0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Açınca Fan Çalışmıyor

Klima Açınca Fan Çalışmıyor

Klima Açınca Fan Çalışmıyor


Klima açınca fan çalışmıyor sorunu günümüzde birçok klima kullanıcısı tarafından yaşanan sorunlardan biridir. Klimalarda genel olarak iki tane fan bulunur. Bu fanların bir tanesi iç ünitede bulunur. Diğeri de dış ünite içerisinde bulunur. Fanların zaman zaman çalışmaması klima kullanıcıları için önemli bir sorun olur. Son derece yüksek standartlarda tasarlanan klimaların fanı klima performansı üzerinde en yüksek etkilere sahiptir. Fan dönmüyor ise bu durum klimanın da çalışmamasına neden olur.


Bunun yanında eğer klimada fan çalışmama problemi var ise hemen ciddi bir arıza olarak düşünülmemelidir. Klimaların fanlarında ortaya çıkan sorunlarda ilk olarak gerekli kontrollerin detaylı olarak yapılması büyük bir önem taşır.

beko klima bakımı
Klima Açınca Fan Çalışmıyor


*Klima Açınca Fan Çalışmıyor ve diğer klima sorunlarının detaylı çözümleri için Klima Servisi yazımızı okuyabilirsiniz.*


Klima Açınca Fan Çalışmaması Neden Kaynaklanır


Klima açınca fan çalışmıyor sorununu yaşıyorsanız bu konuda ilk olarak bu sorunların nedenlerine yönelmek gerekir. Fanların çalışmamasında birtakım faktörler göz önünde bulundurulur. Öncelikle fanın dönüp dönmediğine bakmak gerekir. Eğer fan yaz modunda dönüyor ise motor sağlam anlamına gelir. Bunun yanında fan kış modunda dönmüyor ise bu durum klimanızın gazının eksik ya da hiç olmadığı anlamına gelir.


Klimalarınızı tam randımanlı çalıştırabilmek için mutlaka fanlarının çalışması gerekir. Fan çalışmadığında klimadan serin ya da sıcak hava almak da mümkün olmaz. Böyle durumlarda mutlaka profesyonel bir hizmet almanız gerekir. Beklentilerinize yanıt veren firmamız yüksek standartlarda bakım ve tamir işlemi gerçekleştirir.


Klima Fan Arıza Tamiri


Firmamız klimaların fan tamirinde yüksek standartlarda hizmetler verir. Tam olarak verilen bu hizmetler sayesinde kullanıcılar en iyi standartlarda hizmet alabilmektedir. Gaz yoksa klimalara gaz eklemesi yapılır. Fazla gaz eklemesi yapıldıysa bu durum normale döndürülür. Kısacası firmamız bu konuda her açıdan beklentilerinize yanıt verir.

Klima Açınca Fan Çalışmıyor
Klima Açınca Fan Çalışmıyor


Klima bakım ve tamir işlemlerinde garantili olarak hizmetler veren bir firmayız. Her açıdan verdiğimiz bu hizmetlerde mutlaka aynı arızanın tekrar etmemesine özen göstermekteyiz. Bu süreçte dikkat ettiğimiz en önemli noktalardan birisi de fanların parça değişimi gerektirip gerektirmemesidir. Eğer gerekiyor ise mutlaka orijinal fan kullanılmaktadır. Firmamız her durumda profesyonel bir hizmet verir.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin