0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Tamir

Klima Tamir

Klima Tamir Nedir? İhtiyacı Nasıl Anlaşılır? Parça Maliyetleri Nelerdir?


Klimalar gün içerisinde sürekli olarak kullanılan cihazlardır. Kışın odayı ısıtmak yazın ise daha serin bir ortam yaratmak için klimaların işlevsel özelliklerinden yararlanılmaktadır. Son derece işlevsel olan bu cihazlar hayatı büyük oranda kolaylaştırmaktadır. Kaliteli bir markanın kliması uzun yıllar kullanılma imkânı sunsa da zaman zaman bu cihazların bozulma belirtileri olabilmektedir. Klima tamir hizmeti konusunda profesyonel olan firmamız cihazlarınızın uzun yıllar bozulmadan kullanılabilmesine imkân yaratmaktadır.


Klima Tamir Servisi olarak firmamız müşterilerine her zaman en profesyonel hizmetleri sunmaktadır. Kalite standartlarımız son derece yüksek olup bu süreçte cihazlarınızda meydana gelen arızaları yerinde tamir etmeye özen gösteriyoruz. Sıklıkla karşılaşılan klima arızaları firmamızın deneyimli çalışanları tarafından gün içerisinde hızlı bir şekilde tamir edilmektedir.

klima tamiri
klima tamircisi


Klimalarda Tamire İhtiyaç Duyulan Nedenler


Klimalarda meydana gelen birçok farklı arıza türü bulunmaktadır. Klima servisi firmamız bu süreçte arızaların giderilmesi için çok detaylı çalışmalar gerçekleştirmektedir. Tüm klima markaları çoğunlukla arıza istinaden arıza kodu ve ışıkları ayıp sönerek arıza kodu belli etmektedir. Bu noktada klima arıza durumunda hata kodu ile genel bilgi edinilebilir. Fakat cihazın daha fazla ciddi maliyet çıkarmaması için cihazın profesyonelce yardım alınması gerekmektedir.

Birçok farklı klima arıza kodu bulunduğundan firmamız bu süreçte sizlere en iyi şekilde hizmet vermektedir. Klimalarda en çok karşılaşılan klima arızaları


• Klima iç ünite ve dış ünite fan arızaları
• Klima iç ve dış ünite fan motor arızaları
• Klima kompresör (motor) arızaları
• Klima Voltaj arızaları
• Klima iç ünite ve dış ünite kart arıza
• Klima sensor arızaları
• Kumanda alıcı göz arızaları
• Klimanın Sigorta attırması
• Klima gaz kaçak arızaları


Yukarıda belirtilen en sık karşılaşılan arızaların haricinde klimalar çıkan sorunlarda tamiri ihtiyaç duymakta bu noktada servise başvurmanız gerekmektedir


• Klima mevsimine göre ısıtma ve soğutma performansının düşük olması
• Klimanın iç ünite veya dış ünitenin gereğinden fazla gürültülü çalışması
• Klimanın kendiliğinden kapanması
• Klimanın yüksek elektrik çekmesi
• Klimanın çok kötü koku vermesi
• Klimanın iç ünitesinin askı saçından çıkması ya da dış ünitenin ayağından çıkması da


Yukarıda yazılı olan sorunlar ya da belitler olduğu durumda klima servisinden yardım almanız gerekmektedir. Aksı takdirde birçok etkenden dolayı zarar görebilirsiniz. Sağlık açısından, verimlilik ve performans açısından, son olarak da maddi manevi zararlar açısından sorun yaşamak için klima servisinden yardım almanız gerekmektedir.


Gibi birçok farklı arıza türü bulunmaktadır. Bu arızaların giderilebilmesinde en çok dikkat edilmesi gereken nokta arızaların tekrarlamayacak şekilde tamir edilmesidir. Klima tamiri konusunda firmamız her zaman kalıcı ve garantili bir hizmet vermektedir.

klima arıza servisi
klima arıza servisi


Klima Tamirinde Fiyatları Nasıl Belirleniyoruz?


Klima kullanıcı olarak kullandığınız klimanızın yukarda saydığımız nedenlerden biri varsa ya da klimanızın arızalı olduğuna düşünüyorsanız. Servisimizle klimanız için iletişime geçerek klima tamiri için bir fiyat alabilirsiniz. Öncelikli yaptığımız işlem klimanınız testini yaparak sorunun ne olduğu konusunda net bir tespit yapılır. Klima Tamiri için işçilik, arıza tespiti ve parça fiyatları ayrıca ayrı hesaplıyoruz. Müşterimize en iyi fiyatı sunuyoruz. Ayrıca firma olarak çoğu bölgelerde arıza tespit ücreti almıyoruz. Ücretsiz olarak arıza tespit hizmeti veriyoruz.


Klima onarım fiyatları konusunda müşterinize net olarak arızanın nedenleri, klima tamirinin gerekliliklerini net olarak müşterimize sunmaktayız. Ayrıca yapmış olduğumuz parça değişimleri firmanın orijinal yedek parçası olmakla birlikte 1 yıl işçilik ve parça garantili hizmet sunmaktayız. Klima sistemlerini tamir etmek, bakımını yapan firma temsilcisi ilk arızalı klima sistemini inceleli ve arızayı tespit etmelidir.


Klima tamirinde eğere sorun basit ve malzeme kullanılmadan yapılabiliyorsa servis ücreti sorun gideriyoruz. Ayrıca ek bir ücret talep etmiyoruz. Genel olarak, Servis ücretlerimiz klimanın türüne göre değişiklik maliyeti 100 ila 150 TL arası değişmektedir. Anlaşmış olduğumuz firmalar ile ise bu ücret daha da uyguna yapıyoruz.

klima tamir servisi
klima tamir servisi


Klimalarda Tamiri Gerektiren Parçaların Fiyatları Nelerdir?


Klimada farklı özelliklere ve durumlara has birçok unsur bulunmaktadır. Bu parçalardan bazı bölümlerin klimanın programlamasını ve elektrik bağlantılarını kontrol ederek, bazı parçalar soğutma sisteminin veya motorun kısmını etkilemektedir. Klimalarda iç ünite kartı ve dış ünite kartı değiştirme ve tamir etme, iç ünite ortam ve boru dış ünite boru sensörleri, valf ve alıcı göz, kompresör gibi parçaların maliyetleri farklılık gösterebilmektedir. Diğer bir değişle klima otsam sensörü ile kompresör fiyatları arasında çok ciddi maliyet ve işçilik değişiklik gösterebilmektedir. Tam anlamıyla parça fiyatları için klima tamir servisimize başvurarak randevu ve bilgi alabilirsiniz.


Klimalardaki diğer parçaların onarımı yenisi ile değiştirmekten daha az maliyetli olabilmektedir. Bir klimada maliyet konusunda artıran diğer bir nokta ise klimanın büyüklüğü ve küçüklüğüdür. 9 bin – 12 bin, 18 bin – 24 bin ve 36 bin – 48 bin btu yeterli klimalar olarak 3 grupta incelendiğinde, klimanın BTU yükseldikçe parça maliyetleri de buna paralel olarak fiyatlar da yükseliyor. Fiyat konusunda ayrıntılı bir bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Boru klima arıza
klima arıza


Klima Arıza Tamiri


Klima Arıza Servisi konusunda profesyonel olan firmamız bu hizmeti her zaman cihazların bulunduğu yerde vermeye özen göstermektedir. Cihazlarınızın tamiri sırasında ortaya çıkabilecek yedek parça değişimlerinde mutlaka orijinal yedek parçalar kullanmaya önem veriyoruz. Klima tamir işlemlerinde her zaman garantili olan hizmetlerimiz cihazlarınızın da daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.


Her türden klima markasının tamirini gerçekleştiren klima servis firmamız beklentilerinizin ötesinde bir hizmet vermektedir. Kalite standartlarımız son derece yüksek olup bu süreçte sizlere en iyi klima tamir hizmetini veriyoruz. Bununla birlikte klima tamir fiyatı konusunda da her daim müşteri memnuniyetine gereken özeni gösteriyoruz. Sektörde ki en uygun klima tamir fiyatlarımız için bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.

Yorumlar: 13

Yorumunuzu ekleyin