0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Bakımı Yapılmazsa Ne Olur

Klima Bakımı Yapılmazsa Ne Olur

Klima Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?


Klima bakımı yaptırmak isteyen fakat bu konuda emin olmayan çok fazla kişi vardır. Bu da kullanıcılar tarafından klima bakımı yapılmazsa ne olur? Sorusunun ortaya çıkmasına neden olmuştur. Klima bakımlarının yapılmadığı takdirde bazı olumsuzluklar ortaya çıkabilir. Ortamda kötü kokular oluşabilir. Sağlıksız bir hava üretimi meydana gelebilir. Cihaz hacminde düşüklükler yaşanabilir. Kompresör düzensizliğinden dolayı klimaların ömrü azalır. Bu gibi nedenlerden dolayı klima bakımlarına önem vermek gerekir. Bakımla alakalı daha detaylı bilgi ve fiyatlandırma için Klima Bakımı yazımızı okuyabilirsiniz.

ankara klima temizleme ve bakımı
klima temizleme ve bakımı


Klima Bakımı Neden Gereklidir?


Klima bakımı ilk olarak insan sağlığı için gereklidir. Klimaların kullanıldıkları alanlarda çok fazla gözle görülemeyen tozlar vardır. Bu tozlar filtreye bulaşır ve tozlar uzun süre kaldıklarında bakteri oluşmasına zemin hazırlarlar. Ciddi bir sağlık sorunu olan bu rahatsızlığın olmaması için, klima bakımı çok önemlidir. Klima bakımı yapılmadığında daha pek çok sağlık sorunu da ortaya çıkabilir . Astım ya da kronik alerji gibi rahatsızlıkların yaşanmaması için bakımların takip edilmesi gerekir. Klima bakımı yapılmazsa ne olur? Konusunda bu hastalıklar kişilerin karşısına çıkabilir.


Bizlerle iletişime geçtiğinizde klimaların yüksek standartlarda bakım işlemlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Kalite standartları yüksek olan hizmetlerimiz sayesinde klimalar daha yüksek bir performans ile çalışabilmektedir. Her türden klima bakım hizmeti firmamız tarafından verilebilmektedir. Standartlarımız yüksek olup bu süreçte sizlere en iyi desteği sunmaya özen gösteriyoruz. Firmamız ile iletişime geçerek kalite standartları yüksek bir klima bakım hizmetini alabilme imkanına sahip olabilirsiniz.

klima bakım servisi
klima bakım servisi


Periyodik Klima Bakımlarında Neler Yapılır?


Klima bakımları için periyodik bir bakım söz konusudur. Kullanıcıların klimaları için gerekli olan bu periyodik bakım kapsamında şunlar yapılır;


• Cihazın dış kısmı temizlenir.
• Cihazın ısı değiştirici kısmı temizlenir.
• Soğutucu kısmından kaçak kontrolü yapılır.
• Cihaz içi temizlenir.
• Elektriksel devre kontrolleri yapılır.
• Fan ve diğer hareketli olan parçaların kontrolleri yapılır.


Klima bakımı yapılmazsa ne olur? Sorusuyla karşı karşıya kalmamak için bu işlemlerin hepsinin uygulanması gerekir. Klimalarınızın bakım ve tamirinde profesyonel olarak davranan firmamız periyodik bakımlarla sizlere destek vermektedir. Her türden klima bakım ve tamirinde standartlarımız daima yüksektir.

Klima Temizliği
9Klima Temizliği

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin