0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Neden Soğutmaz

Klima Neden Soğutmaz

Klima Neden Soğutmaz


Klimanın soğutmamasının değişik nedenleri olabilir. Klimalar her sene periyodik bakımı yapılması gereken cihazlardır. Bakım için çağırdığınız klima servisi klimanın filtresini temizler, tahliye borularını kontrol eder. Klima gazı yeteri kadar dolu mu ya da gereğinden fazla mı, gerekli tespitleri yaparak klimanızı sorunsuz bir şeklide çalışır vaziyette teslim eder.


Klima neden soğutmaz gibi bir sorunla karşılaşmamanız için klima servisi olarak size üst düzeyde hizmet vererek sıcak yaz günlerini rahat geçirmenizi sağlıyoruz. Klimanızla ilgili her türlü arıza ve bakım işlerinde firmamıza güvenebilirsiniz.. Tüm klima soğutmama ilgili daha detaylı bilgi ve ayrıntı için Klima Tamir yazımızı okuyabilirsiniz

Klima Neden Soğutmaz
Klima Neden Soğutmaz


Klima Çalışıyor Fakat Soğutmuyor


Klimanız sorunsuz çalışıyor fakat yeteri kadar soğutmuyor, soğuk hava üflemiyor gibi sorunlar sıkça karşılaşılan sorunlardır. Klimanızın filtresini sık sık temizleyip gölge bir yerde kurutup tekrar takmanız hem iyi soğutması hem de temiz hava üflemesi açısından önemli. Temizlenmemiş tozlu filtreler klimanızı bir süre çalıştırdıktan sonra havasız ağır kokulu bir ortam oluşmasına sebep olur. Bu yüzden klima kullanıcılarının filtre temizliği önemli bir durum.


• Öncelikle olarak klimanın soğutma modunda olması gerekir


• Klima uygun derecede olması gerekir klima kullanıcıların için ideal kullanım derecesi 22-23 dir. Uygun olmayan sıcaklıklarda klima iç ünitesi çalışsa bile dış ünitesi devreye girmeyeceği için soğutma yapmaz


• Klimanın zamanında yapılmayan bakımlarından dolayı kirlilikten dolayı yeterince hava sirkülasyonu olmamasından dolayı klima iyi soğutma yapamaz.


• En sık akla gelen nedenlerden bir tanesi de klimanın gazının eksik olması ya da bitmiş olması klimanın yeterince soğutma sebepleri arasındadır


• Klimanın dış ünite motorunun yanı kompresörünün çalışmamasından dolayı yeterince soğutma yapmaz


• Klimanın eski sistem r22 gaz kullanan klimalar kompresörü harekete geçmesi sağlayan parçanın arızalanmasından dolayı klima soğutma yapamaz.


• Klimanın dış ünitesinde bulunan kart ve fan arızasından kaynaklı olabileceği gibi klima dış ünite serpantina kirli olmamasından dolayı klima iyi soğutmuyor problemi yaşarsınız


• Klima iç ünite fanın yeterince hızlı dönmemesinden dolayı klima yeterince soğutma yapmayabilir.


Klimanın soğutmamasının en önemli nedenleri yukarıda belirtiğimiz nedenler bunların başlıcalarıdır. Klima soğutmama problemlerinden firmamızdan daha detaylı bilgi ve randevu olabilirsiniz. Firmamız 7/24 parça ve işçilik garantili yapmaktadır.


Klima neden soğutmaz sorununun bir diğer önemli sebeplerinden biri de klima gazının eksilmesi veya fazlalığı durumudur. Klimanızın gazının eksildiğini veya bittiğini siz tespit edemezsiniz eğer klimanız soğutmuyor ise bir klima servisine başvurunuz. Klima servisi olarak işinde deneyimli ekibimizle klimanızın gaz durumuna bakarak eksiklik varsa veya gaz bitmişse tekrar dolum yaparak sorunsuz çalışmasını sağlıyoruz.


Klima Soğutmuyor İse Servis Çağırmadan Önce Neler Yapmalıyız


Klimanız soğuk üflemiyor ve yeterince soğutmuyor ise servis çağırmadan önce filtreyi kontrol edin tozlanmış ve kirli ise öncelikle filtreyi yıkayıp gölgede kurutarak tekrar takıp klimanızın soğuk üfleyip üflemediğine bakın. Eğer yine de soğuk üflemiyor ise klimanızın yaz ayarında olup olmadığını kontrol edin. Kumanda üzerindeki mode tuşundan klimanın iç ünite üzerindeki gösterge panelinde kar işaretini ayarlayın.


Yazın klimanızın soğutma derecesi en uygun 23 derecedir. Sürekli en düşük ayarda çalıştırmak sakıncalıdır. Klimanızın yeteri kadar soğutmamasından şikayetçi iseniz kapı pencerelerinizi kontrol edin eğer kapı pencereler açık ise dışardan gelen sıcak havadan dolayı odanız istediğiniz gibi soğumayacaktır. Klima neden soğutmaz; klimanızdan ister ısınmak ister serinlemek için en üst düzeyde yararlanmak istiyorsanız iç üniteyi taktırdığınız odanın metrekaresi ile klimanızın kaç btu olduğu önemlidir. Odanızın büyüklüğüne göre bir klima satın almalısınız. Klimanın fan hızının doğru seçilmesi de önemli eğer fan hızı düşükse yeterince soğuk hava üflemez fan hızını yükseltmelisiniz.


Eğer klimanız Klima Neden Soğutmaz ya daistediğiniz gibi soğutmuyor ya da ısıtmıyor ise kumanda ayarlarınızı doğru yapamamış olabilirsiniz. Kumanda üzerinden yaz kış ayarını doğru bir şekilde yapın, soğutma derecesini iyi ayarlayın, üfleme hızını yani fan ayarını doğru ayarlayın yine de klimanız soğutmuyor ise sizin yapabileceğiniz bir şey yoktur bizi arayın klima servisi olarak bütün bakım, temizlik, gaz miktarı tespiti gibi işlemlerinizi yapalım. Profesyonel çalışan klima teknisyenlerimiz en kısa sürede sorunlarınızı çözüme kavuşturacaktır.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin