0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Sharp Klima Servisi

Sharp Klima Servisi

Sharp Klima Servisi


Klima markaları içerisinde en çok tercih edilen marka türlerinden birisi de Sharp klima modelleridir. Bu klimalar son derece işlevsel olup kullanıcı açısından son derece avantajlıdır. Yazlarında serinletme, kışın ise ısıtma ve ortamın havasını temizleme konusunda performansı yüksek cihazlardır. Sharp klima modelleri kullanım açısından oldukça konforlu cihazlardır.


Fakat kullanım süresini tamamladıktan sonra ya da kullanıcı hatası kaynaklı olarak klimalarınızda ciddi anlamda hasarlar yaşanabilir. Sharp klima servisi olarak firmamızın müşterilerine çok detaylı tamir ve bakım hizmeti verilmesini sağlıyoruz.


Klimalarınızda bir sorun meydana geldiğinde bizleri aramanız yeterli olmaktadır. Firmamız son derece hızlı bir şekilde sizlere servis hizmetini vermektedir. Kaliteli ve son derece profesyonel olarak verdiğimiz bu hizmetlerde müşteri desteğimiz oldukça yüksektir. Hem klimaların temizlenmesi hem de olası arızaların tamir edilmesinde profesyonel olarak yardımcı oluyoruz.

sharp klima servisi
sharp klima servisi


Sharp Klimalarda En Çok Rastlanan Arızalar


Sharp klima modelleri belli başlı arızaların yaşanabildiği cihazlardır. Her ne kadar iyi bir marka da olsa elektronik bir cihaz olması bu cihazların da zaman zaman arıza vermesine neden olabilmektedir. Sharp klima servisi olarak Klima da en çok karşılaşabileceğiniz sorunlar şunlardır:


• Klimanın Hiç Çalışmaması


Klimanın hiç çalışmaması son derece ciddi bir sorundur. Bu sorunun neyden kaynaklandığının tespit edilmeden çözülmesi mümkün değildir. Genel olarak klima ünitelerine elektriğin gitmemesinden kaynaklanmasıdır. Klima kumandası bozulmuş ise alıcı ya da vericinin de arızalanmış olması bu soruna sebebiyet verebilmektedir. Elektronik kart grubunda meydana gelen bir sorun da yine klimanın arıza vermesine neden olabilir.


• Isıtma ve Soğutma Performansının Düşük Olması


Klimalarınızın zaman zaman performansı düşebilir. Bu durum genel olarak Sharp klima bakımı ve temizliğinin aksatılmasından meydana gelmektedir. Bakım yapılmadığında hava filtresinin üzerinde toz birikmesi ve daha birçok neden performansının düşmesine neden olabilmektedir. Sharp klima servisi olarak bakım ve temizlik işlemlerinde en iyi performansı sunuyoruz. Performansın düşmesinde ki bir diğer unsur ise dış ünitenin hava çıkış ve giriş kısımlarında ki bölgenin tozdan dolayı tıkanmış olması da olabilir. Yanlış montaj gibi durumlar klimanızın performansının düşük olmasına neden olacaktır.


• İç Üniteden Su Akması


Klimalarda en çok görülen sorunlardan birisi de iç üniteden su akması olabilir. Sharp klima servisi olarak Sharp klima su akıtma sorunu da son derece ciddi bir problemdir. Bu sorun genellikle klimanızın gazının eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Eğer drenaj hattında bir sorun varsa ya da bu hattın ucunda bir su birikintisi oluşmuş ise ciddi anlamda su akıt problemi ile karşılaşabilirsiniz.


• Klima Çalışmasına Rağmen Sıcak ya da Soğuk Hava Üflememesi


Klima çalışmasına rağmen sıcak ya da soğuk hava vermemesi klimalarda çok sık rastlanan bir sorundur. Bu sorun genel olarak gaz kaçağı kaynaklı olabilmektedir. Aynı zamanda sisteme çok fazla gaz verilmesinden de kaynaklı bir sorun olarak ortaya çıkabilir. Bununla birlikte şebeke geriliminin düşük olması, kompresör arızası, kompresör termiği arızası gibi durumlar klimalarınızın çalışmasında ki en büyük sorunlardan biridir. Kullanıcı hatası olarak ise dış ünitenin önünün hava akımının kesilmesi de bu soruna neden olabilmektedir. Kış aylarında buzlanma oluşması da yine klimanızın çalışmasına engel olacaktır. Tüm bu faktörler neticesinde ise klimanız hava üfleme konusunda yetersiz kalacaktır. Sharp klima tamiri konusunda firmamız sizlere üstün niteliklerde bir tamir hizmeti sunmaktadır.


• Klimanın Gürültülü Çalışması


Sharp klima servisi olarak en çok karşılaştığımız sorunlardan birisi de klimanın gürültülü çalışmasıdır. Bu sorun hemen her klimada rastlanabilen bir arızadır. Genel olarak klima fan motorunun arızalanmasından kaynaklıdır. Bununla birlikte dış ünitede iç borular birbirine temas etmeye başlarsa yine klimaların gürültülü çalışmasına neden olabilmektedir. Eğer ayak takozları işlevini yitirirse ve klima parçalarında aşınma gerçekleşirse klimanız gürültülü çalışacaktır.


• Klimanın Çalışınca Sigorta Attırması


Klimanın sigortayı attırması da ciddi sorunlardan biridir. Bu problem direkt olarak elektrik tesisatı ile ilgili bir sorundur. Kondansatörü arıza vermiş ise bu problemden şüphe duyabilirsiniz. Aynı zamanda klima şebeke probleminden de kaynaklanabilir. Sharp klima servisi olarak tüm sorunların giderilmesinde sizlere profesyonel destekler sunuyoruz.


Sharp Klima İç ve Dış Ünite Montajı


Sharp klima iç ve dış ünite montajı konusunda da son derece profesyonel hizmetler veriyoruz. Bu hizmetler kapsamında firmamız beklentilerinize en iyi şekilde yanıt vermektedir. Standartlarımız son derece yüksek olup bu süreçte istenilen yere klimanızı taşıma hizmeti sunmaktayız.


Özellikle mekân değişimi nedeni ile bu hizmeti sıklıkla veren bir firmayız. Aynı zamanda evin içinde bir başka yere Klima Sökme Takma kurdurmak istediğiniz klimalarınız için de bizlerden hizmet alabilirsiniz.


Sharp Klima Temizliği


Sharp klima temizliği konusunda firmamız yılın her döneminde kusursuz bir hizmet sunmaktadır. Bu hizmet sayesinde klimalarınızın performansının daha yüksek olmasını sağlamaktayız. Standartlarımızın yüksek olması ve her durumda sizlere kusursuz bir hizmet sunuyor olmamız klimalarınızın ömrünü uzatan faktörler arasında yer almaktadır.


Temizlik sırasında hem fanları hem de klima filtrelerini en iyi şekilde temizlemeye özen gösteriyoruz. Böylece her çalışma döneminde sizlere temiz bir hava vererek yaşam alanlarınızın daha da yaşanır bir hale gelmesini sağlıyor. Sharp klima servisi olarak her bakımdan sizlere en iyi servis desteğini sunuyoruz. Ücretsiz olarak gaz kontrolünü ve gerekirse de Klima Gaz Dolumu yapıyoruz.


Sharp Klimalarda Bakım Periyodu


Sharp klima modellerinde bakım son derece önemlidir. Klima Tamir işlemlerinin sizlere yüklü maliyet çıkarmaması için mutlaka yılda en az 2 defa bakım yaptırmanız önerilmektedir. Bu bakım işlemlerinde en çok üzerinde durulan konu ise olası bir arıza olup olmamasının tespit edilmesidir.


Eğer bir arıza durumu varsa mutlaka bu durum bakım sırasında tespit edilir ve cihazınız hızlı bir şekilde bakım işleminden geçirilerek olası sorunun giderilmesi sağlanır. Böylece parça değişimine kadar giden problemlerle uğraşmak durumunda kalmazsınız. Sharp klima servisi olarak sizlere 7/24 hizmet verebilmekteyiz.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin