0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Isıtmıyor

Klima Isıtmıyor

Klima Isıtmıyor


Klimalar hem yazın hem de kışın kullanılan cihazlar olduğu için mevsim geçişlerinde mutlaka bakım ve ayarlarının yapılması gerekir. Bazen kullanıcı hatasından bazen de teknik bir sorundan dolayı klima ısıtma ve soğutma yapmayabilir. Sorunun sebebini anlayabilmek için servis çağırmadan önce evde yapılması gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemleri şöyle sıralayabiliriz;

klima tamir servisi
klima tamir servisi


• Klima ısıtmıyor ise filtreyi kontrol etmek gerekir. Filtre kirlenmiş veya tıkanmış olabilir.


• Odada pencere ve kapı açık kalmış olabilir. İçeride hava akımı olduğunda klima işlevini tam olarak yapamaz. Klima çalıştırıldığında kapı ve pencerelerin mutlaka kapatılması gerekir.


• Klimanın soğuk sıcak ayarının doğru yapılıp yapılmadığını kontrol etmek gerekli. Klimanın iç ünitesinin gösterge panelinde kar tanesi yaz ayarıdır, kışın ise güneş simgesine ayarlanarak kullanılması gerekir.


• Klimanın fan devri düşük olursa da yeterli ısıtma yapmayabilir. Kumandadaki fan tuşuna basıp üfleme ayarını yükselterek ısıtması kontrol edilmelidir.


Klima ısıtmıyor sorunuyla karşılaşıldığında servis çağırmadan önce evde bu kontroller yapıldıktan sonra yine sorun düzelmediyse teknik yardım için servis çağırmak gerekir. Klima ısıtmama sorunları ve diğer konularda daha detaylı bilgi ve ayrıntı için Klima Tamir Servisi yazımızı okuyabilirsiniz.


Klima Neden Isıtmıyor Olabilir?


Klimanın ısıtmama durumunda evdeki kontrollerden sonra sorun devam ediyorsa cihazdan kaynaklanan bir sıkıntı var demektir. Bu sorunlar şunlar olabilir;


• Klima gazı çok önemli bir unsurdur. Klimanın gazı bitmiş ya da eksilmiş ise klima ısıtmıyor olabilir. Klima gazını ancak servis elemanları tamamlayabilirler.


• Kompresör arızasından kaynaklanan bir durum olabilir. Kompresörün arızalanması durumunda teknik yardım alarak parça değişimi yaptırmak gerekir.


• Boru hattında oluşan bir ezilmeler ve kaçaklardan dolayı da klima ısıtmıyor olabilir. Servis elemanları tarafından kontrol edilerek soruna çözüm bulunur.


• İç ünite ve dış ünitede bulunan fanlar arıza yapmış olabilir.


• Kumandada, kartta veya sinyalizasyon sisteminde sorun varsa da klima ısıtmıyordur.


Yukarda sayılan teknik arızalarla karşılaşıldığında servis hizmeti alınarak gerekli müdahalelerle sorun giderilmiş olur.

Boru klima arıza
klima arıza


Klima Tam Isıtmıyorsa


Yaz girerken klimanın bakımını, filtre temizliğini yaptırmak, gazını kontrol ettirmek yaz boyunca rahat bir şekilde kullanım açısından çok önemli. Klima servisi olarak her türlü bakım, onarım, gaz dolumu cihaz temizliği konusunda profesyonel hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek randevu oluşturduğunuzda elemanlarımız en kısa sürede gelerek klimanızla ilgili her türlü soruna çözüm bulacaklardır. Firma olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız. İşinde tecrübe sahibi elemanlarımızla güler yüzlü hizmet prensibiyle çalışmaktayız. Klimaya dair bütün sorunlarınızda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

klima filtresi nasıl temizlenir
klima filtresi nasıl temizlenir

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin