0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Dış Ünite Fan Çalışmıyor

Klima Dış Ünite Fan Çalışmıyor

Klima Dış Ünite Fan Çalışmıyor


Klima dış ünite fan çalışmıyor problemi yaşıyorsanız dikkat etmeniz gereken birçok önemli unsur bulunur. Klimanızda meydana gelebilecek her türlü sorunda cihazlarınızın ısıtma ve soğutmasında ciddi problemler yaşayabilirsiniz. Kış aylarında yeteri kadar ısıtmayan klimalar yaz aylarında da yeteri kadar serinletmeyecektir.


Böyle durumlarda profesyonel klima servisi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Beklentilerinize en iyi şekilde yanıt veren ve kaliteli bir şekilde klima servis hizmeti sunan firmamız sektörün tüm dinamiklerine hâkimdir. Personellerimiz gerekli tüm eğitimlerden geçirilen ve her türlü hizmet detayını sizlere en iyi şekilde sunan kişilerdir.


Bizlerle iletişime geçtiğinizde kalite standartları yüksek bir hizmet alabilirsiniz. Müşterilerimizin bu süreçte en çok yaşadığı problemlerden birisi de klima dış ünite fan çalışmıyor problemidir. Böyle durumlarda mutlaka bu işin uzmanlarından yardım almanız gerekir. Klima dış ünite konusunda daha detaylı bilgi ve ayrıntı için Klima Tamir Servisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Klima Dış Ünite Fan Çalışmıyor
Klima Dış Ünite Fan Çalışmıyor


Klima Dış Ünite Fan Çalışmama Sorunu


Klima dış ünite fan çalışmıyor problemi yaşayan kişiler firmamızla iletişime geçtiklerini bu problemi kısa sürede çözülmesini sağlayabilirler. Bir klimanın eğer dış ünitesinde bulunan fanlar çalışmıyorsa bu çok diktiği arızaları neden olabilir. Bu fan çalışmamasına rağmen klimayı çalışmaya zorlamak zamanla bu cihazların notunu yakmasına neden olabilirsiniz.


Böyle durumlarda mutlaka profesyonel bir destek almaya özen göstermelisiniz. Klima dış ünite de yer alan fanların çalışmamasının birçok önemli nedeni vardır. Bunların detaylı olarak değerlendirilmesi ve sorunların kısa sürede giderilmesi gerekir. Klima fanlarının çalışması konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan birisi de bu süreçte mutlaka fanların düzenli olarak temizlenmesidir.


Çünkü dış ünite de bulunan fanlar sürekli olarak toza maruz kalır. Aynı zamanda kış aylarında yağmur suları nedeniyle bu tozlar giderek çamur haline gelir. Bu da klimanızın zamanla arızalanması ve daha büyük problemler çıkarmasına neden olabilir.


Klima Dış Ünite Fanı Bozulduğunda Ne Yapılmalıdır?


Klima dış ünite fanı çalışmıyor problemi yaşayan kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de bu klimalarının düzenli olarak temizlenmesi gerektiğidir. Kaliteli ve hızlı bir şekilde hizmet alabilmek için firmamıza başvurduğunuzda bu fanların kolaylıkla temizlenmesini sağlarız.


Klimalarının temizlenmesini sağlamak için mutlaka profesyonel hizmet almalısınız. Dış ünite fanlarının temizlenmesi profesyonellerin yapabileceği son derece önemli bir işlemdir. Eğer temizlikten kaynaklanan bir arıza yoksa daha çok donanımdan kaynaklı bir arıza ise gerekli durumlarda parça değişimi yapılabilir. Dış ünite de bulunan fanın değiştirilmesi ve sonrasında da yeniden Kullanıma sunulması gerekir.


Ancak fanın çalışmamasının birçok farklı nedeni daha olabilir. Böyle durumlarda ilk olarak fanın bozulmasına sebep olabilecek durumlar saptanır ve sonrasında bunların çözümü konusunda bir maliyet oluşturularak sizin bilginize sunulur. Onayladığınız takdirde klimanızı tahammül ederek sizlere sunarız. Uzun yıllardır klimacılık sektöründe en önemli klima teknik servis hizmetlerini sizlere sunmaya devam ediyoruz.