0 850 221 84 46
0553 166 07 27

İzmir Klima Servisi

İzmir Klima Servisi

İzmir Klima Servisi; Montaj, Bakım, Gaz Dolumu ve Tamiri


İzmir klima servisi olarak hafta içi ve cumartesi günleri, çalışma saatleri içerisinde profesyonel hizmet sağlamaktayız. Tecrübeli teknik servis elemanlarımız sayesinde klimalarınızın tüm bakımları kısa sürede tamamlanmaktadır. Ev, ofis, fabrika, depo gibi klimaların yoğun olarak kullanıldığı alanlara teknik ekipler hızlı şekilde gönderilmektedir. Gönderdiğimiz ekipler klima bakım, montaj, gaz dolumu, sökme, takma arıza ve tamir işlerini yerinde tespit hizmeti ile problemlerinizi kısa süre içinde çözüme kavuşturmaktadır.


İzmir Klima Servisi olarak belirtmemiz gereken bir nokta da klimalardan uzun süre verim alabilmeniz için düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bu bakımlar tecrübesi ve bilgisi olan kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu sayede klimalarınızın performansı düşmeden bakımı yapılmış ve kullanıma hazır hale getirilmiş olur. Klima gaz dolumu da çok sık olmasa da bakımlar arasına alınması gereken bir durumdur. Bu gaz, klimanın soğuk hava veya sıcak hava üflemesinde etkili olan bir elementtir.


Klimanın sıcak ve soğuk hava üflemesinde bir dengesizlik sezdiğinizde bu gazın azalmış olduğunu düşünmelisiniz. Böyle bir durumda da profesyonel destek alarak klima gaz dolumu yaptırmalı ve bakımını gerçekleştirmelisiniz. İzmir klima servisi olarak bu bölgede gerekli klima bakım hizmetini biz sağlamaktayız. Teknik destek ihtiyacınızda iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

İzmir Klima Servisi
İzmir Klima Servisi

İzmir Klima Montajı


İzmir klima montajı hizmeti almak için güvenilir bir firma ile anlaşmak önemlidir. Aksi taktirde, klimanızın yanlış yere konumlandırması sonucu sürekli arızalar ile karşılaşabilirsiniz. Doğru yapılmayan klima montajı sonucunda hem maddi hem de zaman açısından zarara uğrayabilirsiniz. Firmamız, deneyimli ekibi ile gerçekleştirdiği İzmir klima montajı hizmeti ile klimanızı en uygun yere montajlamaktadır. Böylelikle, kullanıcılarımız klimalarını uzun süreler bir sorun olmadan kullanabilmektedir.


İzmir Klima Bakımı


Klima bakımını düzenli aralıklar ile gerçekleştirmeniz gerekir. Özellikle yaz aylarında sürekli kullandığımız klimalarımızın bakımını yaz ayı gelmeden önce gerçekleştirmemiz gerekir. Bu durumda, klimalarınızın filtrelerinin temizlenmesi gerekir. Hava sirkülasyonu konusunda önemli olan filtreleri temizleyerek klimanızın içerdiği bakterileri ve mikroorganizmaları da yok etmiş olursunuz. İzmir klima tamiri ve bakımı konusunda hizmet veren firmamız ile iletişime geçerek klimanızın verimini artırarak maddi olarak da tasarruf yaşayabilirsiniz.

İzmir Klima Montajı
İzmir Klima Montajı

İzmir Klima Gaz Dolumu Nedir?


Klimalar, sıcak havalarda soğuk üflemesi ve soğuk havalarda sıcak üflemesi için üretilmiştir. Bu soğuk sıcak hava üflemesini sağlayan en önemli etken de içinde kimyasal bileşenler bulunduran bir gazdır. Bu gazın azalması veya bitmesi halinde klima işlevini tam olarak yerine getirememektedir. Bakımının gecikmesi halinde ise daha büyük arızalar meydana gelebilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için teknik ekiplerden destek almalısınız.
Gazı biten klima teknik servisler tarafından bakıma alınmaktadır.

İzmir klima gaz dolumu gerçekleştirilip, yenileme işlemleri yapılmaktadır. Gaz dolum bakımı filtre temizliğinde olduğu gibi rutin olarak yaptırılırsa klimanız daha uzun soluklu hizmet verecektir. Gaz seviyesi kontrol altına alınan klimalarda farklı arızların oluşmasının da önüne geçilmektedir.


Klima gaz dolumu her ne kadar sıklıkla yapılan bir işlem olmasa da değerli bir bakımdır. Bu bakımı tecrübeli ve bilgi sahibi teknik servislere yaptırdığınız takdirde faydalı olacaktır. Klimalarınız çok daha uzun soluklu olarak hizmet verecek ve daha verimli çalışacaktır.


Klima Gaz Dolumu Nasıl Yapılır?

Klimalar yaz kış yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu yoğun kullanım nedeniyle de rutin bakım ihtiyacı oluşur. Gaz dolum işlemi de bu rutin bakımlar arasına alınarak, tecrübeli teknik servisler tarafından yapılmalıdır. Kısa süreli bir işlem olmasına rağmen uzun soluklu bir kullanım fırsatı sunmaktadır. İşlemin kısa olması sayesinde gün içinde klimanızı teslim alarak kullanmaya devam edebilirsiniz.


Peki, klima gaz dolumu nasıl yapılır? Hangi işlemler, ne kadar sürede gerçekleştirilmektedir?
• Klima gaz dolumu bakımı öncesinde teknik ekip klimanın içerisindeki gazın çeşidini belirler. Bu belirleme doğru bileşenleri klima içerisine aktarmak için önemlidir.
• İkinci işlem olarak klimanın içindeki gazın basın değeri ölçülmektedir. Yenilenecek gaz da yine aynı ayarda basınçla doldurulmalıdır. Yüksek veya alçak basınç dolumu soruna yol açabilmektedir.
• Gaz basıncının ayarlanması için manometre ya da manifolt gibi basınç ölçme cihazları kullanılmaktadır.
• Basınç ayarları yapıldıktan sonra klimanın içerisinde bulunan eski gazın tamamı boşaltılmaktadır. Bu boşaltma işlemi için bir vakum aracı kullanılmaktadır.
• Klimanın içindeki gaz basıncı sıfır değerine ulaşana kadar vakum işlemine devam edilmektedir.
• Belirlenen gaz basıncı ayarı ve miktarı hazırlanıp, gaz tüpü yardımıyla yeni gaz klimaya doldurulmaktadır.


Yukarıda anlatılan tüm bu adımların sorunsuz yerine getirilebilmesi için uzman bir teknik servise başvurmalısınız. Gaz ayarlama işlemini hassas şekilde yapabilen tecrübeli bir ekibe klimanızı emanet etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde işlemler sırasında problemler ve aksilikler oluşabilmektedir. Bu durumda klimanız büyük zarara uğrayabilir. İzmir klima servisi olarak bu işlemi en titiz ve profesyonel şekilde gerçekleştirmekteyiz.

İzmir Klima gaz dolumu
İzmir Klima gaz dolumu

Klima Gaz Dolumu Fiyatları


İzmir klima servisi olarak klima bakımlarının fiyatlandırması hizmet alınan servise ve klimanın türüne göre değişiklik göstermektedir. Bakım sırasında kullanılan ürünler ve gaz kalitesi gibi kalemler fiyatların ana belirleyicisidir. Bu nedenle klima bakımı yaptırmadan önce bir fiyat araştırması yapmanızı öneririz. Ayrıca servisin tecrübe ve bilgisini de kontrol etmelisiniz. İzmir klima servisi olarak bu konuda usta ve tecrübeli bir kadroya sahibiz. En uygun fiyatlarla en üst seviyede hizmet almak için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

klima tamir servisi
klima tamir servisi

Yorumlar: 2

Yorumunuzu ekleyin

Call Now ButtonŞimdi Ara