0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Az Soğutuyor

Klima Az Soğutuyor

Klima Az Soğutuyor


Klimaların en sık kullanılmalarının nedenlerinden birisi, sıcaklıktan uzaklaştırmalarıdır. Bankalar, hastaneler ya da kafeler, özellikle yaz aylarında çok bunaltıcı olabilir. Kalabalık olan mekânlarda tercih edilecek olan klimalar sayesinde, bunaltıcı ortamlar rahatlıkla soğutulabilir. Fakat bazı durumlarda klimaların az soğuttuğundan şikâyet eden kişiler olabilir. Böyle durumlarda klima az soğutuyor şikâyeti ortaya çıkar.


Bu durumla karşılaşanlar, vakit kaybetmeden durumu yetkili firmaya bildirmelidirler. Böylece klimalara müdahale edilerek yaşanılan sorun ortadan kaldırılabilir. Bu şekilde klimaların ilk günkü kalitede çalışması sağlanabilir. Klimaların az soğutması, kullanıcılar için önemli sorunlardan olup zaman zaman bu sorunla karşılaşılabilir. Soğutmama nedenleri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyatlandırma için Klima Servisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Göktürk Klima Servisi
Göktürk Klima Servisi


Klima Az Soğutuyor Nedenleri Nelerdir?


Klima az soğutuyor sorunuyla karşılaşanlar, klimalarını aynı kalitede kullanmaya devam etmek isterler. Bunun için mutlaka uzman kişilerden yardım alınması gerekir. Böylece klimaların az soğutması nedenleri de öğrenilebilir. Klima kullanıcıların sıklıkla karşısına çıkan az soğutma sorununun belli başlı nedenleri vardır. Bu nedenlerden bazıları şunlardır;


• Klima gazının eksilmiş ya da bitmiş olması
• Boru hatlarındaki ezilmeler
• Dış ya da iç ünite arızaları
• Kompresör arızaları gibi nedenlerden dolayı klimalar az soğutma sorunu yaşatabilir.
• Klimaların bakımlarının yapılmamış olması


Bu nedenle kullanıcıların profesyonel firma ile iletişim kurarak, sorunlarını bildirmesi gerekir. Bu şekilde kullanılmaya devam edilen klimalar daha fazla zarar görebilir. Daha uzun ömürlü bir kullanım elde edebilmek için kullanım sırasında bakım ve onarım es geçilmemelidir. Böyle durumlarda firmamız ile iletişim kurduğunuzda sizlere en iyi standartlarda hizmetler vererek kaliteli bir şekilde klimalarınızın tamir edilmesini sağlayabiliriz. Firmamız beklentilere yanıt vermekle kalmaz aynı zamanda profesyonel olarak da sizlere destek verir.

Klima Gaz Dolumu
Klima Gaz Dolumu


Klima Az Soğutuyor Çözümleri Nelerdir?


Klimaların az soğutma sorunu ile karşılaşanlar bunun için çözüm yollarını incelemelidirler. Bu sayede klima az soğutuyor sorunu ortadan kaldırılabilir. Az soğutma nedenleri saptandığında müdahale daha rahat yapılabilir. Bunun için ilk olarak nedenin ne olduğunun incelenmesi gerekir. Bu da ancak işi bilen kişiler tarafından müdahalelerde mümkün olabilir. Az soğutuyor sorunu yaşayanlar için çözüm yollarından bazıları şunlardır;


• İlk olarak açma kapama düğmesi kullanılmalı ve cihaz yeniden çalıştırılmalıdır.
• Klimanın doğru modda olduğundan emin olunmalıdır. Klimalar soğutma gibi ısıtma özelliğine de sahiptirler.
• Klimaları kullanırken camların kapalı olmasına dikkat edin.
• Ortamda ısıtıcı varsa kapalı konumda tutun.


Bunlar yapılmasına rağmen halen soğutma işlemi gerçekleşmiyorsa, yetkili servis ile görüşerek sorunu anlatın. Bu şekilde klima az soğutuyor sorunlarına çözüm bulunabilir.

Klima Temizliği
Klima Temizliği

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin