0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Çalışıyor Ama Motor Çalışmıyor

Klima Çalışıyor Ama Motor Çalışmıyor

Klima Çalışıyor Ama Motor Çalışmıyor


Yıl boyunca ısınma ve serinleme ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılan klimalar, kullanıcıların konforu için tasarlanmıştır. Bu konforun devam ettirilebilmesi için klimalara hassas yaklaşılması gerekir. Klima motoru, klimanın en önemli parçalarındandır. Bu parçanın çalışmaması kullanıcılara kış ve yaz döneminde sorun oluşturur.


Klima çalışıyor ama motor çalışmıyor şikâyeti olan kullanıcıların bunun çok fazla nedeni olabileceğini bilmesi gerekir. Fakat bu profesyonel cihazlar ortaya böyle sorunlar çıkardığında, sorunlar giderek büyümeye devam edebilir. Bunun olmaması içinde uzmanlardan yardım alınmalıdır. Klimanın çalışıp motorun çalışmadığı, klimalarda sıklıkla karşılaşılabilecek sorunlardandır.


Bunun için kullanılan klima markasına göre yetkili servis ile iletişim kurulması gerekir. Yetkili servis ekipleri, alanında müdahale ederek klima motorunun neden çalışmadığını tespit edebilirler. Böylece klimayı çalışabilir durumuna getirebilirler.


• Arıza ve tamirle alakalı daha detaylı bilgi ve fiyatlandırma için Klima Tamir Servisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Göktürk Klima Servisi
Göktürk Klima Servisi


Klima Çalışıyor Ama Motor Çalışmıyor Sorunu Ne Zaman Görülür?


Klimalar hem yaz hem de kış döneminde çok fazla kullanılırlar. Sundukları konfordan dolayı kişiler yaz ve kış ayları için farklı alternatifler yerine klimaları tercih ederler. Bu sayede serinleme ve ısınma ihtiyaçlarını tek bir cihazla karşılayabilirler. Klima çalışıyor ama motor çalışmıyor sorunun yaşanması için belli bir zaman dilimi yoktur.


Bu durumun her an ortaya çıkabilmesi olasıdır. Klima kullananlar kendi isteklerine göre yaz ve kış aylarının zor geçtiği günlerde klima kullanmayı tercih edebilirler. Dolayısıyla klimaların bu zamanlarda arıza yaşatması daha olasıdır. Klima için en önemli parça olan motorların arıza yaşatması klimaların tamamen etkilenmesine neden olabilir. Bunun için kullanıcılar ilk fark ettiklerinde uzmanlardan yardım istemelidirler.

ev tipi klima kompresör tamiri
ev tipi klima kompresör tamiri


Klima Çalışıyor Ama Motor Çalışmıyor Arızası Ücretleri


Klima kullananlar klimaların periyodik bakımlarını yaptırdıkları zaman, daha az arıza yaşarlar. Arızaların sık yaşanmasının nedenleri arasında yanlış ya da eksik yapılan bakımlar olabilir. Klima çalışıyor ama motor çalışmıyor sorununda klima bakımı üstlenen servisler hizmet verirler. Verdikleri hizmet için ise belli bir ücret alırlar.


Bu durum tercih edilecek servislere göre değişiklik gösterebilir. Fakat genel olarak bütçeleri aynıdır ve belli ücretler dışına çıkılmaz. Klima bakımları yılda en az iki kez olacak şekilde kullanıcılara tarafından yaptırılmalıdır. Bu bakımlar sırasında var olan motor arızaları görülebilir ve müdahale edilebilir.

klima tamir servisi
klima tamir servisi

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin