısı yok denecek kadar azdır. Bu konunun gündeme gelmesinin ve kullanıcıların sorun yaşamasının çok farklı nedenleri olabilir. Sorunun ortaya çıkmasının nedenlerinden bazıları şunlardır;


• Kompresörü ilgilendiren bir sorun olabilir.
• Kaçak ya da ezilme, havalandırmanın doğru yapılmasını engeller. Bu da bu sorunun ortaya çıkmasına neden olur.
• İç ya da dış ünitenin fanının çalışmaması
• Klima gazında eksilme olması gibi nedenlerden dolayı bu sorun ortaya çıkabilir.


Eğer ki kaçak ya da ezilme varsa, ürünlerin yenilenmesi ile sorun çözülebilir. Aynı şekilde iç ve dış ünite sorunlarında da gerekli kontrol yapıldığında sorun ortadan kaldırılabilir.

klima tamir servisi
klima tamir servisi


Klima Çalışıyor Ama Soğutmuyor Çözümleri Nelerdir?


Klimanın soğutma ya da ısıtma işlevini yerine getirememesi durumunda kullanıcılar sorun yaşarlar. Sorunun engellenmesi için klima çalışıyor ama soğutmuyor sorununa yoğunlaşmak gerekir. Klimalarda modlar vardır. Bu modun yanlış seçilmesi de sorunun yaşanmasına neden olabilir. Soğutma yapılacağında soğutma, ısıtma yapılacağında ise, ısıtma modu kullanılmalıdır.


Kullanıcıların yapabilecekleri bir diğer kontrol ise fan kontrolüdür. Bu kontrolde yapıldıktan sonra çözüm bulunamıyorsa, yetkili servis ile görüşülmesi gerekir. Yetkili servisin yapacağı çok kısa kontroller, klima sorunlarının ortadan kaldırılabilmesine yardımcı olur. Klima çalışıyor ama soğutmuyor sorununa müdahale edebilecek yetkinliğe sahip yetkili servislerden hizmet çok önemlidir.

ankara klima gaz dolumu
ankara klima gaz dolumu
klima tamiri
klima tamircisi

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin