0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Bakımı Ne Kadar

Klima Bakımı Ne Kadar

Klima Bakımı Ne Kadar?


Klimalar insanların hayatını önemli anlamda kolaylaştıran cihazlardır. Klimalar elektrikle çalışırlar ve bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekir. Bunun sonucunda kullanıcılar klima bakımı ne kadar? İncelemesi yaparlar.


Firmalar kendi hizmetlerine uygun olarak bazı paketler oluşturabilirler. Bu paketler dâhilinde ortaya farklı klima bakımı fiyatları çıkar. Sıradan bakım ücreti ile kapsamlı olarak yapılan bakım ücretleri birbirinden farklıdır. Dolayısıyla kullanıcılar seçim yaparken, uygulattıracakları işlemlere göre karar vermelidirler.


Klimaların bakım ücretleri verilen hizmetlere göre çok idealdir. Fakat bu işlemleri yapan firmaların doğru seçilmiş olması çok önemlidir. Yanlış seçimlerden dolayı bakım ücreti verilir fakat hizmet yetersiz kalır. Bunun için klima bakımı veren firmaların seçiminin iyi yapılması gerekir. Daha detaylı bilgi ve fiyatlandırma için Klima Bakım Ücreti yazımızı okuyabilirsiniz.

ev tipi klima bakım ücreti
ev tipi klima bakım ücreti


Klima Bakımı Neleri Kapsar?


Klima bakımı ne kadar? incelemesi yapılırken kullanıcıların nasıl bir hizmet alacaklarını da incelemesi gerekir. Bu nedenle klima bakımının neleri kapsadığı ve nasıl bir hizmet alınacağı mutlaka incelemelidir. Klima bakımı hizmeti alacak olanlar, verecekleri ücret karşılığında şu hizmetleri alırlar;


• Motor ve iç haznenin bakımları
• Filtre bakımları
• Mevsim bakımları
• Ünitelerin iç ve dış temizlikleri
• Klima gaz kontrolü gibi işlemler klima bakımı sırasında yapılan işlemlerden bazılarıdır.

Klima Bakım ÜcretleriTutar
Duvar Tipi Klima Bakım Ücreti (9-12-18-24 )150 TL
Salon Tipi Klima Bakım Fiyatları250 TL
Kaset tipi Klima Temizleme Fiyatları250 TL
Yer ve Tavan Klima Temizleme Ücretleri300 TL
Kanal Tipi Klima Temizliği Ücreti400 TL
Multisistem Klima Temizliği Fiyatları150 TL
Klima Bakım Fiyatları


Uzun yıllardır hizmet veren firmalardan faydalanmak kullanıcılar için daha avantajlıdır. Böylece yapılacak olan bakımlar başarılı olabileceği gibi, kısa sürede de tamamlanabilir. Deneyimli olanlar yapacakları bakım konusunda işlerine daha hâkimdirler.

klima gaz dolum ücretleri
klima gaz dolum fiyatları


Klima Bakımı Ne Zaman Yapılır?


Klima bakımı önemli bir konudur ve kullanıcılar bu konuya çok dikkat etmelidirler. Klimaların bakımlarının yapılabilmesi için doğru zamanlar gözetilmelidir. Klima bakımı ne kadar? araştırması yapılırken, firmanın hizmet vereceği zamanı da kullanıcının belirlemesi gerekir. Eğer ki kış ve yaz ayı gelmeden önce bakım yapılırsa, mevsimler daha rahat geçirilir.


Klimaların yüksek performansta çalışmasını engellemek ve klimanın ömrünü uzatmak isteyenler, bakımları düzenli olarak yaptırmalıdırlar. Bazıları klimaları için sadece bir kez bakım yaptırmanın yeterli olabileceğini düşünebilir. Fakat verim alınabilmesi için en az iki kez olacak şekilde bir bakım periyodu belirlenmelidir. Mevsim geçişleri öncesinde yapılan bakımlar kullanıcıların klima konusunda rahat edebilmelerini sağlar.

en tipi klima takma ücretleri
Ev tipi klima takma ücretleri

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin