0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Neden Isıtmaz

Klima Neden Isıtmaz

Klima Neden Isıtmaz


Klimalar hem serinlemek hem de ısınmak amacıyla yaz kış kullanılan bir cihaz olduğu için her mevsim dönümünde yaz kış ayarı yapmak gerekir. Klima neden ısıtmaz. Kış geldiğinde eğer klimanızı kumanda üzerinde bulunan güneş sembolünden kış ayarına getirmediyseniz klimanız ısıtmaz.

Klima Neden Isıtmaz
Klima Neden Isıtmaz


Klima Isıtmıyor Ne Yapmalıyım


Klimaların bazı basit ayarlarını ve bakımlarını kullanıcılar kendileri kolaylıkla yapabilirken daha teknik bilgi gerektiren konularda ve arızalarda teknik servise müracaat edilmesi gerekir. Klima servisi olarak size en profesyonel hizmeti sunmaktayız. Klima neden ısıtmaz sorunuyla karşılaştığınız taktirde servis hizmetimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçin size hemen randevu oluşturarak en kısa sürede sorununuzu çözelim. Klima konusunda daha detaylı bilgi için klima servisi yazımızı okuyabilirsiniz.


Klima neden ısıtmaz sorununuzda servisimizi aramadan önce kumanda üzerinden klimanızı kış ayarına getirdiğinizden emin olmalısınız. Kış ayarını yaptığınız halde yine de ısıtmıyorsa klima servisi olarak profesyonelce klimanızın sorununa çözüm bulalım. Belirli aralıklarla klimanızın filtresini temizleyip bakımını yaptırmanız gerekmektedir. Daha iyi randıman almak ve ödediğiniz faturaların karşılığını bulmak açısından servisimizi arayın size en doğru ve en iyi hizmeti verelim.

klima filtresi nasıl temizlenir
klima filtresi nasıl temizlenir


Klimanın Isıtmama Sebepleri


Klimanızın ısıtmamasının çok basit sebepleri olacağı gibi teknik bilgi ve hizmet gerektiren farklı arızaları da olabilir. Klimanın filtresini temizlemek, yaz ve kış ayarlarını yapmak gibi basit bakım ve ayarlarını kendiniz yapabilirsiniz ancak bilmediğiniz teknik konularda klimanıza kendiniz müdahale etmeniz çok daha büyük arızalara ve masraflara sebep olabilir. Klimanızın ne gibi sebeplerden arıza vereceğine bir göz atalım.


• Klimanızın gazı bitmiş veya eksilmiş olabilir.
• Klimanızın kompresörü arıza yapmış olabilir.
• İç ünitedeki filtre tozlanmış kirlenmiş olabilir.
• Dış ünitedeki petek ve filtre kirlenmiştir.
• Dışardaki ünitenin veya iç ünitenin kapasitörü ya da fanı arıza yapmış olabilir.
• Sensörler sorunlu olabilir.
• Klimanın kumandası arıza yapmış veya pili bitmiş olabilir.
• Sinyal kablosu sorunlu olabilir.
• Klimanızın bakır borularında kırılma veya ezilme olabilir.


Klimalar çok hassas cihazlardır ve mutlaka bu konuda bilgili ve tecrübe sahibi kişiler tarafından incelenip arıza tespiti ve tamiratı yapılmalıdır. Servisimiz klimanızın arızalarını yerinde görerek tespit ederek ve size en iyi hizmeti sunar.

Boru klima arıza
klima arıza

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin