0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Nasıl Takılır

Klima Nasıl Takılır

Klima Nasıl Takılır? Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Tüm Teknik Detaylar


Klimalar yaşam alanlarındaki havanın dengesini en iyi şekilde sağlayan elektronik cihazlar arasında yer almaktadır. Oturma odalarına yatak odalarına mutfak salon ve iş yerlerinin çeşitli ortamlarında kullanılan klimalar her türlü yaşam alanına önemli bir uyum sağlamaktadır. Klima nasıl takılır? sorusu da bu cihazların kullanımı açısından büyük bir önem taşımaktadır. Öncelikle klima takma son derece önemli bir hizmet olduğunun bilinmesi gerekmektedir.


Klima teknik servisi olarak sizlere hem klima sökme takma işlemlerinde profesyonel bir hizmet sunuyoruz. Standartlarımızın yüksek olması bu süreçte bizden alacağınız hizmet kalitesi açısından büyük bir önem taşımaktadır. Klima sökme ve takma işlemlerinde profesyonel olan firmamız özellikle klima montajı işlemlerini yaparken doğru yer seçimine önem vermektedir.

Ev tipi Klima Nasıl Takılır
Ev tipi Klima Nasıl Takılır


Klima Nereye Takılmalı? Klima Montajında Yer Seçimi


Klima nasıl takılır? sorusu en çok merak edilen konulardan biridir. Klimalarınızın uygun bir şekilde monte edilebilmesi için mutlaka bulunduğunuz mekânda doğru bir yere takılması gerekmektedir. Böylece hem çok daha yüksek bir verim alabilir hem de enerji tasarrufunu daha iyi bir şekilde sağlama şansı elde edebilirsiniz.


Klima montajı işlemi yapılırken öncelikle montajının yapılacağı yer konusunda iyi bir analiz yapılması gerekmektedir. Bu süreçte firma çalışanlarımız sizlere klimanın en verimli çalışabileceği yerini tespiti konusunda ücretsiz destek sunmaktadır. Sonrasında en iyi şekilde klimanın iç ve dış motorlarının montajının yapılması sağlanmaktadır.

Ev tipi Klima Nereye Takılmalı
Ev tipi Klima Nereye Takılmalı


Klima nereye takılmalı? ve Klima nasıl takılır? Öncelikli olarak iç ve dış ünitenin önünün açık olması gerekmektedir. İç ünitenin takılacağı yerleri sıralamak gerekirse


• Klima iç ünitesini önünü kapatan eşya, kolon ve duvar gibi nesneler cihazın verimliliği düşürmektedir. Yeterince hava devir daimi olmadığından dolayı klima performans düşmekte ve çok fazla elektrik harcamaktadır.


• Klima iç ünitesi binanın taşıyıcı kolonlarının üstüne asılmamalıdır. Kolonlarda açılacak delikler binaya zarar verebilmektedir. Bu askı saçı için ve gaz boruları geçirmek için


• Klima iç ünitesi tavana sıfır şekilde asılmamalıdır. Klima bakım zamanı ve klima arıza ve tamir durumunda dış kasasının rahat çıkarılabilecek pozisyonda olması gerekmektedir.


• Elektrik tesisatı yakın olmalı


• Askı saçının takılacağı yerde elektrik tesisat bulunmaması gerekir


• Askı saçını asılacağı duvarın sağlam olması gerekir. Dübellerin çok iyi tutarak klimanın iç ünitesinin düşmesi engellemesi gerekir.

Klima İç Ünite Asgı Sacı
Klima İç Ünite Asgı Sacı

Klima nereye takılır? Sorusunun 2 kısmı olan dış ünite nereye takılmalıdır.


• Klima dış ünitesinin takılacağı yerin önünü mutlaka açık olması gerekmektedir. Cam ve duvar gibi materyaller cihazın fanından açılacak olan nemin tekrar cihaza gelmesinden dolayı cihaz sıkışarak ve fazla ısınarak devreden çıkacaktır.


• Dış ünite bağlantılarının klima gaz boru bağlantısı ile klima elektrik ve sinyalizasyon kabloların bağlantılarının yapılacağı yerin kolay ulaşılabilir olması gerekmektedir.


• Klimanın dış ünitesi duvara monte edilecekse tavana 0 şekilde yapılmaması gerekmektedir. Arıza gibi durumlarda açılması gerekebilir


• Klimanın Dış ünitesi ayaksız montaj yapılacaksa mutlaka yere sabitlenmeli aksı takdirde devrilme başta olmak üzere gaz borusu kırılması, gaz kaçağı gibi sorunların yaşanmaması gerekir.


• Dış ünitede iç ünite gibi bina kolanlarına asılmamalıdır.


• Klima da dış ünite klimayı taşıyacak ayakların mutlaka çok iyi montaj edilmelidir. Gerekli olduğu durumlarda tij bile kullanılması gerekebilir.


• Dış ünite ağırlığında dolayı düşme yapması durumunda ciddi anlamda maddi manevi zararlara yol açabilmektedir.

klima sökme
klima sökme


Klima İç ve Dış Ünite Montajı


Klima Nasıl Takılır? Sorusunun iç ünite montajı yapılırken, Klima iç ünite montajı yapılırken en çok dikkat edilen konu odanın her yerine havanın eşit bir şekilde dağılmasını sağlamaktır. Aynı zamanda kişileri hasta etmeyecek veya rahatsızlık vermeyecek bir yükseklikte konumlandırılması da dikkat ettiğimiz konulardan biridir. Bunun yanında klima dış ünite montajı konusunda da sizlere profesyonel bir destek sunuyoruz.


Beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayan bu hizmet sayesinde klimalarınızın sorunsuz bir şekilde taşınmasını sağlayabilirsiniz. Dış üniteyi monte ederken yüksek katlı binalarda balkonların dışına veya pencerelerin alt kısımlarına monte işlemi yapabilmekteyiz. Böylece büyük klima motorlarınızı alanlarınızın daralmasının da önüne geçilmiş olmaktadır. Firmamızdan klima nasıl takılır? Konusunda 7/24 yardım alabilirsiniz. Klima takma ücretleri konusunda daha detaylı bilgiyi ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz. Diğer tüm işlemler için iletişim numaralarımızdan daha detaylı randevu ve bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar: 1

Yorumunuzu ekleyin