0 312 544 42 86
0532 499 24 84

İzmir Klima Gaz Dolumu

İzmir Klima Gaz Dolumu

Klimalar insanların hayatını kolaylaştırsa da çeşitli zamanlarda sorun ortaya çıkarabilmektedir. Bu sorunların başında da klima gaz problemi gelmektedir. Klima gaz dolumu belirli periyotlarda gerçekleştirilmesi gereken işlemler arasında yer almaktadır. İzmir klima gaz dolumu hizmeti alarak cihazlarınızı daha uzun yıllar kullanmaya başlayabilirsiniz. Klima gaz problemi neticesinde klimalarınız yeteri kadar ısıtma gerçekleştirmez. Bunun yanında yeterli miktarda soğutma da yapmaz.


Klimaların gazının tamamen tükenmesi ya da fazla gaz bulundurması ciddi anlamda sorunlara neden olabilmektedir. Böyle durumlarda klima bakımı büyük bir önem arz etmektedir. Firmamız her türlü bakım işleminde sizlere yeterli standartlarda hizmetler vermektedir. Hizmet standartlarımız son derece yüksektir.

izmir klima gaz dolumu
izmir klima gaz dolumu


Klima Gazı Biterse Ne Olur?


İzmir klima gaz dolumu konusunda müşterilerimizin gereksinimlerine en iyi şekilde yanıt veriyoruz. Yetkili servis kalitesinde verdiğimiz hizmetlerimizi Bornova ve Balçova gibi İzmir’in farklı semtlerine kadar götürmekteyiz. İzmir ve çevresinde verdiğimiz bu hizmetler sırasında gaz dolumunun mutlaka yeterli standartlarda olmasına özen gösteriyoruz.


Eğer klimaların gazı bitmişse ve gazı bitmiş olmasına rağmen klimalar çalıştırılmaya devam ediyorsa cihazların performansında ciddi bir düşme yaşanır. Soğutma ve ısıtma gücü tamamen azalır. Bir süre sonra da çalışmasını tamamen durdurma seviyesine gelebilir. Bu durumda Klima Tamir işlemi gerektiren sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Klima yeterli soğutma yapmıyorsa muhtemelen gazının bitmesinden kaynaklanmaktadır.


Klimaların gaz dolumu yapılmaz ise ortamda ki ısıyı çekip ortamın istenilen serinlikte olması sağlanamaz. İzmir klima gaz dolumu için mutlaka sektörde ki en iyi kişilerle çalışmaya özen gösteriyoruz.

Klima Vakumlama
Klima Vakumlama


Klima Gazının Fazla Olması Sorun Yaratır mı?


Klimalar son yılların en teknolojik aletleri arasında yer almaktadır. Bu cihazların uygun standartlarda çalışabilmesi için mutlaka belirli sürelerde bakımlarının yapılmasına özen gösterilmektedir. Klima gazı da en çok bakım çalışması yapılan alanlardan biridir. Klima içerisinde bulunan gazın eksilmesi kadar fazla olması da ciddi bir sorun yaratabilmektedir.


Amatörce yapılan Klima Montajından sonra gaz dolum işlemi sırasında klimaya fazla gaz aktarımı gerçekleştirilebilir. Böyle zamanlarda yine klima gazı soğutma işlemini yeterli seviyede gerçekleştiremez. Evinizde ve iş yerinizde kullandığınız klimaların tam randımanlı bir şekilde çalışmasını isterseniz İzmir klima gaz dolumu hizmeti konusunda bizlerden destek alabilirsiniz.

izmir klima montajı
izmir klima montajı


Klima Gazının Bittiği Nasıl Anlaşılır?


Klimalar evinizde ve işyerinizde sıklıkla kullandığınız cihazlardır. Birçok farklı marka tarafından üretilen klimalar her yıl model olarak da geniş seçenekler sunmaktadır. İzmir klima servisi firmamız bu klima modellerinin her birinde bakım ve tamir çalışmaları gerçekleştirebilmektedir. Uzun yıllardır sektörde olan firmamız klima tamiri konusunda sizlere en iyi standartlarda hizmetler vermektedir. Bu hizmetler içerisinde klima gazı dolumu hizmeti de detaylı olarak sunulmaktadır.


İzmir ve çevresine vermiş olduğumuz tüm hizmetlerimizde yüksek kaliteye ve garantili hizmete önem veriyoruz. İzmir klima gaz dolumu konusunda firmamızdan ulaşılabilir fiyatlar çerçevesinde hizmetler alabilirsiniz. Klima gazı cihazı yüksek verimlilikte çalışabilmesi için son derece önemlidir. Ancak bazen kullanıcılar gaz bittiğini anlamayabilir ve bu şekilde klimalarını kullanmaya devam edebilirler. Klima gazının bittiğini anlayabilmek için öncelikle klimanızın çalışır durumda olmasına özen göstermelisiniz.


Klima çalışırken dış ünite üzerinde bulunan ince boruya dikkat etmeniz gerekiyor. Bu ince boru buzlanma yapıyorsa ya da karlanma meydana getirmişse gazının eksik olduğu anlamına gelmektedir. Ancak bu sorun burada meydana gelen herhangi bir tıkanıklık nedeniyle de ortaya çıkabilmektedir.

izmir klima sökme servisi
izmir klima sökme


Klima Gazı Neden Biter?


Normal çalışma sürecinde klimaların genel olarak gazının bitmesi mümkün değildir. BAşta ki sebepleri Klima Temizleme işleminin zamanında yapılmaması, profesyonelce yapılmayan klima montajları ve Klima Sökme işlemi sırasında klimanın gazının toplanmaması klimanın gazının bitme nedenlerinden başlıcasıdır. Onunla birlikte klimanız tam olarak bir soğutma ya da ısıtma gerçekleştiremiyorsa profesyonel kişiler ilk olarak klimanın gazından şüphe etmektedir.

Onunla birlikte klima gazının neden bittiği de merak edilen konular arasındadır. Klima gazının bitmesi ya da eksilmesi genellikle klimalarda meydana gelen kaçak durumlarıdır. Eğer dış ünitenizde kompresör üzerinde bulunan basma borusu adı verilen burada bir çatlak meydana gelmiş ise muhtemelen klimanız gaz kaçıracaktır. Böyle durumlarda da bir klimanın gazının bitmesi en sık karşılaşılan sorunlar arasındadır. Klima gazının bitmesi ya da çatlaktan dolayı eksilmesi durumunda profesyonel bir klima servisi hizmeti almanız gerekmektedir.


İzmir klima gaz dolumu hizmeti konusunda sizlere en iyi standartlarda hizmet veren firmamız bu süreçte ulaşılabilir fiyatlar sunmaktadır. Klima Gaz Dolum Fiyatları konusunda detaylı bilgiyi ilgi yazımızda okuyabilirsiniz. 7/24 klima gaz dolumu ve tamiri hakkında firmamızdan detaylı olarak bilgiler alabilirsiniz.

izmir klima temizliği ve bakımı servisi
izmir klima temizliği ve bakımı
izmir klima tamiri servisi
izmir klima tamiri

Yorumlar: 5

  1. […] olarak klimanı gaz ölçümü yaparak, gerekli durumlara da Klima Gaz Dolumunu gerçekleştirmektedir. Kısacası bir klima temizliği işlemi sırasında birçok farklı bakım […]

Yorumunuzu ekleyin