0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Kurulumu

Klima Kurulumu

Klima Kurulumu


Klimalar hem evlerin hem de iş yerlerinin en çok tercih edilen cihazlarından biri olsa da bu cihazların kurulum sırasında mutlaka profesyonel destek almak gerekir. Klima kurulumu konusunda profesyonel firmalar sizlere en iyi şekilde destek sağlamaktadır. Bir klimanın taşınması gerektiğinde veya mekân içerisinde yerinin değiştirilmesi istenildiğinde firmamızla iletişime geçilebilir.


Çalışanlarımız klima konusunda son derece profesyonel şekilde bu süreçte gereksinimlerinize en iyi şekilde karşılamaktadır. Klima kurulumu sırasında dikkat edilen birçok önemli nokta bulunmaktadır. Her şeyden önemlisi bir klimanın doğru yere montajının yapılması en önemli noktalardan biridir. Klima kurulumu konusunda profesyonel hizmetler veren firmamız bu süreçte sizlere gerekli tüm detaylar hakkında da bilgiler vermektedir.

Klima Montajı Nasıl Yapılır
Klima Montajı Nasıl Yapılır


Klima Kurulumu Nasıl Yapılır?


Klima kurulumunun yapılabilmesi için öncelikle en uygun yerin belirlenmesi gerekiyor. Hem iç ünitenin hem de dış ünitenin kurulum sırasında uygun yerlerinin belirlenmesi bu cihazların yüksek bir performansla çalışmasını da sağlayacaktır. Bununla birlikte kurulum sırasında mutlaka iç ve dış ünitenin önünde herhangi bir nesne olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Klima Montajı Nasıl Yapılır ? ve Sonrasında mutlaka şu işlemlere dikkat etmeniz gerekiyor:


• İç ünitenin mutlaka hava akışı olan bir yere kurulması gereklidir.
• Klimanın düz bir zemin üzerine monte edilmesi büyük bir önem taşır.
• Havanın dışarıya çıkmaması için pencere ve kapı yakınlarına kurulmaması son derece önemlidir.
• İç ünitenin sağında en az 5 santimetre boşluk olmalı ve yerden 2 metre yükseklikte olmalıdır.


Dış ünite kurulurken ise dikkat edilmesi gereken en önemli konu bu ünitenin balkonlarda veya teraslarda yer kaplamayacak şekilde monte edilmesidir. Aynı zamanda dış motorların kondenser sıcaklığını dışarıya atabilmesi de önemli bir detaydır. Dış ünite montajı yapacağınız zaman mutlaka bu alanda bitki olmamasına da ayrıca özen gösterilmelidir. Yanlarında boşluk kalması bu cihazların daha rahat bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Klima Montajı
Klima Montajı