0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Btu Nasıl Hesaplanır

Klima Btu Nasıl Hesaplanır

Klima Btu Nasıl Hesaplanır


Klima satın alarak evlerinin konforunu artırmak isteyen çok fazla kişi vardır. Fakat klima alacak olanlar, klimalarını almadan önce bazı konuları dikkate almalıdırlar. Klima alacak olanların en çok dikkat etmesi gereken noktalardan birisi de klima btu değeridir. Bunun yanı sıra klima satın alacak olanlar klima btu nasıl hesaplanır bunu da öğrenmelidir.


Bu şekilde çok daha bilinçli bir alışveriş gerçekleştirilebilir. Btu değerlerinin hesaplanabilmesi için, yaşanılan yere göre hesaplama yapılması gerekir. Yaşanılan bölgeler farklı katsayılara sahiptir ve hesaplama sırasında bu katsayılara ihtiyaç duyulur.


Soğutma katsayısı = Bölge katsayısı * soğutulacak alan formülünden yola çıkılarak btu hesaplaması yapılabilir. British Termal Unit sözcüğünün kısaltması olan BTU, 1 litre suyun 63F’den 64 F’ye çıkarmak için gerekli olan enerji miktarını ifade eder. Kullanıcılar BTU değeri yüksek olan klimaları almayı tercih ederler.


• Btu ve diğer klima ilgili sorularda daha detaylı bilgi ve fiyatlandırma için Klima Servisi yazımı okuyabilirsiniz.

Göktürk Klima Servisi
Göktürk Klima Servisi


Klima Btu Değeri Her Bölgede Aynı Mıdır?


Klima Btu değeri her bölgede aynı değildir. Her bölgenin kendi katsayısı vardır ve hesaplamalar da buna göre yapılır. Bölgelere göre klimaların btu değerleri şu şekildedir;


• İç Anadolu Bölge katsayısı:346
• Güneydoğu Anadolu Bölgesi katsayısı:462
• Karadeniz Bölgesi katsayısı:385
• Marmara Bölgesi katsayısı:385
• Akdeniz Bölgesi katsayısı:445
• Ege Bölgesi katasayısı:423
• Doğu Anadolu Bölgesi katsayısı:308 şeklindedir.


Klima btu nasıl hesaplanır sorularıyla karşı karşıya kalanların, bu katsayıları kullanması gerektiğini unutmaması gerekir. Bu şekilde Btu değeri sonucuna ulaşılabilir.

İzmir Klima Montajı
Klima Btu Nasıl Hesaplanır


Klima Btu Hesaplamalarında Sorulabilecek Sorular Nelerdir?


Klima btu nasıl hesaplanır sorusu klimalarının btu değerini merak edenlerin en merak ettiği sorulardandır. Bu sorunun yanı sıra klima kullanıcılarının btu değerini merak ettiğinde sorması gereken farklı sorular vardır. Bu sorularda btu değerinin sonucuna ulaştırır. Klimanın hangi coğrafyada kullanılacağı, kaç kişinin kullanacağı, soğutulacak alan metrekaresi yanıt bulunması gereken sorulardandır.


Btu hesaplarına ulaşmak isteyenler bu sorular sorulmadan istedikleri bilgiye ulaşamazlar. Btu hesaplarını öğrenmek isteyenler, bunun için uzmanlardan da faydalanabilirler. Bu konuda uzman olan kişiler kullanıcıların çok daha iyi bilgi sahibi olmasını sağlarlar. Böylece kullanıcıların vakit kaybı yaşamasının da önüne geçilebilir.

Klima Servisi
Klima Servisi

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin