0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Bir Süre Sonra Soğutmuyor

Klima Bir Süre Sonra Soğutmuyor

Klima Bir Süre Sonra Soğutmuyor


Klimalar farklı büyüklüklere sahip olan alanların soğutulmasında en etkili olan cihazlardandır. Bu cihazların soğutmaya devam edebilmesi için bakım ve onarım durumlarının kullanıcılar tarafından kontrol edilmesi gerekir. Bu şekilde klimalar verimlerini kaybetmeden kullanılmaya devam edilebilirler.


Klima bir süre sonra soğutmuyor şikâyetleri kullanıcılar tarafından en sık alınabilecek şikâyetlerdendir. Bu şikâyetlerin alınmaması için klimalara bakım yapılması gerekir. Yapılan bakımlar sayesinde klimaların soğutmama sorunları ortadan kaldırılabilir. Klima için gerekli olan bakımlar yılda en az iki kez olmak üzere yapılmalıdır. Bakım takibi ne kadar doğru yapılırsa, verimde o kadar başarılı olur.


• Klimayla alakalı daha ayrıntılı bilgi ve fiyatlandırma için Klima Servisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Göktürk Klima Servisi
Göktürk Klima Servisi

Klima Neden Soğutmaz


Klima bir süre sonra soğutmuyor şikâyeti, klima kullanıcıların alabileceği olası şikâyetlerdendir. Bunun çok farklı nedenleri olsa da, temel neden klimaların yanlış kullanımları olabilir. Klimalar özellikle sıcak yaz günlerinde daha fazla kullanılır. Bu da yaz aylarında şikâyetlerin daha fazla olmasına neden olabilir. Bu durumun yaşanması kullanıcıların canının çok fazla sıkılmasına neden olabilir. Klima neden soğumaz sorusuna verilebilecek olan çok fazla cevap vardır. Bu cevaplardan bazıları şunlar olabilir;


• Klima kumandasının bozuk olması
• Klima gazında eksik ya da fazla olması
• Klima iç ya da dış fanlarında sorun olması
• Klima kartıyla alakalı sorun olması
• Sinyal kablosuyla alakalı sorunlar olması klimaların soğutmasına engel olan durumlardan bazılarıdır.


Bu durumlar tespit edildiğinde mutlaka uzmanlar tarafından müdahale edilmesi gerekir. Aksi takdirde klima sorunları yaşanmaya devam edebilir ve klima daha çok zarar görerek bozulabilir.

ankara klima gaz dolumu
ankara klima gaz dolumu


Klima Soğutmuyorsa Ne Yapılmalıdır?


Birçok kişi farklı markalarda klimalar kullanır. Kullanılan klimaların markaları farklı olsa bile, yapılan işlemler birbiriyle benzerlik gösterir. Eğer ki klima bir süre sonra soğutmuyor şikâyeti daha da sorun haline gelsin istenmiyorsa, muhakkak servislerle iletişim kurmak gerekir.


Kullanılan klima markasına göre yetkili servis numaraları farklıdır. Bu numaralar aracılığıyla klima bir süre sonra soğutmuyor şikâyeti uzman kişilere aktarılır. Klimalara yerinde yapılacak olan kısa süreli müdahaleler sayesinde, aynı şekilde çalışması sağlanabilir. Alınacak olan hizmetin farklılıklarına göre, ortaya farklı fiyatların çıkabileceği unutulmamalıdır.

klima arıza servisi
klima arıza servisi

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin