0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Fan Ne Demek Klimada

Fan Ne Demek Klimada

Fan Ne Demek Klimada


Klimalar son derece ayrıntılı bir donanıma sahip cihazlardır. Bu cihazların düzenli bir şekilde çalışması ve profesyonel anlamda sizlere fayda sağlayabilmesi için her donanım parçasının kusursuz çalışması gerekir. Klimanın içerisinde en önemli olan aparatlar dan birisi de fanlardır. Fan nedir klimada sorusu birçok klima kullanıcısının bilmesi gereken önemli sorulardan biridir. Klimalardaki havanın sirkülasyonunu sağlanabilmesi için oldukça önem taşıyan araçlardan biridir.


Fan Ne Demek Klimada, Bir klimada fanın bozulması deme klimanın yaz aylarında soğutma kış aylarında da ısıtma işlemini gerçekleştirmesi anlamına gelir. Bu cihazlar yaz aylarında serinlemek açısından önemli işlevse sahiptir. Fan hızı da bu serinleme ve ısınma çalışmaları sırasında oldukça önemlidir. Kişiler klimanın fanlarının çalışma hızını değiştirebilirler. Her ne kadar fanlar yüksek bir değerde çalıştırılırsa daha fazla hava verse de bu durum klimanın zorlanmasına neden olur. Kumanda ve fanla alakalı daha detaylı bilgi ve ayrıntı için Klima Servisi yazımızı okuyabilirsiniz.

klima kumandası
klima kumandası

Fan Klimada Ne İşe Yarar?


Fan nedir klimada sorusunun yanıtı kadar bu aparatların ne işe yaradığı da son derece önemlidir. Klimanızda mutlaka bulunması gereken fanlar havanın daha iyi bir şekilde verilmesini sağlar. Fan hızı ne kadar iyi ise o kadar iyi bir serinleme ya da soğutma işlemi gerçekleşir. Fanların düzenli bir şekilde sorunsuz olarak çalışabilmesi için düzenli bir şekilde bakımdan geçirilmesi gerekir. Özellikle en çok tozlanan kısımlar fanlardır. Bu aparatların mutlaka tozlarından arındırılmasına büyük bir dikkat etmek önem arz eder.

Göktürk Klima Servisi
Göktürk Klima Servisi


Klima Fanı Arızalı Olduğu Nasıl Anlaşılır?


Ev klimalarınızın fanları çeşitli nedenlerle çalışmayabilir. Böyle durumlarda mutlaka profesyonel bir klima tamir servisi hizmeti almanız gerekir. Bu anlamda tamir işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için fan nedir klimada sorusuna önemli bir yanıt verilmesi büyük bir önem taşır.


Fan Ne Demek Klimada, Klimaların çalışmamasında birçok neden olabilir. Arızalı olduğunu anlamak için fanları iyi gözetlemeniz gerekir. Klima yaz modunda çalıştığında fan dönüyor mu, kış modunda dönüyor mu gibi soruların yanıtlarını bilmeniz gerekir. Aynı zamanda fanların çalışmama nedenlerinin bilinmesi daha garantili bir şekilde tamir edilebilmesinde büyük bir önem taşır. Fan dönmüyor ise gazı eksik olabilir. Bunun yanında gaz tamamen de tükenmiş olabilir.

Fan Ne Demek Klimada
Fan Ne Demek Klimada