0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima İç Üniteden Neden Su Akıtır

Klima İç Üniteden Neden Su Akıtır

Klima İç Üniteden Neden Su Akıtır?


Klima iç üniteden neden su akıtır sorusu klima kullanıcıları açısından çok sıklıkla problem yaşadığı konular arasında yer alır. Klimaların su akıtması ciddi anlamda sorun çıkarmasına neden olmaktadır. Bu durumunda profesyonel bir klima hizmeti almanız gerekir. Klimalar son derece karmaşık bir donanım yapısına sahip olduğu için tamir işlemlerinde her daim profesyonellerden hizmet almanız gerekir.


Sizlere sunulan bu hizmetler kapsamında hem kaliteli bir şekilde klimalarınız bakımını yaptırabilir hem de arızaları geciktirebilirsiniz. Klimalarınızın ömrünün uzamasına en önemli etken bu cihazların düzenli olarak bakımdan geçirilmesidir.


Klima bakımı ve tamiri konusunda son derece profesyonel düzeyde hizmetler verilmektedir. Eğer klimanın su akıtma problemi ortaya çıkarıyorsa mutlaka firmamız ile iletişime geçerek bu problemin kısa sürede çözümlenmesini sağlamalısınız. Klimaların iç ünitesinden su akıtmasının birden fazla nedeni olabilmektedir. Klima iç üniteden su akıtma problemleri ile ilgili daha detaylı bilgi ve ayrıntı için Klima Tamir Servisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Klima İç Üniteden Neden Su Akıtır?
Klima İç Üniteden Neden Su Akıtır?


Klimanın Su Akıtma Problemi


Klima iç ünite neden su akıtır problemi ile karşı karşıya kaldığınızda klima servis hizmeti almanız gerekir. Ancak öncesinde klimanızın tüm problemlerini detaylı olarak incelemeniz gerekiyor. Herhangi bir klima arızasında mutlaka profesyonel bir şekilde hizmet almanız gerekiyor. Dediğimiz gibi klimaların su akıtmasının birçok neden vardır. Klima İç Üniteden Neden Su Akıtır? Sorusunun cevabını aşağıda sıraladık.


• Klima iç ünitenin su akıtmasının en önemli nedenlerinden biri su hattının tıkanmış olmasıdır.


• Klimanın iç ünitesinin meylinin bozulmasından dolayı iç ünite su akıtır.


• Klimanın iç ünitesinin su gider tavasının boru bağlantısı çıkmış olmasından dolayı iç üniteden su akıtır


• Klimanın su gider borusunun ucunun yakarı bakması dolanması gibi nedenlerden dolayı klima iç üniteden su akıtır


• Klima su gider borusunun altına konulan kova, damacana ve su bidonun gibi malzemelerin su ile dolmasından dolayı klima iç ünitesinden su akıtır.


• Klima iç ünitede kirlilikten dolayı buzlanma yapar ve tahliyesi yetirtilememesinden dolayı klima iç ünitesinden su akıtır.


• Klimanın gazı eksik olmasından dolayı buzlanma yapar suyun fazla olmasından dolayı tahliye yetiştiremez ve klima iç ünitesinden su akıtır.


• Aynı zamanda klimanın iç ünitesinden gelen suyun tahliye borusunda herhangi bir yırtık da olabilir.


• Klimanın plastik kasasında çatlak kırılma ve ezilme gibi durumlar klimanın iç ünitesinden su akıtma problemi yapabilmektedir.


• Kliman iç ünitesinin zamanında yapılmayan bakımından kaynaklı olarak su gider tavasının kirlilikten dolayı tıkanması


Klima İç Üniteden Neden Su Akıtır? Cevabı Tüm bu ve bunun gibi durumlarda klimanın iç ünitesinden su akıtma yapabilmektedir. Bu durum sizlere maddi ve manevi ciddi sorunlara neden olabilmektedir.


Klima İç Ünite Su Akıtma Probleminin Çözümü


Klima iç ünite neden su akıtır problemi ile karşı karşıya kalırsanız böyle durumlarda öncelikli olarak yukarıda saydığımız etkenlerden birkaçını servis çağırmadan da düzeltilebilmektedir. Diğer denenlerde ise mutlaka klima servis hizmeti almanız gerektiğini bilmelisiniz. Klimalar son derece detaylı cihazları olduğu için böyle durumlarda müdahale etmek son derece yanlış olabilmektedir. Çünkü bu sorun basit bir hortum hatasından kaynaklanabileceği gibi iç donanımdaki parçalardan da kaynaklı olabilir.


Klima İç Üniteden Neden Su Akıtır? Problemi ile karşı karşıyasanız. Klimanın iç ünitesinden su akıtma problemi ile karşı karşıya iseniz öncelikle olarak drenaj hattını kontrol etmelisiniz. Klima su gider hortumunun meylinin dışarıya düzgün bir şekilde çıkması gerekir. Klima hortumunun altına konan malzemenin dolmasının dolayı kaynaklı olabilmektedir.


Firmamız sizlere bu konuda aradığınız teknik servis hizmetini en iyi standartlarda verir. Yapılan işlemler servisimiz tarafından işçilik garantileridir. 7/24 klima servis iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. En yakın klima servisi olarak sizlere her türlü klima iç üniteden su akıtma problemi konusunda destek verebilmekteyiz.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin