0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Filtresi Nasıl Temizlenir

Klima Filtresi Nasıl Temizlenir

Klima Filtresi Nasıl Temizlenir?


Klima yaz ve kış aylarında en çok kullanılan cihazlar olduğu için zaman zaman bakıma ihtiyaç duymaktadırlar. Klima filtresi temizliği de en çok istenilen klima temizliği işlemlerinden biridir. Klimaların düzenli bir şekilde çalışabilmesi için mutlaka filtre temizliklerinin eksiksiz bir şekilde temizlenmesi gereklidir. Klima filtrelerinin temizlenmesi için özel uygulamalar yapılmaktadır. Düzenli bir şekilde klima filtresi temizlenmediğinde klimalarınız ciddi anlamda hasar ile karşı karşıya kalabilir.

klima filtresi nasıl temizlenir
klima filtresi nasıl temizlenir

Klima Filtresi Nasıl Temizlenir? Sorunun cevabını verirken bir başka nokta ise ne kadar sürede temizlenmesi gerektiğidir. Klimalar ne kadar süre çalıştığı ve klimanın nasıl ortamlarda çalıştığı önemlidir. Sık ve tozlu ortamlarda çalışan klimalar 2 veya 3 günde bir temizlenmesi gerekirken, yoğun olmayan ve sık kullanılmayan klimaların filtresi de 15 günde bir kullanıcı tarafından temizlenmesi gerekmektedir.

klima bakım servisi
klima bakım servisi
klima temizliği nasıl yapılır
klima temizliği nasıl yapılır


Klima Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?


Klima temizliği yapılırken dikkat edilmesi gerekenler arasında önemli noktalar vardır. Şu adımlara dikkat edilmesi önemlidir:


• Önce klimanın ön kısmında bulunan kapak kısmı yavaş bir şekilde çıkarılır.
• Bu kısımdan filtrelere uygun solüsyonlar dökülür ve on dakika boyunca bekletilir.
• Sonrasında filtreler musluk altında bol su kullanılarak yıkanır.
• Filtreler tamamen kuruduktan sonra da yerine takılır.


Klima filtresi temizleme işlemi klimanın kullanıcısı tarafından belli periyotlar da yapılması gerektirmektedir. Klima Bakım Servisi olarak bu hizmeti sizlere klima bakımı yapılırken bakımın içerisinde ücretsiz olarak yapmaktadır. Hem kaliteli hem de detaylı bir temizleme işlemi sayesinde klimalarınızın ömrü de daha uzun olacaktır. En son filtreleri yerine taktıktan sonra dış kapağı da mutlaka kapatmanız gerekiyor.

Klima Temizliği
Klima Temizliği

Yorumlar: 1

  1. […] Bunun yanında klimaların filtresiz olarak çalıştırılmaması son derece önemli bir konudur.Klima Filtresi Nasıl Temizlenir? Sorusunun cevabını ilgili yazımızdan […]

Yorumunuzu ekleyin