0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Yeterince Soğutmuyor

Klima Yeterince Soğutmuyor

Klima Yeterince Soğutmuyor


Klimaların farklı büyüklükteki mekânların soğutulmasında ya da ısıtılmasında kullanılan cihazlardandır. Bu cihazları kullanmayı tercih eden çok fazla kişi vardır. Klimalar ne kadar verimli soğutma imkânı sunsalar bile, zaman zaman klima yeterince soğutmuyor şikâyetleri kullanıcılar tarafından alınabilir.


Klimalar yeterli seviyelerde soğutmazlarsa bunun farklı nedenleri olabilir. Kullanıcıların bunun için kısa sürede önlem almaları gerekir. Aksi takdirde sorun büyüyerek klimalar kullanılamayacak hale gelebilir. Firmamız soğutmayan klimalarınızla alakalı gerekli müdahaleyi en kısa sürede gerçekleştirir. Klima yeterince soğutmuyor konusunda daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak için Klima Servisi yazımızı okuyabilirsiniz.


Kompresör arızası ya da filtre tıkanıklıkları klimaların soğutma verimini düşürebilecek nedenler olabilir. Kullanıcılar firmamızın desteğiyle bu nedenleri ortadan kaldırarak yaz ve kış ayını daha iyi geçirebilirler.

Klima Yeterince Soğutmuyor
Klima Yeterince Soğutmuyor


Soğutamama Nedenleri Nelerdir?


Klimalar bazı dönemlerde kullanıcıların sorun yaşamasına neden olabilir. Bu nedenler ortadan kaldırılmadan da sorun yaşatmaya devam ederler. Klima yeterince soğutmuyorsa şu nedenleri olabilir;


• Hava girişleri kapanmış olabilir.


• Klima kumandası çalışmıyor olabilir.


• Odanın içinde açık pencere ya da kapı olabilir.


• Klima gazında eksik olabilir.


• İç ya da dış ünite arızası olabilir.


Bu gibi nedenler klimaların soğutmasına engel olabilirler. Firmamız klima yeterince soğutmuyor hakkında sürekli şikâyetler gelir. Kullanıcıların bu şikâyetleri ortadan kaldırması ve klimanın eski haline gelmesini sağlamaları gerekir. Bu ancak uzman kişiler tarafından yapılabilecek uygulamalardır. Bazı kullanıcılar klima sorunlarını çözeceklerini, düşünerek klimaya müdahale ederler. Fakat bu işlerle sadece klima servisleri ilgilenmelidir. Konu uzmanları bu şekilde klimanın verimi kesintiye uğramadan kullanımını sağlar.


Klima Yeterince Soğutmuyor Ne Yapılmalıdır?


Klimalar için kullanıcıların yapacakları tek müdahale temizlik olabilir. Bunun dışındaki müdahaleler uzman klima servislerinden alınmalıdır. Servis personelimiz bu konuda uzman kişilerden oluşur ve sorunların çözülmesine yardımcıdır.


Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor şikâyetleri kullanıcıların en fazla şikayetleri arasındadır. Bu şikâyet özellikle yaz aylarında daha da gündeme gelir. Bu şikâyetlerin ortaya çıkmaması için kullanıcıların periyodik bakımları takip etmeleri gerekir.


Bu bakım sayesinde klimaların sorun çıkarması da engellenmiş olur. Şikâyetin yaşanmasında uzman desteği almak en doğru müdahaledir. Klimaların işi bilmeyen kişilere teslim edilmemesi gerekir. Bunun seçimi yapılırken mutlaka firma kalitesinin incelenmesi gerekir.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin