0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klimanın Gazı Bittiği Nasıl Anlaşılır

Klimanın Gazı Bittiği Nasıl Anlaşılır

Klimanın Gazı Bittiği Nasıl Anlaşılır ? En Net Cevaplar


Klimalar uzun yıllar kullanılan ve işlevselliği ile her zaman ön plana çıkan cihazlardır. Son derece kullanışlı olan bu klima çeşitleri beklentileri en iyi şekilde karşılamak üzere tasarlanmaktadır. Yaz aylarında soğutma kış aylarında ise ısıtma işlevini yerine getirmek için programlanırlar. Aynı zamanda ortamda ki kötü havanın temizlenmesinde son derece yardımcı ürünlerdir. Ancak bu klimaların da belli bir yıl ömrü olduğu unutulmamalıdır. Klimanın gazı bittiği nasıl anlaşılır? sorusu da bu bakımdan oldukça merak edilen bir sorudur.


Klimalar yüksek standartlarda cihazlar olsa da uzun bir kullanım sonrasında mutlaka performansında düşmeler meydana gelecektir. Bu performans düşmelerinin başında da klima gazının tükenmesi gelmektedir. Klimanın gazı bittiği nasıl anlaşılır? Sorusunun cevabı gazı bittiğinde ya da eksildiğinde birtakım belirtiler ortaya çıkarmaktadır.

Ev Tipi Klimanın Gazı Bittiği Nasıl Anlaşılır
Klima Gazı Bittiği Nasıl Anlaşılır


Klimanın Gazının Bittiği Nasıl Anlaşılır? Bunu Gösteren Durumlar


Klima gazının bittiğini gösteren durumlar arasında ilk olarak buzlanma sorunu kendini göstermektedir. Klima çalışır bur durumdayken dış ünitede ince boru bölgesinin alt kısmına bakılır. Burada buzlanma varsa ya da karlanma durumu oluşmuş ise bu durum klima gazının eksildiği ya da tamamen bittiği anlamına gelir.


Bu durum klima borularında meydana gelen bir tıkanıklık nedeniyle de ortaya çıkabilmektedir. Normal olarak çalışma sürecinde klimaların gazı kolay kolay tükenmez. Bununla birlikte bir anda klimalarınızın ısıtma ve soğutma meydana getirmemesi de gaz probleminden meydana gelebilmektedir. Klima gazı neden biter sorusuna farklı açılardan yanıt vermek mümkündür.

Klima Gaz Dolumu
Klima Gaz Dolumu


Başka bir konuyu da açıklık getirmek gerekirse, klimaların dış ünitede ki kompresörü de çalışmaz ise klima yine ısıtma ve soğutma yapmaz. Klima eğer mevsimine göre ısıtma veya soğutma yapmıyorsa akla gelen ilk soru klimanın gazı mı bitti? Klimanın gazı bittiği nasıl anlaşılır? Gibi sorulardır. Bu nokta da öncelikli olarak klimanın motor kısmına bakılmalıdır. Eğer Kompresör çalışıyorsa bu durumda klima gazını bitmesi veya eksilmesi söz konusu olabilir.


Ayrıca bu noktada klimanın gazı bittiği nasıl anlaşılır sorusuna cevap aranırken klimayı çok fazla çalıştırmak çok doğru bir davranış olmamaktadır. Klimanın gazsız çalışması klimada ciddi maliyet gerektiren arızalara ve tamir işleri yok açması mümkündür.

klima gaz dolum ücretleri
klima gaz dolum fiyatları


Klimalarınızda gazın bitmesi ya da çok fazla azalması cihazlarınızda oluşan kaçaklardan kaynaklanmaktadır. Gaz bitmesi amatörce müdahale edilebilecek bir durum değildir. Bu sorunun giderilmesinde mutlaka profesyonel olarak hizmet veren teknik servislerden hizmet almak gerekmektedir. Ev Tipi Klima Gazı Bittiği nasıl Anlaşılır yada klima gazının bittiği nasıl anlaşılır gibi sorulara firmamız bu süreçte sizlere en iyi kalitede hizmetler vermektedir. Klimanın gazından kaynaklı bir sorun varsa bu sorunu klimanın bulunduğu yerde çözüyoruz. Klima Gaz Dolumu ilgili tüm bilmeniz gerekenleri ilgili yazımızda okuyabilirsiniz. Ayrıca Fiyatlarımız bölümünden de klima gaz fiyatları konusunda bilgi edinebilirsiniz. Bizlerden 7/24 hizmet alabilirsiniz.

ankara klima gaz dolumu
ankara klima gaz dolumu

Yorumlar: 1

  1. […] Klimanın Gazı Bittiği Nasıl Anlaşılır […]

Yorumunuzu ekleyin