0 312 544 42 86
0532 499 24 84

İnverter Klima Nedir

İnverter Klima Nedir

İnverter Klima Nedir?


İnverter klima nedir sorusu klima satın alma aşamasında en çok merak edilen konular arasında yer alır. İnverter klima modelleri artık klima kullanıcıları tarafından daha da fazla şekilde tercih ediliyor. Bu klimalar yeni nesil tasarımlar arasında bulunur. Tasarımının özelliklerine bakıldığında bu cihazlar kompresör hızını en iyi şekilde ayarlar ve soğutucu gaz akış hızını da kontrolü altına alır. Bu şekilde cihaz akım ve güç tüketimi konusunda önemli bir tasarruf meydana getirir.


Cihazlarda sıcaklık kontrolü de hassas bir düzeydedir. Bu sıcaklık düzeyine erişildiğinde kontrol birimi devreye girerek sıcaklık dalgalanmalarına karşın kapasitesini en iyi şekilde ayarlar. Bu da odanın tam istenilen sıcaklık düzeyinde kalmasına yardımcı olur. Yani dalgalanmalar meydana gelmez. İnverter konusunda daha detaylı bilgi ve fiyatlandırma için Klima Servisi yazımızı okuyabilirsiniz.

inverter klima nedir
inverter klima nedir


İnverter Klima Kullanmanın Avantajları Neler?


İnverter klima nedir? Sorusun cevabı ise Klimanın kullanmanın avantajları oldukça fazladır. Bu klimaları şu nedenlerden dolayı kullanmanız gerekiyor:


• Büyük odalar için en ideal klima türleridir.
• Frekans kontrolü yapabilmenize olanak tanır ve otomatik olarak AC kapasitesi kontrolleri en iyi şekilde sağlar.
• Konforlu cihazlardır.
• Tüm oda sıcaklığında stabil kalabilmesi çok mümkün değildir.
• Açılır açılmaz istenilen sıcaklığa erişim sağlanır.
• Sürekli olarak açma ve kapama problemi olmaz.
• Hem güçten hem de enerjiden dolayı tasarruf sağlayan cihazlardır.
• Sağlıklıdır ve hava kalitesini artıran tasarımlardır.
• Dehidrasyon ve ısı çarpmalarına karşı da koruyan bir yapıları vardır.


Bunların yanında uzun ömürlü klimalardır. Bu nedenle de uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir tasarımlardır. Operasyon ve bakım ücretlerinin düşük olması da tercih edilebilirliklerini artıran unsurlar arasında yer alır.

en tipi klima takma ücretleri
İnverter Klima Kullanmanın Avantajları Neler?


İnverter Klima Bakım ve Tamir


Invertech klima bakım ve tamir konusunda son derece önemli bir detay ise profesyonel klima servis hizmeti almaktır. Beklentilere yanıt veren firmamız klima bakım ve tamir hizmetini en iyi standartlarda sizlere sunar. Her türden klima tamir desteğini sizlere gerekli şartlarda sunarak kaliteli bir hizmet almanız sağlanır.


Invertech klimalar da zamanla bozulabilir. Böyle durumlarda firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olmaktadır. Böylece hem klimaların ömrünü uzatma şansı elde edebilir hem de bakım işlemi ile cihazlarınızın sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Göktürk Klima Servisi
Göktürk Klima Servisi

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin