0 312 544 42 86
0532 499 24 84

İzmir Klima Servisi

İzmir Klima Servisi

İzmir Klima Servisi; Montaj, Bakım, Gaz Dolumu, Tamiri ve Arıza


İzmir klima servisi olarak hafta içi ve cumartesi günleri, çalışma saatleri içerisinde profesyonel hizmet sağlamaktayız. Ayrıca acil klima servisi ekiplerimizle 7/24 siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Tecrübeli teknik servis elemanlarımız sayesinde klimalarınızın tüm klima temizliği kısa sürede tamamlanmaktadır. Ev, ofis, fabrika, depo gibi klimaların yoğun olarak kullanıldığı alanlara teknik ekipler hızlı şekilde gönderilmektedir. Gönderdiğimiz ekipler klima temizleme, montaj, gaz dolumu, sökme, takma arıza ve tamir işlerini yerinde tespit hizmeti ile problemlerinizi kısa süre içinde çözüme kavuşturmaktadır.


İzmir Klima Servisi olarak belirtmemiz gereken bir nokta da klimalardan uzun süre verim alabilmeniz için düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bu klima temizliği tecrübesi ve bilgisi olan kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu sayede klimalarınızın performansı düşmeden klima temizlik yapılmış ve kullanıma hazır hale getirilmiş olur. Klima gaz dolumu da çok sık olmasa da klima temizleme arasına alınması gereken bir durumdur. Bu gaz, klimanın soğuk hava veya sıcak hava üflemesinde etkili olan bir elementtir.


Klima da en çok karşılaşan sorunların başında mevsimine göre yeterince sıcak ve soğuk hava üflememesi gelmektedir. Klima soğutmuyor ya da ısıtmıyor ise bunun bir çok nedeni olmaktadır. İzmir klimacı olarak açıklamak gerekirse. Başta zamanında yapılmayan klima bakımları, bilinçli yapılmayan klima montajı ve klimanın gazından kaynaklı olmaktadır. Bu durumun ciddi maliyet gerektiren klima tamirine yol açabilmektedir.


İzmir Klima Servisi olarak böyle bir durumda da Klima Tamir Servisimizde profesyonel destek alarak, klima gaz dolumu, klima temizleme ve ücretsiz klima montaj için yer tespiti yaptirabilirsiniz. Klimacı olarak Başta Arçelik, Mitsubishi, Daikin, Vestel, Beko, Rubenis olmak üzere tüm klima markalarının tüm modellerinin klima tamir işlemi uygun fiyatlara yedek parça ve işçilik garantili olarak yapmaktayız. İzmir klima servisi olarak tüm İzmir’in Bayraklı, Konak, Gaziemir, Balçova Buca, Bornava, Menemen olamak üzere her yerine hizmet götürmekteyiz. Özel Teknik Servis ihityacınız yetkili servis kalitesinde sizlere ihtiyaclarınız doğrultusunda iletişim numaralarımızdan bilgilendirme yapıyoruz.

İzmir Klima Servisi
İzmir Klima Servisi

İzmir Klima Montajı ( Sökme – Takma )


İzmir klima montajı hizmeti almak için güvenilir bir firma ile anlaşmak önemlidir. Aksi taktirde, klimanızın yanlış yere konumlandırması sonucu sürekli arızalar ile karşılaşabilirsiniz. Doğru yapılmayan klima montajı sonucunda hem maddi hem de zaman açısından zarara uğrayabilirsiniz. İzmirde Klimacıya ihtiyaç duyabilirsiniz.Firmamız, deneyimli ekibi ile gerçekleştirdiği İzmir klima montajı hizmeti ile klimanızı en uygun yere sökme takma işlemi gerçekleştirmektedir.Böylelikle, kullanıcılarımız klimalarını uzun süre problemsiz ve tam performans ile bir sorun olmadan kullanabilmektedir.


İzmir Klima Sökme – takma hizmeti veren firmamız başta Bornova, Çiğli, Karşıyaka, Buca, Balçova, Karabağlar olmak üzere İzmir’ tüm ilçe ve semtlerine hizmet vermektedir. Firmamızdan sadece montaj konusunda değil klima ile alakalı klima arıza ve klima tamiri gibi tüm işlemler için yardım alabilirsiniz. Yetkili servis kalitesinde hizmet veren firmamız işçilik ve klima yedek parça dedeğişimlerini garantili olarak yapmaktadır.

İzmir Klima Montajı
İzmir Klima Montajı


İzmir Klima Temizleme ve Periyodik Bakımı


Klima bakımını düzenli aralıklar ile gerçekleştirmeniz gerekir. Özellikle yaz aylarında sürekli kullandığımız klimalarımızın temizliği yaz ayı gelmeden önce gerçekleştirmemiz gerekir. Ayrıca kullanıcıların klimayı çalıştırdığı süre zarfında belirli aralıklarda klimaların filtrelerinin temizlenmesi gerekir. Sıklıkla temizlenen filtreler evap üzerine daha az kirlenmesine yol açacaktır. İzmir Klima Temizleme konusunda firmamızla telefon numarasından iletişime geçip daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


Hava sirkülasyonu konusunda önemli olan klima filtresi ve evap kısmı detaylı olarak temizleyerek klimanızın içerdiği bakterileri ve mikroorganizmaları da yok etmiş oluyoruz. Zamanı yapılmayan klima temizleme işlemi klimanın zorlanmasına, performansının düşmesine, çok fazla elektrik tüketmesine ve klima tamiri gerektiren arızalara yol açmasına neden olur. İzmir klima tamiri Servisi olarak tüm bu sorunlarla karşılaşmamanız için yılda en az 2 defa bakımın yapılması tavsiye etmekteyiz. Klima temizleme konusunda hizmet veren firmamız İzmir Klima Servisimizle ile iletişime geçerek klimanızın verimini artırarak maddi olarak da tasarruf yaşayabilirsiniz ve klima tamircisine ihtiyacınız kalmayacaktır.

izmir klima temizliği ve bakımı servisi
izmir klima temizliği ve bakımı

İzmir Klima Gaz Dolumu Nedir?


Klimalar, sıcak havalarda soğuk üflemesi ve soğuk havalarda sıcak üflemesi için üretilmiştir. Bu soğuk sıcak hava üflemesini sağlayan en önemli etken de içinde kimyasal bileşenler bulunduran bir gazdır. Bu gazın azalması veya bitmesi halinde klima işlevini tam olarak yerine getirememektedir. Klima Temizliği gecikmesi halinde ise daha büyük arızalar meydana gelebilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için teknik ekiplerden destek almalısınız.
Gazı biten klima teknik servisler tarafından bakıma alınmaktadır.

İzmir klima gaz dolumu gerçekleştirilip, yenileme işlemleri yapılmaktadır. Gaz dolum bakımı filtre temizleme olduğu gibi rutin olarak yaptırılırsa klimanız daha uzun soluklu hizmet verecektir. Gaz seviyesi kontrol altına alınan klimalarda farklı arızların oluşmasının da önüne geçilmektedir.


Klima gaz dolumu her ne kadar sıklıkla yapılan bir işlem olmasa da değerli bir bakımıdır. Bu temizleme tecrübeli ve bilgi sahibi teknik servislere yaptırdığınız takdirde faydalı olacaktır. Klimalarınız çok daha uzun soluklu olarak hizmet verecek ve daha verimli çalışacaktır.


Klima Gaz Dolumu Nasıl Yapılır?

İzmir klima servisi olarak açıklamak gerekirse; Klimalar yaz kış yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu yoğun kullanım nedeniyle de rutin bakım ihtiyacı oluşur. Gaz dolum işlemi de bu rutin temizliği arasına alınarak, tecrübeli teknik servisler tarafından yapılmalıdır. Kısa süreli bir işlem olmasına rağmen uzun soluklu bir kullanım fırsatı sunmaktadır. İşlemin kısa olması sayesinde gün içinde klimanızı teslim alarak kullanmaya devam edebilirsiniz.


Peki, klima gaz dolumu nasıl yapılır? Hangi işlemler, ne kadar sürede gerçekleştirilmektedir?
• Klima gaz dolumu temizleme öncesinde teknik ekip klimanın içerisindeki gazın çeşidini belirler. Bu belirleme doğru bileşenleri klima içerisine aktarmak için önemlidir.
• İkinci işlem olarak klimanın içindeki gazın basın değeri ölçülmektedir. Yenilenecek gaz da yine aynı ayarda basınçla doldurulmalıdır. Yüksek veya alçak basınç dolumu soruna yol açabilmektedir.
• Gaz basıncının ayarlanması için manometre ya da manifolt gibi basınç ölçme cihazları kullanılmaktadır.
• Basınç ayarları yapıldıktan sonra klimanın içerisinde bulunan eski gazın tamamı boşaltılmaktadır. Bu boşaltma işlemi için bir vakum aracı kullanılmaktadır.
• Klimanın içindeki gaz basıncı sıfır değerine ulaşana kadar vakum işlemine devam edilmektedir.
• Belirlenen gaz basıncı ayarı ve miktarı hazırlanıp, gaz tüpü yardımıyla yeni gaz klimaya doldurulmaktadır.


Yukarıda anlatılan tüm bu adımların sorunsuz yerine getirilebilmesi için uzman bir teknik servise başvurmalısınız. Gaz ayarlama işlemini hassas şekilde yapabilen tecrübeli bir ekibe klimanızı emanet etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde işlemler sırasında problemler ve aksilikler oluşabilmektedir. Bu durumda klimanız büyük zarara uğrayabilir. İzmir klima servisi olarak bu işlemi en titiz ve profesyonel şekilde gerçekleştirmekteyiz.

izmir klima gaz dolumu
izmir klima gaz dolumu

İzmir Klima Montaj, Gaz Dolumu, Tamir ve Temizleme Fiyatları


İzmir klima servisi olarak klima fiyatlandırması alınan hizmetin durumuna göre ve klimanın türüne göre değişiklik göstermektedir. Tüm klima işlemleri yapılan işlem sırasında kullanılan yedek parça, işçilik ve gaz kalitesi gibi kalemler fiyatların ana belirleyicisidir. Bu nedenle klima yapılacak müdahaleden önce bir fiyat araştırması yapmanızı öneririz. Ayrıca servisin tecrübe ve bilgisini de kontrol etmelisiniz. İzmir klima servisi olarak bu konuda usta ve tecrübeli bir kadroya sahibiz. En uygun fiyatlarla en üst seviyede hizmet almak Göktürk Klima Servisimize telefon numaralarımızdan bizlerele iletişim kurabilir detaylı bilgilerimizden yararlanabilirsiniz. Klimacı olarak bizlere sadece telefon değil mail ve yorum ekle kısmından da ulaşabilirsiniz.

izmir klima sökme servisi
izmir klima sökme

Yorumlar: 16

Yorumunuzu ekleyin