0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Bakım Servisi

Klima Bakım Servisi

Klima Bakım Servisi: Antibakteriyel İlaçla Detaylı Klima Bakımı


Klimalar çok fazla kullanılan elektronik cihazlardan olduğu için sürekli olarak bakım istemektedir. Bu cihazları sık sık temizlenmesi ve iç dış ünitelerin bakımdan geçirilmesi uzun ömürlü olması için büyük bir önem taşımaktadır. Klima bakım servisi olarak hizmet veren firmamız bu süreçte sizlere en iyi standartlarda hizmetler vermektedir.


Kalite standartları yüksek bir klima bakımı hizmeti vererek cihazlarınızın olası arızaları da önceden tamir edilmektedir. Çalışanlarımız her marka klima konusunda son derece deneyimli kişilerdir. Bakım sırasında her detay ile yakından ilgilenen personellerimiz bu hizmeti de periyodik olarak vermektedir.

klima bakım servisi
klima bakım servisi
klima temizliği nasıl yapılır
klima temizliği nasıl yapılır


Klima Filtre Bakımı Nasıl Yapılır?


Klimalarda bakımlar mevsimlere göre yapılmaktadır. Hijyenik bir kullanım için son derece gerekli olan klima bakımı sayesinde yıl içerisinde enerji tasarrufu en iyi şekilde sağlanır. Aynı zamanda mekan içerisinde ki hava dengesi daha kolay bir şekilde sağlanır. Bu işlemler sırasında hava filtreleri ve diğer tüm hava akışını sağlayan aparatlar detaylı bir şekilde temizlenir. Hava filtreleri ön panelde yerleştirilir ve bu aparatların tak çıkar özellikleri vardır. Temizleme sonrasında kurutulduktan sonra yerine takılarak çalışmaya hazır hale getirilir.


Klima bakımında mutlaka filtrelerin düzenli bir şekilde temizlenmesi gerekiyor. Bu temizleme sırasında önce tozlarının elektrik süpürgesi ile alınması sağlanır. Daha sonra yıkama işlemi gerçekleştirilir. Sıcak suyun 50 dereceden daha sıcak olmaması önemlidir. Güneşte kurutulması doğru değildir. Bunun yanında klimaların filtresiz olarak çalıştırılmaması son derece önemli bir konudur.Klima Filtresi Nasıl Temizlenir? Sorusunun cevabını ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz.

klima bakımı nasıl yapılır
klima bakımı nasıl yapılır


Periyodik Klima Bakımı


Firmamız yetkili servis kalitesinde periyodik klima bakım hizmeti sunmaktadır. Bu bakımlar sırasında dikkat ettiğimiz konular arasında elektrik tesisatlarının basınç değerleri kontrol edilmektedir. Soket bağlantıları detaylı olarak kontrol edilir. Drenaj tavası ve drenaj hattının temizlenmesi sağlanır. Bunların yanında tüm fan ve pervanelerin uygun şekilde tozdan arındırılması sağlanır.


Duyu yöntemi kullanılarak ses kontrollerinin yapılması sağlanır. Bununla birlikte görüntü kontrolleri yapılır. Eksik gaz şarjı uygulanır. R-22 gazının da yüksek ve alçak basınç değerlerinin kontrol edilmesi sağlanır. Son derece detaylı olarak gerçekleştirdiğimiz klima bakım servisi sayesinde tüm sene boyunca cihazlarınızı daha işlevsel bir şekilde kullanabilme şansı bulacaksınız.

klima nasıl temizlenir
klima nasıl temizlenir

Yorumlar: 5

Yorumunuzu ekleyin