0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima İyi Soğutmuyor

Klima İyi Soğutmuyor

Klima İyi Soğutmuyor


Özellikle kavurucu sıcaklarda klima kullanıcıların en çok şikâyet ettiği konuların başında klima iyi soğutmuyor şikâyeti gelmektedir. Bu durumda ilk akla gelen klimada gaz eksiği olabilmektedir. Ancak klimanın soğutmamasının birçok nedeninin olması bu süreçte amatör bir şekilde müdahale etmemeyi önemli hale getirir. Bazen çok basit bir nedenden dolayı klima soğutmayabileceği gibi çok ciddi bir arıza nedeniyle de klimanızın soğutmama problemi ortaya çıkabilir.


Klima Soğutmama ya da az soğutma problemlerinde öncelikle servis çağırmadan yapılacak işlemleri yapmanız gerekmektedir. Eğer servis çağırmadan yapılacak işlemlerde sonuca ulaşılamaz ise mutlaka profesyonel klima servisinden yardım almanız gerekmektedir.

Bu tarz problemlerle karşılaşmamak için sene en az 1 defa mutlaka detaylı olarak bakımdan geçirmeniz gerekmektedir. Klima soğutmuyor problemini yaşamaya başladığınız anda en yakın klima servisi olarak bizlere ulaşmanız kaliteli bir hizmet almanız açısından büyük bir önem taşır. Beklentilere yanıt veren ve her türlü kalite düzeyinde sizlere hizmetler sunan firmamız klimanızın arızaların giderilmesini sağlar. Klima soğutmama ve diğer konularda daha detaylı bilgi ve ayrıntı için Klima Tamir Servisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Klima İyi Soğutmuyor
Klima İyi Soğutmuyor


Klima İyi Soğutmuyor Sorunu Nedenleri


Klima iyi soğutmuyor sorunu yaşayan kişiler birçok farklı nedenden dolayı sorun yaşayabilirler. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken oldukça önemli detaylar bulunur. Klimalarınızın sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için mutlaka profesyonel olarak bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Klimanın iç ünitesinin çalışması klimanın soğutma yapacağı anlamına gelmez klimanın soğutması için mutlaka dış ünitenin de çalışması gerekir. Klima soğutmam nedenini sıralamak gerekirse


• Öncelikle olarak klimanın soğutma modun da olması gerekir


• Klima uygun derecede olması gerekir klima kullanıcıların için ideal kullanım derecesi 22-23 dir. Uygun olmayan sıcaklıklarda klima iç ünitesi çalışsa bile dış ünitesi devreye girmeyeceği için soğutma yapmaz


• Klimanın zamanında yapılmayan bakımlarından dolayı kirlilikten dolayı yeterince hava sirkülasyonu olmamasından dolayı klima iyi soğutma yapamaz.


• En sık akla gelen nedenlerden bir tanesi de klimanın gazının eksik olması ya da bitmiş olması klimanın yeterince soğutma sebepleri arasındadır


• Klimanın dış ünite motorunun yanı kompresörünün çalışmamasından dolayı yeterince soğutma yapmaz


• Klimanın eski sistem r22 gaz kullanan klimalar kompresörü harekete geçmesi sağlayan parçanın arızalanmasından dolayı klima soğutma yapamaz.


• Klimanın dış ünitesinde bulunan kart ve fan arızasından kaynaklı olabileceği gibi klima dış ünite serpantina kirli olmamasından dolayı klima iyi soğutmuyor problemi yaşarsınız


• Klima iç ünite fanın yeterince hızlı dönmemesinden dolayı klima yeterince soğutma yapmayabilir.


Klimanın soğutmamasının en önemli nedenleri yukarıda belirtiğimiz nedenler bunların başlıcalarıdır. Klima soğutmama problemlerinden firmamızdan daha detaylı bilgi ve randevu olabilirsiniz. Firmamız 7/24 parça ve işçilik garantili yapmaktadır.

Klima Gaz Dolumu
Klima Gaz Dolumu


Klima İyi Soğutmuyor Sorunu Çözümü


Klima iyi soğutmuyorsa yukarıda saydığımız nedenlerin ilk 2’sini klima servisi çağırmadan mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir. Diğer nedenlerde ise mutlaka profesyonel bir klima servisinden yardım almanız gerekmektedir.


Klima iyi soğutmuyor problemini yaşıyorsanız mutlaka klimanızın detaylı olarak incelenmesi gerekiyor. Eğer soğutma bakımdan kaynaklı ise klima bakımı detaylı olarak yapılması gerekmektedir. Firma olarak fan ve filtrelerin temizlenmesini sağlıyoruz ve sonrasında bu problemlerin giderilebilmesi için gereken durumlarda parça değişimleri yapıyoruz. Gaz ayarlarına bakıyoruz ve eğer gazı tükenmiş ise gaz eklemesi yapıyoruz. Bazen fazla gaz eklemesi de klimanın soğutma olmasına neden olabilmektedir. Acil klima servisi olarak her zaman fiilleri arayabilir ve kaliteli hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.


Klima servisi olarak, yaptığımız tüm işlemler parça ve işçilik garantili olarak yapıyoruz. En iyi fiyatlara hizmet almak için servisimizle irtibata geçip detaylı bilgi ve fiyatlandırma alabilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin