0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Vestel Klima e5 Hatası

Vestel Klima e5 Hatası

Vestel Klima e5 Hatası ve Çözümü


Vestel klimalar günümüzün en çok tercih edilen klima modelleri arasında yer almaktadır. Son derece kaliteli bir marka olmasına karşın belli bir kullanım süresi sonrasında bu klimalar da bozulabilmektedir. Böyle bir süreçte profesyonel klima servis hizmeti almak son derece önemlidir. Vestel klima e5 hatası firmamızın en çok karşılaştığı sorunlar arasında yer almaktadır.


Bu arıza kodu genellikle bir klimada meydana gelen gaz kaçağı durumunu ifade etmektedir. Gaz kaçağı durumu var ise klimalar istenilen şekilde mekânları soğutma görevini yerine getiremez. Bu sorun amatör kullanıcılar tarafından kolayca tamir edilebilecek bir sorun değildir. Kişilerin gaz kaçağı durumunda profesyonel klima hizmeti alması gerekmektedir. Diğer tüm Vestel klima arıza kodları için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

vestel klima e5 hatası
vestel klima e5 hatası


Vestel Klima 5 Hatası Nasıl Giderilir?


Vestel klima e5 hatası veren bir klimanız var ise bu sorun dış ünitede karlanma ya da buzlanma sorununun meydana gelmesine neden olmaktadır. Böyle zamanlarda da klimalar soğutma işlevini yerine getirememektedir. Aynı zamanda çalışma sırasında daha yüksek bir ses çıkararak ortamda ciddi bir rahatsızlık durumu meydana getirir. Klimalar bu hatayı aynı zamanda alçak basınç nedeniyle de verebilmektedir.


Hava debisinin yetersiz olması ve drayer tıkanıklığı da yine bu sorundan dolayı ortaya çıkabilmektedir. Her ne sebeple ortaya çıkmış olsa da kişiler klimalarında e5 hatası görüyorlarsa profesyonel klima tamir hizmeti almak durumundadır. Firmamız bu süreçte sizlere profesyonel teknik servis hizmeti vermektedir.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin