0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Bakımı Ne Zaman Yapılır

Klima Bakımı Ne Zaman Yapılır

Klima Bakımı Ne Zaman Yapılır?


Klima bakımı ne zaman yapılır? sorusu klima bakımı yaptırmak isteyen kullanıcıların sıklıkla araştırdığı konulardandır. Klima bakımı, klimanın en iyi şekilde kullanılabilmesi için gereklidir. Kullanıcılar klimalarının sorunsuz olarak çalışması için, düzenli bakımı mutlaka yaptırmalıdır. Klimalar yapılmayan bakımdan dolayı arıza yaratabilirler.


Bu arızanın yaşanmaması için bakım yapılması şarttır. Klima bakımının en doğru süresi, kış ve yaz aylarına girilmeden öncedir. Klima kış aylarında da kullanılabilir. Bu nedenle mevsim geçişleri öncesinde mutlaka klimaların bakımları yaptırılmalıdır. Aksi takdirde arızalar meydana gelerek kullanıcıların sorun yaşamasına neden olabilir. Bakımla alakalı daha detaylı bilgi ve fiyatlandırma için Klima Bakım yazımızı okuyabilirsiniz.

Klima Temizliği
Klima Temizliği


Klima Bakımı Ne Kadar Sürer?


Klimalar 6 ayda bir bakım yapılması gereken cihazlardır. Cihazların bakımları yapılmadığında kaliteleri düşmeye başlar. Klima bakımları için gerekli olan bakım süresi değişkenlik gösterebilir. Yapılacak olan klima temizlikleri ve bakım işlemleri için 3-4 saat süre gerekebilir.


Bu süre bazı durumlarda uzayabilir. Bunun yanı sıra klimaların içi de bakım sırasında kontrol edilir. Sürenin uzamasının nedenlerinden biriside budur. Klima bakımı ne zaman yapılır? incelemesi sırasında, firmanın bu hizmetleri ne kadar sürede yaptığını da öğrenmek gerekir.

klima nasıl temizlenir
klima nasıl temizlenir


Klima Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler


Klima bakımlarının sağlıklı bir şekilde sonuçlanabilmesi için, bakım esnasında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu durumlardan bazıları şunlardır;


• Yapılacak olan bakım onarım işlemleri aynı sıklıklarda yapılmalıdır.
• Bakımlar mutlaka işi bilen kişiler tarafından yapılmalıdır.
• Klima kullanıcıları klima dışı temizliği ve filtre temizliği dışında diğer durumlardan uzak durmalıdırlar.


Böylece klima bakımıyla alakalı işlemler sorunsuz olarak yerine getirilebilir. Klima bakımı ne zaman yapılır? konusunun yanı sıra bu konularında dikkate alınması gerekir. Klima bakımları yaptırılmadığı pek çok sorun yaşanabilir. Kullanıcılar bakımları yaptırmadıklarında klima mutlaka sorun yaratır. Bu nedenle sorun yaratmadan yetkili servisten hizmet alınması gerekir.


Bakım yaptırılmayan cihazların verimi düşmeye başlar. Verim düştüğünde klima performansı da kötü bir duruma gelir. Klimanın soğutma ve ısıtma kalitesi giderek kaybolur. Daha fazla enerji tüketmeye başlar. Bunun sonucunda da elektrik faturası artar. Bunun için klima bakımlarına çok önem vermek gerekir.

ev tipi klima bakım ücreti
ev tipi klima bakım ücreti

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin