0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Neden Buzlanma Yapar

Klima Neden Buzlanma Yapar

Klima Neden Buzlanma Yapar


Klimalar içerde ısıtma işlemi yaparken dışardaki ünitede soğutma yapacak şekilde tasarlanmıştır. Yazın da soğutma moduna alındığında tam tersi olarak içerde soğuk hava üflerken dış üniteden sıcak hava yayılır. Klimalarda zamanla değişik arızalar meydana gelebilir.


Bu arızalardan biri de buzlanma sorunudur. Klima neden buzlanma yapar; klimalar soğuk olan rezistansı yeterli sıcaklıkta tutmak için gerekli hava akımına ihtiyaç duyar. Havaların nemli ve soğuk olduğu zamanlarda klimalarda buzlanma meydana gelir. Buzlanma meydana geldiğinde klima durarak kendini eritir.


Klima çalıştırıldıktan kısa bir müddet sonra iç ünitesi buzlanma yapıyorsa bu cihazın bakımının yapılmadığı veya gazının eksildiği anlamına gelir. Klimanızın doğru çalışabilmesi ve büyük arızalar oluşmaması için mutlaka belli periyotlara bakımı yapılmalı ve gazı kontrol edilmelidir. Klimanızın bakımını işinde uzman ve eğitimli kişilere yaptırmalısınız. Klimanız buzlanma yaparsa su akıtmaya başlar. Klima buzlanma ve diğer klima arızaları konusunda daha detaylı bilgi ve ayrıntı için Klima Tamiri yazımızı okuyabilirsiniz.

klima bakım servisi
Klima Neden Buzlanma Yapar


Klimanın Buzlanma Sorununa Karşı Neler Yapılır


Klima neden buzlanma yapar, buzlanma sorununa karşı neler yapmalıyız. Klimalarda ısıtma ayarının 22 ile 24 santigrat derece olması en uygunudur. Çok yüksek ısıda çalıştırmamak gerekir. Klimanın iç ünitesinin filtresini sık sık temizlemek gerekir.


Dış ünitenin önünü kapatarak havayı üflemesine engel olunmamalıdır. Klimanın dış ünitesinin ön tarafı ve arkası hava alacak şekilde yerleştirilmelidir. Dış üniteden suyun rahatça akmasını sağlamalısınız. Su tahliye hortumun içinin ve ağzının tıkalı olmaması için sık sık kontrol edin. Klima buz eritmeye başladığında cihazı kapatmayın bekleyin. Klima defrost işleminden sonra tekrar ısıtmaya başlayacaktır.


Klimanız Buzlanma Yaparsa


Klimanızda buzlanma ve karlanma oluyorsa cihazınızın gazı eksiktir. Klima borularında çok küçük bir delik dahi varsa gaz boşalır ve o bölgede yağlanma oluşur. Böyle bir yağlanma fark edildiği zaman mutlaka servis çağırılıp kontrol ettirilmelidir. Klima neden buzlanma yapar, klimam su akıtıyor, gazı bittiyse ne yapmalıyım gibi sorunlarınız firmamızın deneyimli ve işinde uzman çalışanları tarafından profesyonelce halledilir.


Klimanızın ısıtma, soğutma, su akıtma, gaz boşalması gibi her türlü arızasında firmamızı arayarak bilgi alabilir ve randevu talep edebilirsiniz. Çalışanlarımız arızaların giderilmesinde en kısa sürede size yardımcı olacaktır. Klimanızın randımanlı bir şekilde çalışması için periyodik bakımlarını ihmal etmeyin. Firmamız bakım, onarım ve klima ile ilgili her türlü teknik destek için hizmetinizde.