0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Motoru Devreye Girmiyor

Klima Motoru Devreye Girmiyor

Klima Motoru Devreye Girmiyor


Klima motoru devreye girmiyor sorunu günümüzde birçok klima kullanıcısından karşılaştığı problemlerden biridir. Eğer evinizde veya işyerinizde kullandığınız klimanın dış ünitesi devreye girmiyor ise bunun nedenlerinin detaylı olarak bilinmesi gerekir. İyi bir analiz çalışması sonrasında klimalarınızın neden böyle bir sorunla karşı karşıya kaldığını firmamızın çalışanları tespit edebilmektedir.


Sonrasında gerekli her türlü çalışma yapılarak klimalarınızın tamir işlemleri gerçekleştirilir. Klima motorunun devreye girmemesinin birçok farklı nedeni olabilir. Ancak genellikle gaz problemi neden kaynaklı bir sorun bu arızaya neden olmaktadır. Firmamızla iletişime geçtiğinizde klima arızaları konusunda sizlere detaylı bir destek verebiliriz. Bizlerle iletişime geçmek klimalarınızın çok daha uzun ömürlü olması sağlamaktadır. Klima motoru ve diğer arızaları için Klima Tamir yazımızı okuyabilirsiniz.

ev tipi klima kompresör tamiri
ev tipi klima kompresör tamiri


Klima Motorunun Devreye Girmeme Sorunu


Klima motoru devreye girmiyor problemi yaşıyorsanız bunun en büyük nedeni gaz eksikliğinden kaynaklanıyor olmasıdır. Klimaların düzenli bir şekilde çalışabilmesi için mutlaka gaz ayarlarının iyi bir şekilde yapılmış olması gerekir. Fazla gaz basmak veya gazın bitmesi klimalarda arıza nedenleri arasında yer alır.

• Klimanın elektrik akışını kontrol etmelisiniz. Klimalar iç ünite elektrik bağlantısı olabildiği gibi bazı klimalar dış ünite elektrik beslemelidir.


• Klima kumandasını kontrol etmelisiniz.


• Klimanın mevsimine göre ısıtma da yeteri kadar ısıtıp ısıtmadığını ya da soğutma modunda yeterince soğutma yapıp yapmadığı kontrol etmelisiniz.


• Özellikle eski sistem R22 gaz kullanan klimalar da klimanın kalkması sağlayan aksamları kaynaklı olabilmekte


• Klimanın fanının yeterince ısıyı atamamasından kaynaklı olarak veya klimanın sargılarının aşırı ısınmasından kaynaklı olabilmekte


• Klima ilk kalkışta yüksek amper elektrik çekmesinden dolayı sigorta attırması


Eğer klimanızın arızası gaz kaynaklı ise bu problem amatör bir şekilde çözülemez. En yakın klima servisi olarak bizleri aradığınızda klimalarınızın gaz ile ilgili tüm sorunlarını kısa sürede çözebiliriz. Firmamızla iletişime geçmek sizlere birçok yönden kazanç sağlar. Çünkü klimaların arızasının tamir edilmesi demek bu cihazların yüksek bir performans ile çalışması açısından da önem taşır.


Klima Motoru Devreye Girmiyor Sorununun Çözümü


Klima motoru devreye girmiyor problemi ile karşı karşıya kalan kalan tüm müşterilerimiz bizlere 7/24 ulaşabilirler. En hızlı klima servisi olarak sizlere bu alanda profesyonel bir şekilde hizmet sunarız. Hizmetlerimizden yararlanmak isteyen müşterilerimiz her zaman klima servisi firmamızdan destek alabilirsiniz. Çalışanlarımız sektörün tüm detaylarına hakim kişilerdir.


Her türlü klima markası konusunda eğitim alan çalışanlarımız gaz eksikliği problemlerinin de giderilmesini kolaylıkla sağlar. Yaklaşık yarım saat ya da 40 dakika gibi bir süre içerisinde bu arızanın giderilmesi sağlanabilir.


Ancak klima motorunun çalışmaması ya da devreye girmemesi çok daha teknik bir problemden kaynaklanıyorsa bu arızanın tamir edilmesi için sürenin daha da uzun olması beklenebilir. Böyle durumlarda firmamız süreç hakkında sizlere detaylı olarak bilgi vermektedir.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin