0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Neden Soğuk Üflemez

Klima Neden Soğuk Üflemez

Klima Neden Soğuk Üflemez


Klimanız çalışıyor ama soğuk hava üflemiyorsa bazı ayarlarını yanlış veya eksik yapmış olabilirsiniz ya da klimanız bozulmuş olabilir. Servisi aramadan önce klimanızın sorununu anlamaya çalışın. Çok basit bir sorundan da klima soğuk hava üflemiyor olabilir.


Klima neden soğuk hava üflemez. Her şeyden önce klimanızın periyodik bakımını yaptırmanız bu tarz sorunlarla karşılaşmamanız açısından önemli. Klima servisi olarak size en kaliteli ve uygun hizmeti vermekteyiz.. Tüm klima soğutmama ilgili daha detaylı bilgi ve ayrıntı için Klima Tamir yazımızı okuyabilirsiniz

Klima Neden Soğuk Üflemez
Klima Neden Soğuk Üflemez


Servis Çağırmadan Önce Neler Yapılabilir.


Klima neden soğuk üflemez diyorsanız servis çağırmadan önce kendiniz yapmanız gereken bazı işlemler var onları yaparak tekrar klimanızın soğuk hava üfleyip üflemediğini kontrol ederek servis çağırabilirsiniz. Yapmanız gerekenler şöyle sıralanabilir.


• Klimanızın filtresinin temiz olup olmadığını kontrol edin. Filtre zamanla toz ve kir dolarak tıkanma yaparak klimanın soğutmasını engelleyebilir. Klima soğuk hava üflemiyorsa filtreyi çıkararak yıkayıp kurutup tekrar yerine takın. Eğer sorun filtrenin kirlenmesiyse klimanız güzelce soğuk ve temiz hava üfleyecektir.


• Klimayı çalıştırdığınız odada kapı ve pencereler açık mı kontrol edin. Eğer pencere ve kapılar açıksa dışardaki sıcak hava ile içerdeki soğuk hava karşılaşır ve klimanızdan randıman alamazsınız.


• Klimanızı yaz ayarına getirdiğinizden emin olmalısınız. Yaz mevsimi geldiğinde klimanızın kumandası üzerindeki mod ayarlama tuşundan kar tanesi işaretini görene kadar ayarlayın. Klimanızın iç ünitesi üzerindeki gösterge panelinde güneş işareti ısıtma yani kış ayarıdır. Kar tanesi işareti ise serinletme ayar simgesidir.


• Klimanızın kış yaz seçimini yaptıktan sonra derece ayarını da düzgün yapmış olmalısınız. Klimanız yazın soğutma ayarında düşük derecede, kışın ısıtma ayarında yüksek derecede çalışmalıdır. Aksi taktirde serinleme ve ısınmada sorun yaşarsınız.


• Klimanızın fan ayarını düzgün yapmazsanız yeterince serin üflemez. Kumanda üzerindeki fan tuşundan üfleme ayarını arttırırsanız istediğiniz seviyede serinlik elde edebilirsiniz.


Klima neden soğuk üflemez sorunuyla karşılaştığınızda yukardaki işlemleri yaptıktan sonra yine de klimanız yeterince soğuk üflemiyorsa klima servisimizi arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Klima servisi olarak sizlere en üst düzeyde profesyonel hizmet vermekteyiz.


Klimanın Soğuk Üflememe Sebepleri


Klima Neden Soğuk Üflemez bunun birkaç sebebi olabilir;


• En sık karşılaşılan sebep klimanın gazı azalmış ya da gerekenden fazla olabilir. Eksik ve fazla olması durumunda işinde etkin çalışan deneyimli servis ekibi tarafından azaltılmalı ya da gaz basılmalıdır.


• Klimanızın kompresörü arıza yapmış olabilir. Klimaların soğutmama durumunda genel olarak arıza gösteren bir parçadır. Teknik servis tarafından kompresör değiştirildiği taktirde klima düzelir.


• Klimanızın boru hattında bazı sıkıntılar olabilir. Çağırdığınız servis ekibi boru hattını kontrol ederek ezilme veya kaçak olup olmadığına bakarlar. Olası bir ezilme veya kaçak durumunda gereken müdahale yapılarak sorun giderilir.


• Klimanızın dış ve iç ünite üzerinde bulunan fan arıza yapmış olabilir.


Klimanızın soğuk üflememe durumunda yukarda saydığımız sebepler kontrol edilerek tespit edilen arıza giderilir. Klima servisi olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız size en uygun fiyata en hizmeti vermekteyiz.