0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Gaz Dolum Fiyatları

Klima Gaz Dolum Fiyatları

Klima Gaz Dolum Fiyatları En Uygun 2021 – 2022 Klima Gaz Ücretleri


Klima her ortamda kullanılan son derece önemli cihazlardır. Hava değişimini en güzel şekilde gerçekleştiren ve ortamları mevsime uygun yaşanılır hale getiren klimalar beklentilere en iyi şekilde yanıt vermektedir. Ancak klimalar zaman zaman çeşitli arızalar meydana getirebilmektedir. Bu arızaların başında da gaz tükenmesi geliyor. Bu durumda kullanıcılar ilk önce klima gaz dolum fiyatlarını araştırmaktadır. Uzun yıllar kullanılan ve artık deforme olmaya başlayan klimaların en büyük problemi gazdan kaynaklı olarak ısıtma ve soğutma gerçekleştirmemesidir.


Klima gaz dolum işlemleri sırasında firmamız sizlere en iyi kalitede hizmet sunmaktadır. Klimanın gazı bittiğinde mutlaka profesyoneller tarafından müdahale edilmesi gereklidir. Dış ünitede gerçekleştirilen bu işlem sırasında fazla ya da eksik gaz dolumu klimanın arıza vermesine neden olabilmektedir. Klima gaz dolumu ile ilgili tüm bilgiyi ilgilli yazımızı okuyabilirsiniz.


Ev tipi klimalar genel olarak 3 çeşit gaz kullanılmaktadır. Bunlardan 2 tanesi soğutucu olan gazlar olan R22 (genel olarak eski tip klimalarda kullanılır.) ve R410 ( yeni sistem inverter klimalarda tercih edilen) gazlardır. 3 gaz çeşidi olarak firmaların daha ekonomik ve daha fazla performans gösterdiği için kullanıma geçtiği R32 yanıcı gazdır.

klima gaz dolum ücretleri
klima gaz dolum fiyatları


Klimaların gaz fiyatları öncelikli olarak kullandığı gaz çeşidi göre değişse de ayrıca klima gaz ücretleri klimanın btusuna göre de değişiklik göstermektedir. Split klimalar soğutma ve ısıtma kapasitesine göre 7000 btu dan başlayarak 50000 btu kadar devam edebilir. Genel olarak yüksek btu klimalar kaset tipi ( tavan ) ya da salon tipi klimalar olmaktadır. 9000 btu klimalar ortala olarak 0,50 ila 1 kiloya kadar gaz alabilirken salon tipi 48.000 btuluk bir klima 4-5 kg kadar gaz alabilmektedir. Vrf Sistemlerde ise büyüklüğe göre 50 kg kadar gaz alabilmektedir.


Ayrıca klima gaz fiyatlarını farklılaştıran bir diğer etken ise klima markalarının ürünlerinde farklı gramajlar da gaz kullanmaktadırlar. Örnek vermek gerekirse Arçelik 12,000 btuluk bir klima yaklaşık olarak 1,2 kg gaz kullanabilirken Bu durum Vestel klimalarda 1 kg gaz olabilmektedir.


Klima gaz dolum fiyatları konusunda tam rakam vermek için klimanın aldığı gaz oranı ile kullandığı gaz çeşidi bilmek gerekir. Ayrıca klimaların gazları tamamen bitmemiş olabilmekte bu durumlar ise klimanın gazının manometre yani gaz saati ile ölçülüp eksiltme durumuna göre de takviye yapılabilmektedir. Bu durum gaz dolum ücretlerini tamamen bitmiş gaza göre daha ekonomik olmaktadır.

Klima Gaz Dolumu
Klima Gaz Dolumu


Klima Gaz Dolum İşlemi


Firmamız klima gaz dolum işlemi konusunda son derece profesyonel bir şekilde hizmet veriyor. Bizlere bırakılan arıza kayıtlarında mutlaka sizlere geri dönüş yapıyoruz. İşlemlerimizi gerçekleştirirken sizlere yerinde hizmet vermeye özen gösteriyoruz. Klima gaz dolumu yapmadan önce dış ünitede gerekli arıza tespitini detaylı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Kaliteli ve hızlı bir şekilde hizmet almak isterseniz bizlerle iletişim kurabilirsiniz.


Klima gaz dolum fiyatları konusunda sizlere her zaman sektörün en uygun fiyatlarını sunmaya özen gösteriyoruz. Kalite standartlarımız son derece yüksek ve fiyatlarımız da bir o kadar uygundur. Bu nedenle klima gaz dolum problemi yaşıyorsanız firmamız ile iletişime rahatlıkla geçebilirsiniz.


Kesin olmamakla birlikte klima gaz dolum fiyatları en çok kullanılan klimalar için R22 soğutucu gazda 100 TL den başlayarak 600 TL kadar bir fiyat aralığı olabilmektedir. R410 gaz kullanan cihazlar için bu ücret 100 TL den başlayarak 700 TL fiyat aralığında. R32 yanıcı gaz çeşidinde ise 100 TL ile 750 TL arasında olabilmektedir.

ankara klima gaz dolumu
ankara klima gaz dolumu


Klima Gaz Dolum Ücretleri


Yukarıda belirdiğimiz etkenlere göre klimaya gaz basma ücretleri değişiklik gösterse de firma olarak bu nokta da kesin olmamakla birlikte ortalama olarak fiyatlarımız şu şekildedir. Bu fiyatlar klima kullanıcıları tarafından en çok tabir edilen 9 binlik, 12 binlik, 18 binlik ve 24 binlik klimalar için yazılmıştır. Bu fiyatlar yaklaşık fiyatlar olup net fiyat için manometre takılıp eksiklik ölçülmeli yada klimanın aldığı gaz ve gazın türü bilinmelidir.


9000 btu klimalar için R22 Klima Gaz Dolum Ücretleri 400 TL
12000 btu klimalar için R22 Klima Gaz Dolum Ücretleri 450 TL
18000 btu klimalar için R22 Klima Gaz Dolum Ücretleri 500 TL
24000 btu klimalar için R22 Klima Gaz Dolum Ücretleri 550 TL
Salon Tipi klimalar için R22 Klima Gaz Dolum Ücretleri 900 TL
9000 btu klimalar için R410 Klima Gaz Dolum Ücretleri 450 TL
12000 btu klimalar için R410 Klima Gaz Dolum Fiyatı 500 TL
18000 btu klimalar için R410 Klima Gaz Dolum Fiyatı 550 TL
24000 btu klimalar için R410 Klima Gaz Dolum Fiyatı 600 TL
Salon Tipi klimalar için R410 Klima Gaz Dolum Fiyatı 900 TL


Sonuç olarak klimalar gazları biranda biten ürünler değillerdir. Klimanın gazının bitmesinin en çok dış etkenlerden dolayı kaynaklanmaktadır. Bunlarda en başlıcası ise kullanıcıların yanlış müdahalesidir. Genelde bu klimanın dış ünitesinin yerini kaydırırken gaz borusu kırma veya klima sökerken gazının toplanması olabilmektedir. Ayrıca hava şartlarından dolayı gaz borusunun genleşme sinden, doğru yapılmayan montaj, zamanın da yapılmayan klima bakımları diğer etkenler arasında saya bilmekteyiz. Başta İzmir Klima Gaz Dolumu ve Ankara Klima Gaz Dolumu Tam ve doğru klima gaz dolum fiyatları için Göktürk Klima Servisimizle iletişime geçebilir. Daha detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

izmir klima gaz dolumu
izmir klima gaz dolumu

Yorumlar: 5

  1. […] gün 24 saat teknik servis hizmeti veren firmamız, uygun fiyat garantisi de sunmaktadır. Detaylı Klima Gaz Dolumu Fiyatları için İlgili yazımızı okuyabilirsiniz. Klimalarınız için bütçenizi aşmayan fiyatlarla […]

  2. […] en iyi standartlarda hizmet veren firmamız bu süreçte ulaşılabilir fiyatlar sunmaktadır. Klima Gaz Dolum Fiyatları konusunda detaylı bilgiyi ilgi yazımızda okuyabilirsiniz. 7/24 klima gaz dolumu ve tamiri […]

  3. […] Klima Servisi olarak tüm marka ve model klima gazı dolumu uygun fiyatları yapmaktayız. Klima gaz dolum fiyatları için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz ayrıca daha fazla detaylı bilgiyi ve randevu için […]

  4. […] bir işlem cihazınıza ciddi zararlar verebilmektedir. Servis olarak tüm klima gaz dolumu ve klima gaz dolum fiyatları konusunda telefon numaralarımızdan, yorum ve mail yolu ile daha detaylı bilgi ve randevu […]

  5. […] yere gelen ekiplerimiz çok kısa bir süre içerisinde bakım işlemini gerçekleştirmektedir. Klima Gaz Dolum Fiyatlar konusunda her daim müşterilerimize en iyi şekilde hizmet veriyoruz. Kalite standartlarımız son […]

Yorumunuzu ekleyin