0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Ankara Klima Montajı

Ankara Klima Montajı

Ankara Klima Montajı


Ankara iklimsel özelliklerine bağlı olarak yazın aşırı derece sıcak, kışları da oldukça soğuk geçer. Bu nedenle Ankara’da yaşamını sürdüren birçok kişi evlerine veya iş yerlerine klima taktırmak ister. Klimaların diğer ısıtıcı veya soğutucu aletlere kıyasla performans eşiği daha fazladır. Ankara Klima Montajı, işlemi günümüzde ihtiyaç duyulan ve sıklıkla yapılmaktadır. Performans olarak değerlendirildiğinde; yazları çok sıcak zamanlarda bulunduğu ortamı soğutur, soğuk kış aylarında da kısa sürede ortamı ısıtır. Klima kurdurmaya karar verdikten sonra bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Klima Montajı hizmetimiz doğrultusunda gönül rahatlığıyla bizlere güvenebilirsiniz.


Ankara Klima Montajı, işlemini yaptırmadan önce yapılması gereken klima kurulumu yapılacak yerin doğru seçimi. Sabitleme ve montaj işlemleri için Ankara klima Montajı servisimizle iletişime geçebilirsiniz. Vermiş olduğumuz kaliteli hizmet anlayışımızla klimanızın türü ve özelikleri fark etmeksizin monte işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Montaj işlemleri sırasında klimanız herhangi bir zarar görmez ya da monte edilecek alanda olumsuz bir durum yaşanmaz. Klimanız uzman ekiplerimiz sayesinde son derece hızlı ve kolay bir şekilde kurulur. Kurulum hizmetleri ev, iş yeri, firmalar gibi çeşitli alanlarda sağlanmaktadır.

Ankara Klima Montajı
Ankara Klima Montajı

Ankara Klima Montajı Nasıl Yapılır?


Öncelikli olarak klimanızın monte ettirmek istediğiniz alandaki sabit duvarınızı belirlemelisiniz. En önemlisi klimanız yüksek ve her yeri soğutup veya ısıtabilecek bir konuma yerleştirilmelidir. Ayrıca elektrik hattı, dış ünitenin konulacak yeri, drenaj hattı klima montajı için önemlidir. Ankara Klima Montajı ekibimiz bu konuda uzman kişilerdir. Montaj için gerekli delici ve kırıcı aletleri kullanarak duvarda delikler açmaktadır. Bu deliklerin açılma nedenleri klimanızı montajı için gerekli tutucu parçaları yerleştirmek amacıyla yapılır. Klimayı sabit bir şekilde tutacak olan dubel parçaları deliklere yerleştirilir ve monte edilir.


Klimanızın düz durması için su terazisi ile klimanınız iç askı aparatı ile dengelenmesi gerekir. Bu işlemler ustalarımız tarafından başarılı bir şekilde yerine getirilir. Klimanız duvara monte edildikten sonra içerideki hava akışı test edilir. Klimanın iç bağlantıları yapıldığı gibi açık alana konulacak olan dış bağlantıları da kurulur. Bağlantıları sağlayan klima borularında kaçak olup olmadığını anlamak için klima boruları birçok testten geçirilir. Hava kaçırmadığından emin olunduktan sonra klima boruları sıkı bir şekilde sarılır. İç ve dış aparatları birbirine bağlamak için klima boruları birbirine eklenir. Bu sayede içeride oluşan soğuk veya sıcak hava dışarı atılarak istediğiniz sıcaklık derecesinde hava salımı gerçekleşir. Böylece klimanızın kurulum süreci oldukça güvenli ve planlı bir şekilde uzman ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilir.

<

Klimanın Dış Ünitesi Nedir?


Klimanın dış ünitesi içeride bulunan iç ünitenin diğer yarısıdır. Yani klima iç ve dış ünite olarak bir bütündür ve klimanızın çalışması için mutlaka olması gereken bir parçadır. Çünkü dış ünite bulunan kompresör sayesinde içerideki havanın sıcaklık derecesi değiştirilir. Dış üniteler genel olarak bahçeye veya balkon gibi açık havanın bulunduğu yerlere monte edilmesi gerekir. Dış ünitede bulunan perfanenin ödünü açık olması cihazın daha rahat çalışmasına neden olacaktır. Ankara Klima Monteme servisi bu konuda mutlaka bilinçlendirmektedir.


Fakat açık havada bulunan alana monte edilen dış ünitenin çok fazla korumasına gerek yoktur. Klima dış üniteleri dış cepheye uyumlu olarak yapılmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta ise yağmurlu veya karlı günlerde dış ünitenin zarar görmemesi için oluk altlarına kurulmamalıdır. Aksi taktirde su kaçağına bağlı olarak klimanızda bozulmalar ve işlevini yerine getirme konusunda aksilikler gözlenebilir. Klima güvenliği kurulum yapılırken mutlaka dikkat edilmesi gereken önemli konulardandır.

Dış ünite yüksek veya alçak alanlara konulabilir, iç ünite gibi yüksek bir alana monte edilme zorunluluğu yoktur. Alçak bir alana montesi yapılması uygun görüldüyse bu kurulum bazı ayak aparatlar yardımıyla da gerçekleştirilebilir. Ayak şeklindeki aparatların üzerine sabitlendikten sonra güvenliği sağlanmış olur. Herhangi bir olumsuz durum oluşmaması için dış ünite, duvar gibi sabit bir alana takozlar kullanılarak mutlaka sabitlenmelidir. Bu sayede dış ünitenin hareket etmesi, herhangi bir çarpma veya darbe sonucunda yere düşüp kırılması vb. gibi olumsuz durumlar oluşmaz.

Ankara Klima Montaj Fiyatları 2021


Ankara’da yaşayan birçok kişi klima montelemek hizmetini teknik servis üzerinden sağlarlar. Ankara Klima Montajı işlemlerinden yararlanmak için firmamıza haftanın 7 günü 24 saat boyunca ulaşabilirsiniz. Ankara’nın her bölgesine sağlamış olduğumuz hizmet ağımızla sizlere en kaliteli hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Klimalarınızı monte ederken oldukça bütçe dostu ve makul fiyatları sunmaktayız.


Montaj fiyatlarımız her sene ekonomik nedenlerden dolayı değişiklik göstermektedir. Monte fiyatlarımız klimanızın türüne ve ebatlarına göre değişiklikler gösterebilir. Fiyatlardaki değişiklikleri detaylı bir şekilde öğrenmek için bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Aktif olarak kullanılan telefon numaramızı arayarak bizimle klima Montajı fiyatları hakkında konuşabilir ve hizmet alanlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar: 9

Yorumunuzu ekleyin