0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Aksaray Klima Servisi

Aksaray Klima Servisi

Aksaray Klima Servisi


Aksaray klima servisi olarak tüm klimaların tamir, montaj ve bakım işlemlerini kısa sürede gerçekleştirmekteyiz. Uygun fiyatlarla sağladığımız hizmetlerimiz, tecrübeli teknik ekiplerimiz tarafından yerine getirilmektedir. Klimanızın rutin olarak yapılması gereken, klima temizliği, gaz dolumu, filtre temizliği ve tamir gibi işlemleri hızlı bir şekilde yapılmaktadır.


Ev, ofis, depo, fabrika ve işyerleri gibi farklı alanlar klimalarla ısıtılmakta veya soğutulmaktadır. Klimanızı istediğiniz alana, güvenli bir şekilde klimanızın montajını gerçekleştirmekteyiz. Yanlış biçimde monte edilen ve bakımı geciktirilen klimalar, zamanla performanslarını kaybetmektedir. Böyle durumlarda klimanızın ömrü azalır. Arızaların giderilebilmesi ve daha büyük sorunların önüne geçilebilmesi için,bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Aksaray klima servisi olarak,klimanızın yıllık temizliğini düzenli olarak yaparak, arızaların oluşmasını en aza indirmeyi amaçlıyoruz.Uygun fiyatlarla verdiğimiz klima bakım hizmetlerimiz sonucunda klimalar eski performansı ile kullanıma hazır hale getirilmektedir. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

aksaray klima servisi
aksaray klima servisi


Klima Gaz Dolumu Nedir?


Gaz dolumu, klima bakımı sırasında atlanmaması gereken bir adımdır. Çeşitli kimyasalların azalması veya bitmesi sonucunda klimanın performanslı olarak çalışması engellenmektedir. Böyle bir durumda tecrübeli bir teknik servisten destek alınması gerekmektedir. Aksaray’da profesyonel olarak, klima gaz dolumu ve klima bakım hizmetlerini biz vermekteyiz. Çok dikkatli olarak yapılması gereken, gaz dolumu işlemini en hassas ve doğru şekilde sonuçlandırmaktayız.


Klimaların içerisinde soğuk hava ve sıcak hava üflemesinde etkili olan biz gaz çeşidi vardır. Bu gaz, belirli bir süre sonra azalmakta veya tükenmektedir. Bu nedenle de klima istenildiği şekilde işlevini ve temizliğini yerine getirememektedir. Montaj esnasında ayarıyapılmadığında ise daha büyük arızalara neden olmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için, rutin klima bakımı sırasında klimanın gazı da kontrol ettirilmelidir.Bu nedenle klimanın bakımı, klima tamircilerimiz tarafından yapılmalıdır. Bu sayede ileride oluşabilecek, farklı klima gaz dolumu arızalarının önüne geçilir.


Aksaray klima servisi, Klimanın monte edilmesi, klimaların kullanım süresini uzatmak için önemli bir işlemdir. Bu işlem alanında tecrübeli teknik servisler tarafından yerine getirilmelidir. Aksi halde klima montajı esnasında; gaz basınç değeri ve kalitesi doğru şekilde ayarlanmadığında büyük sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Klima Gaz Dolumu Nasıl Yapılır?


Klima gaz dolumu, klimaların uzun süreli olarak kullanılabilmesi için çok önemlidir. Rutin klima temizliği sırasında bu işlem genellikle atlanmaktadır. Fakat bu işlem atlanmaması ve takip edilmesi gereken bir işlemdir. Gazın kalitesi ve basınç değeri ortaya konarak doğru basınç değerinde doğru miktarda dolum yapılmalıdır. Tüm bu işlemler tecrübeli teknik servis ve teknik ekiple yerine getirilmelidir.

Aksaray ilinde Aksaray klima servisi klima bakım, montaj ve temizleme işlemleri, firmamız tarafından titizlikle yerine getirilmektedir. Klimanın türüne göre gaz belirlenmekte ve basınç değeri ölçülmektedir. Aynı şekilde klima monteleme aşamasında, klimanızın gaz ayarları kontrol edilmelidir. Tüm ayarlamalar yapıldıktan sonra dolum işlemi gerçekleştirilir. Kısa sürede bakımı yapılan klima gün içinde teslim edilmektedir. Klima gaz dolumu sırasında şu adımlar izlenmektedir.


• Gaz dolumu işlemine başlamadan önce klima içindeki gaz türü doğru şekilde tespit edilmektedir. Çünkü klimaların içindeki gazların içindeki bileşenler farklılık göstermektedir. Her gaz her klima için uygun değildir.
• Klimanın montajı esnasındaiçindeki gazın basınç değeri ölçülmelidir. Doldurulacak olan gaz da yine aynı basınç değerlerinde klimaya eklenmelidir. Olması gereken basınç değerinden düşük ya da yüksek bir gaz basıncı arızaya neden olmaktadır.
• Gaz dolumu sırasında gazın basınç ayarı barometre ve manifolt ile ayarlanmaktadır.
• Klima bakımı yapılırken, yeni gaz dolumu yapılmadan önce eski gaz tamamen boşaltılmaktadır. Bu işlem için bir vakum kullanılmaktadır.
• Vakumlama işlemi klimanın içindeki gaz değeri sıfır olana kadar devam etmektedir.
• Son olarak gaz tüpü yardımı ile klimanın içerisine konması gereken gaz miktarı eklenmektedir.

Gaz ayarı bu bakım sırasında en önemli adımdır. Bu ayarın doğru şekilde hesaplanabilmesi için;montaj veya bakım aşamasında uzman bir ekibe sahip teknik servisle çalışılması gerekir. Aksi takdirde klimanın bakımı sırasında istenilmeyen aksilikler meydana gelebilir.


Aksaray Klima Servis Fiyatları


Aksaray klima servisi olarak; klimanın montajı, klima tamiri, yıllık bakımları ve gaz dolumu yapılırken en uygun fiyatlarla kaliteli hizmet vermekteyiz. Fiyatların belirlenmesinde klimanın türü ve montaj ve bakım esnasında kullanılan malzemelerin kalitesi etkilidir. Bu nedenle fiyatlar arasında farklılıklar olabilmektedir. Sizlere özel fiyatlarımızı öğrenmek için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Alanında uzman ekiplerimiz klimalarınızın kısa sürede tamirini ve bakımını gerçekleştirerek sizlere teslim edeceklerdir. Sitemiz üzerindeki iletişim bilgileri üzerinden müşteri temsilcimizle görüşme sağlayabilirsiniz. Bu sayede hizmetlerimiz ve fiyatlandırmamız hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin