0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Çeşitleri

Klima Çeşitleri

Klima Çeşitleri
İnsanların klima kullanım amaçları farklı olabilir. Bu da klimaların çeşitlerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Klimalar ilk olarak cihaz olarak ayrılırlar. Merkezi ve bireysel olarak ayrılan klimaların kendi içerisinde de çeşitleri vardır. Büyük yerlerin iklimlendirmesini sağlamak için merkezi cihazlar tercih edilebilirler.
Plaza, alışveriş merkezi, otel, sinema, hastane ya da spor salonu gibi yerlerde merkezi cihazlara rastlayabilmek mümkündür. Bir diğer klima çeşitleri olan bireysel cihazlar ise, yine kendi içinde üçe ayrılırlar. Paket tipi, pencere tipi ve split klimalar bireysel cihazlara örnektir. Isınma ve soğutma işlemleri için splitler tercih edilir. Paket tipi ve pencere tipi klimalarda klima kullanıcıların tercih ettiği klimalardandır. Pencere klimalar ilk klima çeşitlerinin örneğidir.
Klima Çeşitleri Fiyatları
Klima çeşitleri fiyatları tercih edilecek olan klimaya göre değişiklik gösterebilir. İnverter olan klimalar diğer klimalara nazaran daha yüksek fiyatlıdırlar. İnverter özelliği sayesinde kullanıcılar kompresör hızını ayarlayabilirler.
Akım ve güç tüketiminden tasarruf etmeyi sağlayan bu model klimalar, çok fazla tercih edilirler. Bu şekilde klima kullanıcıları soğutma ve ısınma ihtiyaçlarını karşılarken, tasarruf yapma imkânına da sahip olabilirler.
Klima çeşitleri arasında seçim yapacak olanların her detaya bakması gerekir. Bu şekilde kendileri için en uygun olan klimaya karar verebilirler. Klima fiyatlarının yanı sıra, özellik ve farklarının bilinmesi de başarılı klima seçimleri yapılmasına yardımcı olur. Fiyat incelemesi yapılırken bu detaylarında unutulmaması gerekir.
Klima Çeşitlerine Karar Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Klima çeşitleri arasında seçim yapacak olanların dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalardan bazıları şunlardır;
• Klima kapasitesine ve kurulumun yapılacağı alana iyi karar verilmelidir.
• Alınacak klimaların onarım, bakım ve yetkili servis hizmetlerinin sorunsuz olması gerekir.
• Hangi tip klima alınması gerektiğine bir uzman yardımıyla karar verilebilir.
• Klima kumandasının kullanımının kolay olması, zaman ayarlı açma kapama özellikli olması gerekir.
• Klimaların alt kısmında elektrikli olan bir cihaz olmamalıdır.
• Klima filtrelerinin kolay çıkarılabilir ve temizlenebilir olması gerekir.
Bu konulara dikkat edildiği zaman, klimaların seçimleri çok kolay bir şekilde yapılabilir.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin