0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Çalışmıyor

Klima Çalışmıyor

Klima Çalışmıyor


Klimalar yaşam ortamlarındaki fazla ısıyı dışarı atarak iç ortamların ısıtılması için kullanılırlar. Aynı zamanda gerekli hızda hava dolaşımını sağlarken havanın nemini de alır. Özellikle çok sıcak bölgelerde yaşayanların hayatını daha konforlu hale getirebilmesi için tercih edilirler. Kullanımı sağlanabilecek çok farklı klima çeşitleri vardır.


Kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına göre klima seçimi yapabilirler. Klima kullananlar zaman zaman klima çalışmıyor şikâyetiyle karşılaşabilirler. Bu gibi durumlarda kullanıcıları da ilgilendiren durumlar vardır. Kullanıcılar bu sorun için servis çağırmadan önce klimaya elektrik geldiğinden emin olmalıdır.


Bunun yanı sıra klimaların doğru konumda olmaması da çalışmıyor şikâyetine neden olabilir. Fan hızı doğru ayarda olmalı ve bütün bunlar yapıldığında, halen klima çalışmaya devam etmiyorsa, buna uygun olarak müdahale etmek gerekir.


• Klimaların diğer sorunlarıyla alakalı daha detaylı bilgi ve fiyatlandırma için Klima Tamir Servisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Göktürk Klima Servisi
Göktürk Klima Servisi


Klima Çalışmıyorsa Nedenleri Neler Olabilir?


Klima çalışmıyor sorunu ile karşı karşıya kalan kullanıcılar, kendi üstelerine düşen incelemeden sonuç alamıyorlarsa daha fazla müdahalede bulunmamalıdır. Çünkü klimaların bozulmasına neden olabilirler. Klima çalışmıyorsa bunun mutlaka bir nedeni vardır. Genel olarak bakıldığında klimaların çalışmamasının nedenlerinden bazıları şunlardır;


• Klimanın elektrik kablosunda bağlantı sorunu ya da kopukluk olabilir.
• Klima kumandasının pili bitmiş olabilir.
• Klima ana kartında sorun vardır.
• Sensör display kartında sorun vardır.
• Klima gazı bitmiş olabilir.
• On-off anahtarında arızalanma olabilir.


Bu gibi durumların olması klimaların çalışmamasının nedenlerindendir. Bu durumlar ortadan kaldırıldığında klimalar çalışmaya devam eder.

klima tamir servisi
klima tamir servisi


Klima Çalışmaması Nasıl Engellenir?


Klimalar bakım ya da arızalarına müdahale edilmediklerinde bozulabilirler. Bu da kullanıcıları ekonomik olarak çok fazla zorlar. Bunun için bakımlarını takip etmek gerekir. Bu şekilde çalışmaması engellenebilir. Klima kullanıcıları yılda en az iki kez bakımlarını takip etmelidirler. Bu bakım sırasında klimanın çalışmamasına engel olabilecek her şey ortadan kaldırılır.


Bu da kişilerin mağduriyet yaşamasının önüne geçer. Klima kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de bu durumlardır. Eğer ki gerekli olan bakım gerekli zamanda yapılmazsa, daha çok masraf oluşturabilir. Yetkili servisler dönem dönem kampanyalar yapabilirler. Bu şekilde uygun fiyatlarla klima çalışmıyor sorunu ortadan kaldırılabilir, bakım ve onarım hizmetlerinden faydalanılabilir.

Klima Çalışmıyor
Klima Çalışmıyor
klima tamiri
klima tamircisi

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin