0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Soğutmuyor

Klima Soğutmuyor

Klima Soğutmuyor


İnsan yaşamının devam ettiği yerlerde hava değişiminin sağlanması son derece önemlidir. Yaz mevsiminde sıcak, kış mevsiminde ise soğuk havanın etkilerinden kurtulabilmek için klimalar son derece etkili cihazlardır. Klima kullanımı son yıllarda giderek yaygınlaşmaya başlamış özellikle yaz aylarında hemen her binada kullanılması gerekli hale gelmiştir.


Klimaların en büyük problemlerinden birisi ise soğutma işlemini yerine getirmemiştir. Klima soğutmuyor sorunu yaşayan tüm kullanıcıların bu konuda teknik destek alması büyük bir önem taşımaktadır.Klimanın soğutmama sının bir çok sebebi vardır. Bazıları basit olabileceği gibi bazıları da ciddi arızalar olabilmektedir. Klimanın kış modun da kalması, klimanın gazının eksik olması yada bitmiş olması, klimanın kompresörü ya da kartında problem olası klimanın az soğutma ya da hiç soğutma yapmamasına etken durumlardır.


Klimanız soğuk hava üflemiyorsa mutlaka dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle bu soruna neden olabilecek muhtemel sebeplerin tespit edilmesi ve sonrasında profesyonel kişiler tarafından sorunun çözülmesi sağlanmalıdır.

klima soğutmuyor
klima soğutmuyor


Klima Soğutmamasının Nedenleri Nelerdir?


Klima soğutmuyor problemini yaşayan kişilerin bu soruna neden olabilecek her türlü detay hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bu sorunun en büyük nedenlerinden birisi düzenli yapılmayan klima bakımlarıdır. Klima Temizliğinin ve klimanın filtresinin temizlenmemesi cihazların performansının düşmesine büyük oranda etki etmektedir.


Filtre zamanla kirle dolar ve tozlar tüm filtre kapladığında içeriye hava akımı sağlanmaz. Bu nedenle de klima yaz aylarında soğutma işlevini yerine getiremez. Bununla birlikte oda içerisinde kapı veya pencereler açıksa yine cihazınız yeteri kadar soğutma işlemini yerine getirmeyebilir. Aynı zamanda klimanın montajı sırasında doğru yer seçildiğinden emin olmalısınız. Klimanın ayarını doğru yapmalı ve fan devrini iyi ayarlanmasını sağlamalısınız.


Hava girişlerini açık olduğundan emin olunmalı ve oda içerisinde biri ısıtma cihazı bulunmamalıdır. Tüm bunların dışında yine de klimanın soğutma işlemi meydana getirmiyorsa teknik servislerden hizmet alabilirsiniz. Firmamız bu konuda sizlere oldukça profesyonel hizmetler vererek klimanızı tamir etmektedir. Klimanızın performansını yükseltebilmek için mutlaka firmamızın profesyonel desteklerinden yararlanmalı ve bu sorunun kısa sürede çözülmesini sağlamalısınız.

Klima Gaz Dolumu
Klima Gaz Dolumu

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin