0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klimada Cool Ne Demek

Klimada Cool Ne Demek

Klimada Cool Ne Demek?


Klimaların doğru kullanılması aynı zamanda daha verimli çalışması de sağlamaktadır. Bu nedenlerden dolayı klimanın ve klima kumandasının fonksiyonlarının bilinmesi gerekir. Bu şekilde klimadan en iyi şekilde daha verimli bir kullanım elde edilebilir. Klimalar hem ısıtma hem de soğutma yapabilen cihazlardır. Bu fonksiyonları kullanılabilmesi için klima kumandasından uygun konuma getirilmesi gerekmektedir. Bu fonksiyonlardan birisi de klima kumandasında “cool” dur. Klimalar “cool” modunda soğutma yaptığı için klima kullanıcıların en sıklıkla aradığı klima terimi de Klimada cool ne demek sorusunun ortaya çıkmasına neden olmuştur.


Klimada cool ne demek? “Cool” ingilizce bir kelime olup anlamı ise soğutmadır. klima kumandasın da “cool” farklı kılan ön önemli etken klimanın soğutmasından kaynaklanmaktadır. Klimalar en sıklıkla yazın ve kışın kullanılmaktadır. Eğer mode tuşundan “cool” alınmaz ise cihaz tam anlamıyla bir soğutma yapmamaktadır. Bu durumda klima soğutma yapmamasından dolayı kullanıcıların aklına sıklıkla klimanın gazı bittiği ya da klima da bir arıza olduğu gelmektedir. Bu yüzden özellikle yazın klima soğutma yapmıyorsa servis çağırmadan önce ilk bakılması gereken klimanın kumandasıdır. Klima cool modu ve diğer klima tuşları ile alakalı olarak Klima Kumanda Kullanımı yazımızı okuyabilirsiniz.

Klimada Cool Ne Demek
Klimada Cool Ne Demek


Cool Ne Demek Klimada ve Hangi İşaretle Gösterilir


Tüm marka klimaların türü ne olursa olsun split, duvar tipi, kaset tipi ve salon tipi kendine ait bir klima kumandası bulunmaktadır. Ancak çok fazla farklılıkları yoktur. Kullanıcıların en çok kullandıkları tuşlar derece, flap ve mode tuşudur. Kumanda da yazan cool ise mode tuşu içerinde bulunmaktadır. Cool klima kumanda ekranında 3 şekilde buluna bulunabilmektedir.


• Sadece cool yazabilir
• Sadece kar işareti olabilmektedir,
• Hem kar işareti hem de cool yazabilmektedir.


Klima ise “cool” soğutma modunda mavi ışık, kar işareti veya mavi ekran olması cihazın soğutma modun olduğunun göstergesidir.


Klimada cool modun bir işareti vardır. Klimada cool ne demek incelemesi yapılırken mutlaka bu işaretlere de rastlanılabilir. Bu işaret sayesinde kullanıcılar bu modu aktif ettiklerini anlayabilirler. Klimalarda farklı fonksiyonlar olması nedeniyle kullanıcıların bu işaretleri tanıması işlerinin kolaylaşmasını sağlar.


Kullanılacak olan fonksiyonlar klimanın o anki durumunu da gösterir. Klimada cool fonksiyonu üreticiler tarafından doğrudan cool mode olarak yazılabilir. Fakat bazı klima kumandalarında bu fonksiyon kar işaretiyle gösterilir. Cool mode olarak klimalarını kullanmak isteyenlerin kumandalarıyla bu özelliği aktif etmeleri gerekir.


Klimada Cool Fonksiyonu Nasıl Kullanılır?


Tüm klima kumandaların büyük bir bölümünde klimayı soğutma modunda çalıştırmak için, klima kumanda ekranında cool ya da kar işaretinin olması gerekmektedir. Bu özeliği ise kumanda üzerinde bulunan mode veya üzerinde kar, damla, fan ve güneş simgesi bulunan düğmeden yapılması gerekmektedir.


Bu tuşlar döngüseldir. Mode tuşuna bastığı zaman klima markalarına göre değişiklik gösterse de ekranda sırasıyla fan, dry, cool ve heat yazıları, bazen güneş, kar, damla ve fan simgeleri bazen de ok tuşuyla değiştire bilmektedir.


Klimada en çok kullanılan fonksiyonlardan birisi cool modudur. Cool fonksiyonunun kullanılabilmesi için öncelikle aktif edilmesi gerekir. Sonradan kullanıcılar kendi isteklerine göre soğuk ayarlaması yapabilirler. Bu ayar yapıldıktan sonra klima o seviyede soğutmaya başlar. Ayarlamada değişiklik yapmak tamamen kullanıcılara kalmıştır. Türkiye en çok satan markalar bile klima kulan


Klimada cool ne demek inceleyerek bu özelliğin nasıl kullanıldığını anlayabilirsiniz. Yaz ayları gelmeye yakın zamanlarda firmamızda hizmet alarak klima kontrollerinizi yaptırabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde klimalarınızın tüm fonksiyonlarını sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin