0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Tam Soğutmuyor

Klima Tam Soğutmuyor

Klima Tam Soğutmuyor


Klimalar çoğunlukla ortamı soğutmak için kullanılan bir cihazdır. Cihazın soğutma performansının devamlı olması için bakım ya da onarım kontrollerinin düzenli olarak yapılması gerekir. Klima tam soğutmuyor konusu, klima kullanıcıların çoğunlukla şikâyet ettiği durumlardandır. Bu durumun engellenebilmesi için firmamızdan hizmet talep edebilirsiniz. Klimalarınızın soğutmama nedenleri oldukça geniştir. Uzman ekibimiz klimanız hakkında en iyi öngörüyle, sorununuz daha da büyümeden bu sorunun ortadan kalkmasını sağlar. Böylece klimanızı aynı kalitede kullanmaya devam edebilirsiniz. Klima filtresinin tıkanması, parçalarıyla alakalı sorunlar olması kullanıcıların en sık yaşadığı sorunlardandır. Bunlar klimanın soğutma performansını doğrudan etkiler. Klima soğutmama problemleri ve diğer konularda Klima Tamiri yazımızı okuyabilirsiniz.

Klima Tam Soğutmuyor
Klima Tam Soğutmuyor


Klima Tam Soğutmuyorsa Nedenleri Neler Olabilir?


Klima kullanıcılarının en sık yaşadığı sorunlardan olan soğutmama sorununun farklı nedenleri olabilir. Klimaların soğutmamasının nedenlerinden bazıları şunlardır;


• Klima kumandasıyla alakalı bir sorun


• Klima gazı eksikliği ya da fazlalığı


• İç ya da dış ünite arızası


• Kompressör arızası


• Fan kondanseri sorunu


• Klima kartı sorunu


• Sinyal kablosu arızaları gibi nedenler klimaların soğutmamasının nedenlerinden olabilir.


Klima tam soğutmuyor şikâyetiniz doğrultusunda firmamızdan destek alabilirsiniz. Böylece sorununuz daha da büyümeden müdahale edilebilir. Bu da ortaya çıkabilecek olan daha büyük sorunların engellenmesini sağlar. Eğer ki soğutmama konusu için erkenden önlem alınmazsa, sonunda klima kaybı da yaşanabilir. Bu da kullanıcılar açısından çok ciddi bir kayıp olabilir. Yeniden klima alınmasına ya da servise çok fazla ücretler ödenmesine neden olabilir.


Klima Tam Soğutmuyor Nasıl Engellenebilir?


Klima tam soğutmuyor sorununda ilk müdahale kullanıcı tarafından yapılabilir. Fakat bu müdahalenin klima içine yapılmaması gerekir. Klima kumandasına ya da dış üniteye kullanıcılar müdahale edebilir. Sorun burada olduğu zaman çözülebilir. Fakat daha önemli sorunlar için mutlaka uzmanlarla kontak kurulmalıdır. Ne kadar erken yapılırsa o kadar kısa sürede çözüme kavuşturulabilir. Klima bakımlarının yapıldığı zamanlarda klima iç ve dış üniteye ayrıntılı olarak servis yetkililerimiz tarafından incelenir. Bu inceleme sırasından soğutmamaya neden olabilecek durumlar ortadan kaldırılır. Klimalara yıl içerisinde periyodik olarak iki defa bakım yaptırılmalıdır. Yaptırılan bakımlar sayesinde klima kullanıcıları bu gibi tatsız durumları engellemiş olurlar.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin